Glavni meni

Stan - koja vrsta grejanja, koja podloga

Započeo Ivicat, 15 Septembar, 2017, 14:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Svasta cu cuti,dobro ih struja nije poubijala onako familijarno!! Majstorski!!
jin-jang

Lazic


milomir22

Naravoucenije: ako hoces da roknes nekog, pozoves ga da ti ugradi wifi termostat.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Ivicat

Citat: Ivicat poslato 26 Decembar, 2017, 23:20
Odluka je doneta.

Grejanje radijatorsko sa podnim grejanjem u kupatilu i toaletu.

U svim prostorijama ce biti troslojni parket, osim u ulaznom hodniku, kupatilu i toaletu gde ce biti postavljene plocice.

Hvala svima na sugestijama i komentarima.  [cheers]

Evo posle godinu dana boravka u stanu sa viseslojnim parketom, da kazem koju na tu temu.

Navodno, viseslojni (tarketov) parket ima extra tvrdi sloj laka koji je otporan na habanje. Jeste, al' malo sutra. Ogrebotine (od nesposobnih i nepazljivih) majstora svuda po stanu. Ali i od klinaca.
Pored toga, ovaj parket zahteva skoro pa idealno ravnu podlogu na kojoj ce biti postavljen. Kod mene to izgleda da nije bio slucaj pa se na par mesta parket odlepio od poda. To nije katrastrofa i ne utice na funkcionalnost ali malo zveci. Srecom, to se desilo na delovima gde se ne prolazi cesto.

Prilikom hodanja po ovom parketu imam utisak da se razlikuje od klasicnog parketa. Nekako je slicniji laminatu. Mozda zbog male debljine u odnosu na klasican parket. A mozda umisljam.

Vizuelno mi se mnogo vise svidja nego klasican (riblja kost) parket. I tu je pun pogodak.
Jos uvek je rano komentarisati jednu od glavnih karakteristika viseslojnog parketa, da se ne rasusuje. Videcemo za 5-10 godina.

Da sada ugradjujem parket, isao bih na klasican sa nekim (za mene) lepsim nacinom slaganja.

UFF

da li znate nekog da je kupio neku kvalitetniju suvu gradju tipa fosne od bukve ili neceg jos boljeg ako mu uletelo povoljno pa upustio ruterom flacove i lepo slozio sve na pod i prelakirao poliuretanskim lakom vise slojeva?
da ga jebem ako moze parket da bude bolji i trajniji od punog drveta 5cm debljine i 1 komad koji uklapas je tipa 30cm sirok a 300cm dugacak, slozis iz zajebancije bez majstora, termo izolator odlican a i mogu da ga hobluju i tvoji praunuci, nece se potrositi nikad

friziderdzija

Citat: Ivicat poslato 25 Decembar, 2018, 10:19
Uzeo sam neki bezicni termostat za gasni kotao. Nisam bio siguran kako se ugradjuje, pa sa pozvao majstora. Prvo je dosao jedan (sin glavnog majstora) oko 17h. Kada je video da ne ide, pozvao je tatu majstora da dodje. Kada je tata majstor video da nesto nece, pozvao je jos jednog majstora koga je otisao da dovede sin majstor. Za to vreme je tata majstor nasao uzrok problema. Nema veze sto ga je jednom drmnula struja. Tada je stigao i sin majstor sa trecim majstorom. Svi zajedno smo gledali zavrsne radove. Da ne bude diskriminacije, i sina majstora je jednom drmnula struja. Posle skoro tri sata postavljanja termostata, svi su ostali zivi. Kotao (za sada) radi. I termostat. Na pitanje koliko kosta ugradnja, sin majstor je rekao, neka bude samo 1500din, jer smo Vas puno zadrzali.
kad sam ovo proèitao i nalu¹ao se kojekakvih prièa po Bgd-u o majstorima za grejanje i klimatizaciju, definitivno sam re¹io da selim polako posao u Bg...pa ja æu pare bre da namlatim pored takvih, levom rukom, vezanom na leða, ¾mureæi...

