Glavni meni

Baterije 18650

Započeo panthocrator, 24 Oktobar, 2017, 21:03

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Citat: Ga¹par poslato 10 April, 2019, 11:45
Jel ove baterije mogu u elektro tomosa? Ako mogu, tj ako Milo¹ ka¾e da mogu, uzimam sve i plaæam ruèak  :D

Jok, pa sve te baterije zajedno imaju kapacitet jednog akumulatora za motor... a sve je mnogo komplikovanije s njima...

castor

Citat: Havarisan poslato 10 April, 2019, 12:58
Treba meni 10 komada ako valjaju
Mogu one da se valjaju, nije problem. Samo mora¹ da ih dobro zavalja¹.

Kao npr. panthocrator... ;D ;D ;D
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic

Citat: Glava Dole poslato 10 April, 2019, 13:02
Citat: Ga¹par poslato 10 April, 2019, 11:45
Jel ove baterije mogu u elektro tomosa? Ako mogu, tj ako Milo¹ ka¾e da mogu, uzimam sve i plaæam ruèak  :D

Jok, pa sve te baterije zajedno imaju kapacitet jednog akumulatora za motor... a sve je mnogo komplikovanije s njima...
Joj Milo¹e... Ve¾e¹ redno 4 komada dobije¹ 14.8V i veæ ima¹ nazivno 9.8ah, ako ne la¾u za kapacitet...

Glava Dole

Ove je kako kapiram pantocrator proverio testerom i imaju od 1000 do 1200mAh(postoji tester za ispravnost takvih baterija), znaci u idealnom slucaju recimo 16Ah... a njemu treba min 90Ah, ako i to bude dovoljno za takve potrebe... ovo je samo bespotrebna komplikacija a punjenje ovakvih baterija je mnogo komplikovanije, ne sme da dodje do prepraznjenja itd... i morale bi opet da se uparuju sa nekim drugim... znam sta pricam i zasto ne moze. Najmanji problem je dobiti visi napon, imao sam ja dugo na stolu napravljenu spravicu za pojacalo i razne zajebancije od takvih baterija, dve po dve u paralelu, pa tri takva para u red... ali u slucaju tomos automatic otpada ;)

nesic1

https://www.ebay.com/itm/1pcs-LiitoKala-Li-ion-26650-Batteries-Rechargeable-Battery-3-6V-5000mAh-20A/263948341888?hash=item3d748c1280:g:NIQAAOSwyslbo5Gs

ове су добре ѕа повер банк, или не знам да ли могу за шрафилицу, има еинхелове електронике са кућиштем батерије на купујемпродајем 10.8 волти, за 300 дин, и само убациш батерије ако електроника нема неку заштиту?

Lazic

Citat: Glava Dole poslato 11 April, 2019, 11:42
Ove je kako kapiram pantocrator proverio testerom i imaju od 1000 do 1200mAh(postoji tester za ispravnost takvih baterija), znaci u idealnom slucaju recimo 16Ah... a njemu treba min 90Ah, ako i to bude dovoljno za takve potrebe... ovo je samo bespotrebna komplikacija a punjenje ovakvih baterija je mnogo komplikovanije, ne sme da dodje do prepraznjenja itd... i morale bi opet da se uparuju sa nekim drugim... znam sta pricam i zasto ne moze. Najmanji problem je dobiti visi napon, imao sam ja dugo na stolu napravljenu spravicu za pojacalo i razne zajebancije od takvih baterija, dve po dve u paralelu, pa tri takva para u red... ali u slucaju tomos automatic otpada ;)
U tom sluèaju naravno.. :D

panthocrator

Trebaju li nekom batt sa slike. Licno preuzimanje blok 28 NBGD ili placate postarinu.




dzimika

ja jos imam one sto sam zadnji put uzeo od tebe :D
evo danas 4 zamenio koje su skroz otisle u bateriji safilice, taman da moze klinac da se igra jer ja dobih od deda mraza poklon za novu malo ranije :D

UFF

Citat: panthocrator poslato 24 Oktobar, 2017, 23:13
Molim sve koji imaju stare baterije da se ponasaju krajnje odgovorno i da ih ne bacaju u djubre.


'vako u lidlu za primer  [andjeo]


http://i.postimg.cc/vHJtxpCZ/20200114-174957.jpg

jevta

Ako jo¹ ima meni treba za ¹rafilicu 4 ili 8 komada.
Plaæam po¹tarinu ;D

viper

Imam ja baterija izvadio iz laptopa
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

jevta

Stigle baterije
Hvala

jevta


Radi da li mo¾e info koji je kapacitet baterija koje sam iskoristio.
Hvala


dzimika

Obicno pise na njima i oznaka i kapacitet

panthocrator

Pa kapacitet je taj koji sam napisao flomasterom.
Realan izmeren imax punjacem

jevta

Pretpostavio sam ali nisam bio siguran
Hvala opet

panthocrator

Kome treba paket 8 celija 2S4P nesto preko 5500mAh ?
Licno preuzimanje blok 28 NBGD ili saljem o vasem trosku.






dzimika

Uzecu ako nije otislo, sutra sam oko 12h na nbg

panthocrator


friziderdzija

Виђао сам код кинџоса да продају неке 18650...ваља ли то чему? 400-500 кинти комад....