Glavni meni

Vo¾nja Kosjeriæ-®abljak-Strp-Budva-Cetinje-®abljak-Kosjeriæ 15-18.09.2017

Započeo mareskin, 23 Septembar, 2017, 23:11

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mareskin


Na¾alost propalo mi letovanje motorom na Krfu, ali na¹ drugar neskez me "poterao" na ovu vo¾njicu. Napravih 894 km.

Neskez i njegov kom¹ija Bane svrati¹e do mene u petak posle podne 15.09. i krenusmo do  Kokinog Broda.
Tamo nas je saèekao pasulj iz zemljanog lonca :D Krèkao se ceo dan. Neskezov matori ga spremio. Dobar pasulj!

Krenuli smo sledeæe jutro oko 9h preko Jabuke na ®abljak. Veæ u Pljevljima platih kaznu za prekoraèenje brzine od 18km/h. Ogranièenje 40, a neskez kao voða grupe vozio 60 ;) Tako sam malo i¹ao da vidim gde je Pljevaljska po¹ta i platim kaznu (20 eura u roku od 8 dana ili 30 eura). Zadr¾ali mi dokumenta dok ne donesem original uplatnice.
Tako sam ja popio kaznu, a kolege kafu [rofl]

Pravimo pauzu na ®abljaku. Kafa i doruèak. nastavljamo prema Nik¹iæu i produ¾avamo prema Strpu. Na potezu prema Kotoru nailazimo na udes i upoznajemo momke iz Kotora sa kojima idemo na piæe. Nastavljamo do Budve.

Re¹imo da ostanemo i nedelju, pa planiramo povratak u ponedeljak. Kreæemo oko 10h. Ovaj put pauza na Ðurðeviæa Tari, a klopa opet kod neskeza u Kokinom brodu.

Imamo ne¹to malo fotki. Na brzinu sam krenuo pa nisam nosio kamericu, a nismo se ne¹to pretrgli sa fotkanjem.

Lepa vo¾nja. Dobro dru¹tvo. Pauze prema potrebi, a u inaèe na oko 200km sipam gorivo. Ovaj put proseèna potro¹nja 4.8l, a Banetu oko 3.8l sa Hondom.

Nabavio sam bluetooth komunikaciju koju sam od kada je stigla testirao samo sa suvozaèem, a ovaj put sam imao priliku da probam u vo¾nji sa Banetom. Ispostavilo se da su njegov komunikator i moj kompatibilni. Vrlo sam zadovoljan kako to funkcioni¹e. Za razliku od analognog komunikatora koga sam koristio godinama, ovaj fenomenalno elimini¹e ¹um vetra. Mikrofon hvata glas ljudi oko tebe, a u isto vreme elimini¹e ¹um. U vo¾nji je glas drugog vozaèa savr¹eno èist. Na otvorenom se èujemo odlièno od 800-1000m. Naravno, ako se zamakne iza nekog veæeg brda komunikacija prestaje. U svakom sluèaju u razgovoru sa banetom dok mu je podignut vizir nisam imao nikakave smetnje u njegovom glasu.


Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Hohštapler

Nije tema da kritikujem, al mogo bi se provozati i do ravne Vojvodine, planiramo to vec 3 godine.. :)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

OKi

Lepa vo¾nja i km.  [thumb_up] [clapp] [clapp]
Jedno pitanje > da li uvek sipa¹ gorivo, dok je motor na æopavi ?

megaidiot


OKi


megaidiot

jeste ne moze casa bas do vrha, ali onda ima manje pene :D ,a kazu za gorivo da ne valja ni puniti skroz do vrha, pogotovo po vrucini ako ce da stoji.

OKi

Naravno sla¾em se. U svakom sluèaju nije bukvalbo do vrha nego do prve ivice (limèiæ) grla. I to samo kada putujem. Ne ostavljam tako , knap pun motor!Moj rezervoar , hvata 20 lit, ako bi ukoso sipao bio bi kraæi bar za lit.  [neampojma]

Andreja

Ako æe motor stajati posle sipanja, sipati dok je na æopi. Ja se zajebao dva puta, ispravio motor, napunio do èepa i ostavio ga. Doðem posle a on ispi¹ao boga oca na crevo odu¹ka. Sipam skroz pun samo kad znam da nastavljam dalje. Borba, 10 litara mi je rezervoar, svaki centilitar mi je bitan :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic


neskez

Ovde sve neke iskrivljene i polu informacije!!!

Hoæu i ja da izjavim ne¹to za ovaj internet

Prvo, za ovo putovanje je kriv LAZIC !!! 

On je na fb komentarisao mareskinovu sliku od pre dve godine na kojoj on stoji u moru. A ja sam negde naleteo na iformaciju da je za vikend 15-17.09. moto skup u Ulcinju.
I tako ja Maretu iznesem ideju da kad veæ nije bio na moru mogli bi smo da odemo na pomenuti moto skup. Onda on ka¾e da je to problem, jer on ne ide na moto skupove, a ja mu ka¾em da to i nije problem, jer ni ja ne idem na iste.

Tako smo re¹ili veæi deo problema. Ostalo, kao ¹to je maretova borba sa poslom koji je trebalo uraditi za vikend, a on je sve to uradio do petka, Bantovi poku¹aji da objasni kolegama svoj deo posla u firmi... Zavr¹eno.

Drugo, tema treba da se zove vo¾nja VALJEVO-Kosjeriæ-...-more-...-VALJEVO, a vozali smo se uz obalu Budva-Ada Bojana-Ulcinj-Valdanos-Petrovac-Budva tako da je ukupna kilometra¾a bila 1130km a ne onih 800 sto napisa Mare. Gde mu je nestalo 200 km moracete njega da pitate ja jedino ¹to mogu da ka¾em da se isti potro¹io kao da je tu kilometra¾u pre¹ao PE©ICE! 

A sad slike:

neskez

sa mobilnog telefona:

Kotor:



Bojana


Budva i pogled iz na¹e zgrade na Maretovu zgradu

neskez

Foto-aparat:

Ulcinj - Velika pla¾a







Valdanos  :'( :'( :'(  mesto gde sam obo¾avao da kampujem



Iznad Budve






Lazic