Glavni meni

Promena motora u autu - pitanje za papriologiju

Započeo Grof, 19 Septembar, 2017, 09:26

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Grof

Dru¹tvo, nesreænim spletom okolnosti postao sam vlasnik Opel Vectre C 2,2 dti. Kada sam uzeo auto izbekeljio sam se 55000 za registraciju i to je iskustvo koje najradije nebih da ponovim.

Probao sam da prodam auto ali ni to neide jer se ni drugima ne plaæa tolika registracija.
U bajke o smanjenju registracije ba¹ i neverujem pa mi je palo na pamet da, po¹to postoji isti model sa 2,0 dizelom, izbacim ovaj motor i ubacim 2,0.
E sada tehnièki mi to nije problem (zamena motora i ostalih komponenti).

 Da li neko zna kako da onda zavedem taj motor u saobraæajnu i koliko bi me okvirno taj sex (bez motora i komponenti znaèi samo papirologija) mogao ko¹tati?

Bori¹a

imas na sajtu polovniautomobili do detalja objasnjeno, na poslu sam pa ne mogu da trazim ali naci ces

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

ЯЭВОЛУТИОН

mnogo velika jebada.....oznaka motora koji zelis da ubacis mora da odgovara oznaci koja se ugradjivala u taj model automobila....dakle jako cesto ne moze isti motor koji je isao u drugi model istog proizvodjaca.....mislim da postoje dve ili tri verzije 2.0 dizela za opela tog godista za zafiru a...a ne moze od vektre i od nekog drugog opela....iako je motor isti...oznaka se ne gadja  i nece da atestiraju...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pittatore

Mislim da ces imati gimnastiku sa carinom, potvrdom od proizvodjaca da taj motor moze u taj auto i sa agencijom za bezbednost saobracaja (Atest)...golema zajebancija

zagadjenje

Ja davno gledao slièno, ali u smislu poveæanja kubika¾e. Kao prvo, mora motor da se ugraðivao u model. Vektre imaju sa 1.9 i sl... jednostavno vidi¹ koji motor i sa kojom oznakom je i¹ao u taj auto i taj i juri¹. Naravno, ako naðe¹ motor stranac, mora¹ ga cariniti. To sve ko¹ta, koliko ne znam, ali znam da nije jeftino. Mada mo¾e se naæi i domaæih! Kad god je promena kubika¾e u pitanju, treba ti potvrda proizvoðaèa da je ok da taj motor ubaci¹. Ona ide max do 100e. Mora¹ uraditi u nekom servisu gde æe ti izdati potvrdu da je sve odraðeno po PS. Ne znam taèno ¹ta to podrazumeva. Ili ispred zrade, a da ti neko samo krkne peèat na potvrdu. I tek onda sa tim svim ide¹ na atest. Izaðe te oko... Pa.... ako je motor domaæi, npr 400e. Treba i propratne agregate pouzimati, èesto ne odgvoaraju. Povrda proizvoðaèa raèunaj 50e, ruke... raèunaj kako hoæe¹. Atest bar 300e. Za 5 godina isplatiæe¹ investiciju kroz registraciju
Tjuning bud¾ing

Grof

#5
Svakako sam kontao da ubacim 2.0 dti koji je i¹ao kao osnovni dizel u tu ¹asiju te godine ... ali veæ vidim da æe mi cela gimnastika na nos izaæi...  [samoubistvo]

pittatore

Sacekaj do iza nove godine, i ja sam moju 2,4 odlozio pa da vidimo.

srbac

Ubacivanje drugog motora je jako tesko... fizicki da ali povezati elektroniku je skoro nemoguce.  Odustani odmah. Dzekovi nisu isti, senzori za temperature èesto rade drugaèije i puno instrumenata la¾e... Vreme koje je potrebno za to planinarenje je preveliko.

