Glavni meni

Honda XR400R Adventure

Započeo Jovanovic, 23 Novembar, 2017, 21:50

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Jovanovic

Projekat koji vec dugo zamisljam,motor koji vec dugo zamisljam,do skoro nisam bio u mogucnosti da ga kupim,ali na kraju se sve slozilo,vozio ga malo,uverio se da je bas to sto mi treba i tako je krenulo svo ovo ludilo i uzbudjenje.
Plan je od nastanka bio da se motor skroz rasturi i da se svaki deo pregleda i sredi/poboljsa..Motor je pouzdan,ima dovoljno snage,jednostavan za rad,mnogo dobro napravljen i definitivno ce biti vredan svog ovog ulaganja i prava je uzivancija raditi na njemu,cak i kad god stigne neki deo osecam se kao malo dete  ;D
Motor je 1999 godiste,od 1996 do 2004 godine su se pravili,od 1998 su neke stvari doradjene.
Ideja je motor koji ce imati jedan od najboljih odnosa uzivanja u voznji po putu/offroadu a da bude i nadprosecno pouzdan i da ne stvara glavobolje.
Fabricki ima 116.5kg,na kraju projekta racunam da maksimalno pun i natovaren nece biti tezi od 160kg.
U planu je i sredjivanje svega sto ide uz tu dodatnu tezinu,da motor bude odlican u voznji kao da se nije "ugojio".
Naravno sluzice za putovanja,sto duza sto kraca..Put+offroad,skoro svuda gde luda glava pomisli..I bice luuudo  [yahoo]


Ovako je motor izgledao 2 sata pre pocetka rasklapanja.
Inace uveliko radim na njemu,ali postovi ovde ce ici malo sporije od toga zbog nedostatka vremena.
I da,bice slika svega u detalje i objasnjenja,dakle duga tema verovatno  :D  [cheers]







Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

A ja sedim na VFRu i ne silazim! :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

viper

Ima I mene 😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mkt


Lazic

Citat: Andreja poslato 23 Novembar, 2017, 22:11
Evo ga i vidoje :)

! No longer available
Kad se setim to je bio poèetak sezone... ;D Mislim prva malo du¾a vo¾nja od kuæa-pos'o...

Jovanovic

Pocetak rasklapanja..Odmah je bilo jasno da nece biti lako,mnogo delova zapeklo,nesto zbudzeno,srafovi propali...
Ali nekako je uspelo,najteze je bilo skinuti trouglove prednje viljuske i osovinu koja prolazi kroz ram,zadnju viljusku i agregat..Za ovo prvo jedan ceo dan mucenja a ovo drugo 3 dana i na svu srecu po nju popustila je bas kad sam hteo da je zapalim od muke  [djavo]
To je problem o kom sam na puno mesta citao u vezi ovog motora i nadao sam se da ga necu imati..ali sta ces,bar je gotovo  [yahoo]



]







https://vimeo.com/244462286

Jovanovic

Ko nije znao za skidanje rdje pomocu sirceta a procita ovo,sad zna.. :D
Ja sam prezadovoljan,stvarno lepo skida rdju,mada zavisi od dubine rdje nekad mora da stoji duze..
Evo nekih delova sa motora,bili su rdjavi,zapekli..


Srafovi i jos neki delovi



Evo kako izgleda posle 15ak sati stajanja u sircetu



Posle vadjenja iz toga treba prebaciti u rastvor sode bikarbone,da se neutralise kiselina,pa u vodi isprati i onda osusiti,prebrisati

Lazic

Antirost nije skup, a definitivno ne smrdi k'o siræe... I ako se ne varam, ne mora da se ispira... I mo¾e da se koristi vi¹e puta, samo se rða procedi...

Glava Dole

Slazem se, ujeda za nos a uz to i ne radi posao uopste dobro, antirost ga ocas posla pretvori u belu prasinu ovo stajalo jedno sat vremena sigurno i samo je olaksalo struganje, sto jes jes, moze i noktom ali je ne neutralise :) Malo pre probao na nekim zardjalim imbusima :)

Jovanovic

Meni je dovoljno bilo ovo..a i ne smrdi mi jer ne stoji u kuci..Ali antirost jeste bolji

Lazic

Jedan litar vrtim godinama... :D

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Jovanovic

Lancanici i lanac presli oko 2000km max,njih nisam hteo da kupujem..samo ciscenje




Lanac malo da se protegne  [yahoo]




Hohštapler

Poslednje vreme doslo kad na tavanu mesto ¹unke vise lanci... :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

UFF


Glava Dole

Citat: Ho¹tapler poslato 04 Decembar, 2017, 10:39
Poslednje vreme doslo kad na tavanu mesto ¹unke vise lanci... :D

...pa cak i citavi ramovi :)


Jovanovic

Citat: Ho¹tapler poslato 04 Decembar, 2017, 10:39
Poslednje vreme doslo kad na tavanu mesto ¹unke vise lanci... :D
Nema se para za sunku ali za delove uvek 😆

Biker-Boy

Za leba nemam, al za benzin se podrazumeva da imam :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Lazic