Glavni meni

pritisak u gumama

Započeo aleksr6, 03 Mart, 2011, 19:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

fabricke koje dodju uz cbra
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

MISTER X

Citat: Che poslato 10 Decembar, 2012, 16:26
Citat: MISTER X poslato 10 Decembar, 2012, 15:46
©to vam je taj ljig rudnik?

Parce Ibarske magistrale od varosi Ljig do uspona na planinu Rudnik.

http://goo.gl/maps/H4NDN

Dugi, brzi  zavoji. Preglednost odlièna. Jo¹ ako bude grub asfalt ... ¹to reæi.

Che

Citat: MISTER X poslato 11 Decembar, 2012, 14:56
Dugi, brzi  zavoji. Preglednost odlièna. Jo¹ ako bude grub asfalt ... ¹to reæi.

Poceli su da rade rekonstrukciju cele te deonice pre jedno 2 meseca, tako da ce na prolece biti nov asflat skroz.  [yahoo]

UFF

eto nam povoda za voznju :)

Che

Citat: UFF poslato 11 Decembar, 2012, 16:42
eto nam povoda za voznju :)

Kad krenemo kod Nesketa opet pa da spojimo za Zlatibor - Kokin brod.  [yahoo]

Neskeeeeeeeeeeeeeeee  ;D

UFF


Mik

Citat: SSZGO poslato 11 Decembar, 2012, 09:59
fabricke koje dodju uz cbra

De, ne bilo ti tesko, procitaj tamo na gumi sta je, koja je.

(Ne razumem se narocito  [neampojma] pa sam radoznao. Za Pirelli sam cuo da se "ljuljuska" k'o da joj fali "vazduha", pa me bas zanima sta to "kotrljas" na 3 bara - prema svemu sto sam procitao to mi lici na "malo mnogo".)

SSZGO

Bridgestone su gume ali model ne znam dok ne pogledam...

ne zaboravi asfalt ovde nije kao tu...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Mik

Citat: SSZGO poslato 11 Decembar, 2012, 22:53
Bridgestone su gume ali model ne znam dok ne pogledam...

ne zaboravi asfalt ovde nije kao tu...

Trenutno sam na Bridgestone BT-016 (fabricki stavljene, god. '08) i nemam primedbi (Sa velikim motorima imam "staz" od oko 19.000km (sto smatram za malo), tek zadnju sam rusio do ivice a za prednju mi fali 3 - 7 mm (merio sublerom (eto kol'ko nemam pametnija posla), a nesto tu otisak na tufne, ne znam zasto)  [neampojma])

Za asfalt ne znam (Mata (mata16v) mi otkrio neke tajne za deonicu Ljig-G.Milanovac, ne secam se tacno, tek nesto je stavljeno u taj asfalt da to bas "drzi", mada jako opasna deonica za ekperimente.)

(Al' da je prasetina ovde k'o nigde ...  :) A sad ce Nova godina, pa slave ...  :) :) :) :P )

Nego sam kupio Metzeler racetec k3 (jos nisam montirao, neka cekaju prolece), tu firmu je kupio Pirelli, nesto to preterano hvale pa sam pomalo skeptik (Gde je onaj smajli sto cese bradu?) . Zapravo sam hteo Pirelli diablo rosso corsa pa nisu imali sveze. A posle konsultacije sa iskusnijima ispade da i nije lose sto sam to propustio - da Pirelli ima neke cudne manire, da stalno nesto "radi", da se ljuljuska k'o da je ispumpan itd., tek da bi ta guma (iako odlicna) mene (sa mojim vozackim stazom) mogla da poplasi.  (A kol'ko znam sebe, to cu (Pirelli) morati da probam.)


(Pa kad prodje ovaj period za prasice, e da vidimo sta ume Metzeler.)