Grof

Èekam novu godinu, svakako je registrovan auto do marta.... ali me ¾ivot uèi da vlast najèe¹æe la¾e :D .....
Ubacivanje motora me nebrine jer bih uzeo ceo auto kao donora delova ... ali kontam isplativost cele gimnastike.... sve mi se èini daje cela rabota bez desetogodi¹njeg plana (a ne planiram da vozim mrtvog Opela 10 godina) neisplativa...

pittatore

Pogotovo taj DTI, Boschov izrod medju dizelima

Kanarinac

A da naje invalida pa na njega da registrujes? Mada dok ga castis opet na isto izlazi

Ivicat

Citat: pittatore poslato 19 Septembar, 2017, 12:35
Sacekaj do iza nove godine, i ja sam moju 2,4 odlozio pa da vidimo.

Mislis da ce biti promena? Tesko...

zagadjenje

Ako bi uzeo donora, ima¹ momenat carine. Ali prodajom ostalih delova dolazi¹ na nulu otprilike. samo je pitanje vremena.....
Tjuning bud¾ing

Hurricane

Grofe dru¾e, pa nije ti registracija 80.000, ovo ti je jedva 250 eura vi¹e od normalne registracije, plaæaj to na rate negde,

nisi lud da se cimas izaæi æe ti skuplje mnogo, i da d¾abe dobije¹ motor..

nego pare dodaj i oglasi zamenu..

Grof

Svi su izgledi da æe tako i biti.... ali se na registraciji prosto oseæam kao da mi magareæe u¹i rastu dok plaæam... i to je momenat koji boli... za jebeni auto za koji niko neæe da izbroji 2500e plaæa¹ 500e registraciju...
A dok dam 200e invalidu i platim regu ni to mi se ne isplati...

A o Opelu i DTI mogu roman da napi¹em... za poèetak da za jebeni auto u Novom sadu nepostoji pismen majstor..... kao jebeni kadilak da vozim....  [djavo]

P.S. Davnih dana sam rekao da postoje auti koji netrebaju nikome i nizakoje pare i uspe¹no sam se sjebao da uzmem ba¹ jedan iz te kategorije....  [facepalm]

Glava Dole

Pa i ptice na grani znaju za drasticnu razliku u ceni registracije preko 2000 kubika, kako bre tako da se sjebes? A za zamenu motora potpisujem, sigurno neisplativo.

viper

Vozio i ja Alfu 156 2.5V6 dok nije do¹lo vreme za prepis i reg, kad sam sraèunao koliko æe da me izaðe, tog momenta je zavr¹ila u oglasima.

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Boban_m

Citat: Grof poslato 19 Septembar, 2017, 14:20
Svi su izgledi da æe tako i biti.... ali se na registraciji prosto oseæam kao da mi magareæe u¹i rastu dok plaæam... i to je momenat koji boli... za jebeni auto za koji niko neæe da izbroji 2500e plaæa¹ 500e registraciju...
A dok dam 200e invalidu i platim regu ni to mi se ne isplati...

A o Opelu i DTI mogu roman da napi¹em... za poèetak da za jebeni auto u Novom sadu nepostoji pismen majstor..... kao jebeni kadilak da vozim....  [djavo]

P.S. Davnih dana sam rekao da postoje auti koji netrebaju nikome i nizakoje pare i uspe¹no sam se sjebao da uzmem ba¹ jedan iz te kategorije....  [facepalm]
Bio je odlican servis u Simanovcima za Opel. To znam iz moje Opel epizode. Trebao bi da radi i sad.

Hurricane

..opel epizoda   [rofl]

Jel sve ok tamo kod tebe?

Grof

Citat: Milos96 poslato 19 Septembar, 2017, 14:42
Pa i ptice na grani znaju za drasticnu razliku u ceni registracije preko 2000 kubika, kako bre tako da se sjebes? A za zamenu motora potpisujem, sigurno neisplativo.

Jbg imao Lybru koja nije bila lo¹a koju sam zbog raskoraka sa parama prodao a onda mi je umesto para koje su mi du¾ni uletela Vectra i bio je izbor da uzmem auto ili da su mi du¾ni do daljenjeg... i izbor je jasan ;)