Glavni meni

Ugradnja pokazivaca stepena prenosa

Započeo gixxer, 12 Oktobar, 2017, 01:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

gixxer

Gledam na Aliexpresu nisu skupi dodatni digitalni pokazivaci stepena prenosa za motore koji ga nemaju fabricki ugradjenog,interesuje me da li je komplikovana ugradnja- ,vidim da  6 zica +direktni + ,a nemam predstavu kako se to povezuje.ako je neko to vec radio bilo bi lepo da podeli to sa nama


Ovako nesto

Glava Dole

Cim ima 6 zica onda ti trebaju i kontakti na biracu za svaku brzinu kao sto je reseno kod mog kineza npr(ima fabricki pokazivac brzina), a s obzirom da tvoj motor to nema fabricki treba ti brojac ;)

jevta


gixxer



gixxer


mali_zmaj

A u ¹ta se u¹teka ova verzija Jefto?
jin-jang

jevta

Kod mene na yamahi ima konektor,pretpostavljam i ovde.Pi¹e u opisu

gixxer

Ne znam na osnovu cega ovo radi,neki signal od nekuda ili necega treba da dobije,kod mene na motoru nema ona ploca sa kontaktima po kojoj klizi kuglica pa daje kontakte za svaku brzinu posebno,ima samo senzor za nulu i on izgleda spolja kao naprm prekidac pritiska ulja i ide samo jedna zica na njega

Darko

moj drugar je to ugradio na T-catu i radi mu do jaja.. cak je bolesnik uspeo da ubaci taj displej u instrument tablu i to sad izgleda bukvalno kao da je fabricki...

nemas ti tu prekidac za svaku brzinu . imas za 0 i za 1 ... ostale nabraja na gore na isti princip ...saltas na gore on poveca za 1 , opet presaltas na gore on poveca za jos 1 i sve tako...

balavurda