MISTER X

Kako god, koje god gume, koja god tehnika vo¾nje, 3 bara je opako previ¹e. Puno previ¹e. Ili se vozi¹ kao pu¾, ili je èudo ¹to veæ nisi razbijen u totalki. Tri bara je na takvoj razini tvrdoæe da se u voznom smislu ne razlikuje niti od 3,5 bara, pa mo¾e¹ i to probati.

SSZGO

Citat: MISTER X poslato 12 Decembar, 2012, 12:13
Kako god, koje god gume, koja god tehnika vo¾nje, 3 bara je opako previ¹e. Puno previ¹e. Ili se vozi¹ kao pu¾, ili je èudo ¹to veæ nisi razbijen u totalki. Tri bara je na takvoj razini tvrdoæe da se u voznom smislu ne razlikuje niti od 3,5 bara, pa mo¾e¹ i to probati.

sta sad ti meni picas ko da sam ja debil... jesi vozio na 50 stepeni 6 meseci zaredom?

stavim 2.5 i prilikom skretanja osetim da nije to to...

stavim 3 i glatko udjem u krivinu...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Slaninar

Citat: SSZGO poslato 12 Decembar, 2012, 12:22

sta sad ti meni picas ko da sam ja debil... jesi vozio na 50 stepeni 6 meseci zaredom?

stavim 2.5 i prilikom skretanja osetim da nije to to...

stavim 3 i glatko udjem u krivinu...

Glupo pitanje: pritisak koji meri¹ je kad su gume hladne, pre vo¾nje?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

G_a_j_a

Pritisak se meri na hladno... 3 bara je stvarno preterano..
Vozim bt-003RS, pumpam 2.2 napred, 2.5 nazad.. Za jurcanje po gradu sasvim ok..
Za jurcanje van grada moze jos dole..

Taraba

Na 3 bara možeš umesto guma komotno da staviš lego kockice ili drvene oplatke na felne :o
Ja se jednom zajebao na pumpi posle plavog mosta gde im nije baš baždaren onaj đokica za vazduh pa naduvao na 2.7+1 zadnju.
Mislio sam da ću da poginem do Žarkova.

Još u Džubaji kad ugreje asfalt na 60C mogu misliti do kog pritiska se raširi vazduh unutra.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Slaninar

Ako su 3 bara mereni posle jednog km vo¾nje po +50, onda je to kao 2,5 i manje mereno na hladno. Verovatno èovek ima neki normalan pritisak kad se meri na hladno. Ili su putevi veoma hrapavi, vruæi, a on ima 100 kila. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

ja odem na pumpu, a ovde je jedna pumpa na svakih 20 km,  tamo stavim na masini 3.0 i on sam naduva gumu..

sad nema vise 50C sad je 25, kilaza je 100kg
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

mladen84

Koje gume preporucujete da stavim na Kawasaki Zephyer 550?Sad su na njoj michelin makadam.Na prosloj hondi sam imao metseler gume i bio sam prezadovoljan sa tim proizvodjacem ali za kavu ne znam koje da stavim pa bi mi dobro dosla neka pomoc
Ne brze od zivota

Slaninar

Citat: mladen84 poslato 15 Decembar, 2012, 15:13
Koje gume preporucujete da stavim na Kawasaki Zephyer 550?Sad su na njoj michelin makadam.Na prosloj hondi sam imao metseler gume i bio sam prezadovoljan sa tim proizvodjacem ali za kavu ne znam koje da stavim pa bi mi dobro dosla neka pomoc

Kod tebe su gume od 17 i 18 cola?

Bridgestone BT45F u dimenzijama 110/80-17 57H za prednji i

Bridgestone BT45R u dimenzijama 140/70-18 67H za zadnji toèak.

Mogu i Avon AM26 u istim dimenzijama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MISTER X

@ Mladen84

Moja preporuka je Prednja Dunlop Arrowmax GT501F (110/80x17) i zadnja Dunlop Sportmax D208 (140/70X17)
Kao alternativa,  obje Michelin Pilot Activ u istim dimenzijama.