Glavni meni

Otfikari¹e mi prst

Započeo vlada_dee, 20 Septembar, 2017, 04:07

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vlada_dee

Evo sta mi se desilo, iznenda:

Sredni prst leve ruke, takozvani "izvidjac", nokat vec par godina bio modar, kao kad ga pretucas negde. Kuliram ja to, kazu da su gljivice i da mazem nekim kremama, nije mi ni smetalo osim estetski. Nabedi me drugarica (hirurg stazista) da idemo da proverimo to i sta se desi - subungual melanoma. Maligni melanom, za neupucene - rak koze. Iscupaju mi nokat, posalju ga na patologiju i potvrde da jeste. Ne verujem ja njima, iscimam Darka sa ovog foruma, radili smo neke nalepnice, cuo sam da radi na VMA, ispostuje me maksimalno >>HVALA DARKO<<< , zakaze mi on i odem tamo da trazim drugo misljenje ali avaj, prst mora da se sece. Long story short, isecu mi prst ispod falange, jbg, pomirim se sa tim. Oporavak u toku, navikoh se na kraci srednjak, srecom sam desnoruk...



Ali kako sad kvacilo da stisnem?! Kaziprst i domali jos nisu ojacali dovoljno, a sezona odlazi... Ok, kontam ja da necu da se vozim skoro. Sad dolazi ono sto bih Vas pitao, jer je ovo jedna izrazito siroka zajednica i ima Vas sa svih strana:
Nadjem na netu izuztno dobru protezu, rade je ljudi u US-u, ali ne salju na ovamo, a i kosta jebanih 7k$. U pitanju je funkcionalna proteza, takoreci egzoskelet:



Nadjem patent i nacrte:

https://www.google.com/patents/EP2545886A1?cl=en

ali nista vise osim toga. Nasao sam zilion resenja koji mogu da se urade na 3D stampacu, ali su uzasni:



Da se razumemo, estetski aspekt problema mi je najmanjua briga, ovo cak i sam mogu da napravim (na pola sam puta):



Ono sto me jebe je ovakva neka stvar koja bi mi veoma znacila u garazi, a kontam i pri voznji:

http://www.npdevices.com/patients/pipdriver?page_name=articulated-finger

Tako da... ako znate nekog ko zna nekog ko moze od onog nacrta sa patenta da napravi pravu stvar, znacilo bi mi ohoho  [yahoo]



Glava Dole

Jaoooo druze, najezio sam se :( Ne mogu da dam nikakav koristan savet jer nisam ni najmanje strucan u tim oblastima, mogu jedino da ti svim srcem pozelim da sto bezbolnije to preguras. Ako se to uopste bezbolnim nacinom, na zalost, moze tako nazvati :(

Hurricane

..bravo na duhu   [clapp]

Sve najbolje u oporavku

Kostić

desnom rukom dr¾i volan a palac leve prebaci preko ruèke savi ¹aku u zglobu i vuci kvaèilo ¹akom. ili preði na hidrauliku.  :)

Glava Dole

Ma elektrika, ja za to glasam. Osmisliti kombinaciju "na dugme" i rucice, iza rucice gde je ablender na nekim motorima(ako ga ima moze cak i isti prekidac cak da se iskoristi a ablend i nije potreban, moj motor ga ni fabricki nema) pa se dole nabudzi jak elektromotor(sto je realno i najteze ostvarivo ali nadam se ne i neizvodljivo) i to bi, verujem, radilo.

Kostić


Dukags


Ivicat

Zao mi je sto ti se ovo izdesavalo.
Ovo moze da se nacrta. Ali vec problem je kako ovo napraviti i od cega.

UFF

a da za tih 7k kupis motor sa hidraulicim kvacilom?

Lazic

Jeb'o te, mog'o si glavu da izgubi¹... :o Zamalo mo¹a...

castor

Ili samo da prepravi¹ motor da ima hidraulièno kvaèilo?
It's the ride that matters, not the bike…

Kostić

¹to jebga? mora èovek da se snaðe. ene jebga i na ufa i ðoleta

El Jefe

Нека си ти нама жив и здрав, јебеш квачило. Уосталом има мотоцикала који мењају брзине на дугме.
Друштво за заштиту од животиња

viper

Ма само да је глава на раменима, један прст мање више 😉

Послато са GT-P5110 уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

vlada_dee

Hvala svima na podrsci!

Nije samo do kvacila, ojacace ovi ostali pa cu moci i sajlu da stisnem, a doci ce i hidraulicno na red, kakva elektrika i pizde materine, nisam toliki invalid :D

Mene me interesuje neko ko moze da napravi onu zajebanciju od proteze, makar i da se nacrta u 3D-u, znam za 3D stampace koji stampaju metal, to bi bilo vrh. Naravno, uz novcanu nadoknadu...

BTW, melanom se nije prosirio na telo, radio sam sve moguce nalaze, sad cekam samo kosku sa patologije da budem 100% siguran.

Major

Bitno je da ti se nije prosirilo dalje.
Nazalost ne znam ni ja nikoga ko bi mogao da ti pomogne sa protezom :(

Ivicat

Kao sto rekoh, moze da se nacrta. Voljan sam da pomognem. To je najmanji problem.

Pominjes 3D stampac koji radi sa metalom. 3D stampac bi bila odlicna stvar samo za ergonomiju, da vidis kako ti odgovara. Da li ti odgovara velicina i kinematika. Za ozbiljnu upotrebu, tesko da ce izdrzati. Ti stampaci, sa kojim metalom rade? Posalji mi link.

Ovi mali delovi bi bili ozbiljno optereceni...


vlada_dee

Aham, kapiram. Pa sta ti mislis, na koji nacin je izvodljivo da se napravi?
Nisam siguran, drugar mi je samo pomenuo da se dobili na faksu stampac koji koristi neki metal u prahu, ali evo sad i ja videh na netu da to i dalje nije to...
Kontam da ovi koji proizvode koriste neke kalupe jer to ide serijski, ali kako bi mogao da se napravi jedan komad?

Lazic

Todoroviæu, pa ti si ma¹inac... ;D :-*

FJCharlie

Kolega Abarth sa foruma je radi neke cudesne stvari na 3D printeru koji ima/imao (nisam siguran za status). mozda da ga kontaktiras mozda moze da pomogne?