Ivicat


Taraba

Citat: UFF poslato 30 Decembar, 2019, 20:34
da li znate nekog da je kupio neku kvalitetniju suvu gradju tipa fosne od bukve ili neceg jos boljeg ako mu uletelo povoljno pa upustio ruterom flacove i lepo slozio sve na pod i prelakirao poliuretanskim lakom vise slojeva?
da ga jebem ako moze parket da bude bolji i trajniji od punog drveta 5cm debljine i 1 komad koji uklapas je tipa 30cm sirok a 300cm dugacak, slozis iz zajebancije bez majstora, termo izolator odlican a i mogu da ga hobluju i tvoji praunuci, nece se potrositi nikad
Drvo dise, a drvo od 3m dise puno :D
Razlog sto je parket mali je sto je manja sansa da se vidno pokrivi  tokom ekspoatacije.
To sto ti hoces je brodski pod od pravog drveta, al je i to 2.5 cm debljine
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

UFF

to mogu sam da napravim sa daskama koje propustim kroz stonu testeru/rucni cirkular/ruter

imam trenutno kontejner star 40 godina sa fosnama na podu, sve dihtuje nigde rupe nikakve ujedno i stabilan pod i termo izolator
ostali uglavnom imaju dole lim pa stirpor pa foliju pa osb i onda linoleum ili falc ili laminat

ovaj ima suve fosne nauljene sa donje strane i za 40 godina ko zna gde je sve stajao i u kojim uslovima i dalje su ok

sto onda ne bi bile ok u kuci sa hidro izolacijom ispod?

razumem da se drvo skuplja i siri u zavisnosti od temperaturnih uslova ali na svaki metar po jedan samorezac npr (u kontejneru je torban sraf) i GDE CE? :D

od brodskog poda sam napravio ispunu za dve klizne kapije i dobro ih zastitio bajcom na bazi voska a posle i silikonskim premazom i voda samo klizi sa njih ali one tanje a sire (2x15cm recimo) su se vec pokrivile iako su vec bile u susari pre prodaje, nije kupljeno sirovo na stovaristu

megaidiot


UFF

Citat: UFF poslato 30 Decembar, 2019, 20:34
da li znate nekog da je kupio neku kvalitetniju suvu gradju tipa fosne od bukve ili neceg jos boljeg ......


a verujem da nije bila suva kad su pravili kontejner ali dobro pricvrscena

Taraba

Da ali zamisli da uradis patos u kicu i da ti vire torban glave na svakih 50cm :D
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

dzimika

Lepo si rekao nauljeno je, cim nauljis drvo totalno mu se menja sve, vremenske prilike ne uticu toliko
inace taraba ti je rekao, drvo te duzine i debljine dosta "dise", plus sto nekako mislim da ne bi se osusili ni prirodno (ako stoji godinama) a ni vestacki dovoljno da ne bi disalo kasnije
neka me isprave oni koji se bolje razumeju u drvo
ono sto ja znam je da kad suse seku na manje parcice kako bi se bolje osusilo pa se opet ti sitniji delovi sklapaju u vece komade posle susenja radi dalje obrade

Bojan

Da probam da pojasnim neke Uffove dileme
-stari hrastovi parket koji jos moze da se nadje po objektima iz austrougarskog periodaje debeo oko 2.5cm i ne duzi od 40 cm
-novi brodski pod nikad nije preko 16mm ako su duze daske
to se tako radi vec desetinama godina posto su na bazi iskustva odredjene proporcije daske da bi posle ugradnje doslo do sto manjeg krivljenja/skupljanja drveta.
Iz ove kategorije ispadaju laminatni podovi od drveta i egzoticno drvece sa velikom gustocom vlakana.

Ja licno ne vidim razlog postavljati nesto sto ce i tvoji unuci hoblovati
Drvo nije izolator. ono je uglavnom prekid termickog mosta. npr prozor

Kupis lep drveni laminat, mozes bar jednom da ga prestruzes. Kad propadne za 10g kupis neki drugi jos bolji u drugoj boji i uzivas

Pozdrav

idanijel

A brodski pod od bagrema, hrasta?
Graba 20.4mm debljine.