Glavni meni

razbih se juèe popodne

Započeo friziderdzija, 04 Septembar, 2017, 09:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jovan D

Zglobovi i tetive kao i sva vezivna tkiva su vrlo osetljiva na mehanièke povrede, istezanja, uganuæa, ako snimak poka¾e da je sve dobro name¹teno biæe sve ok posle nekog vremena. Konkretno u mom sluèaju preko pola godine je moralo da proðe zbog uganuæa zgloba palca na nozi na primer, dok me je ¹aka bolela dobra dva meseca, nisam mogao da uradim ni jednu radnju koja je iziskivala jaèi moment i silu, seæam se da je torzija kod rada sa ¹rafcigerom bila nepodono¹ljiva. Kapsula zgloba je inaèe jako osetljiva, ceo taj aparat se zasniva na kombinaciji kontakta vrlo glatkih povr¹ina koje su konstatno podmazane bilo kakvo odstupanje zbog povreda dovodi do bolova koji su nekada nenormalni. Bitno je da ti zglob nije crven, nateèen ili vruæ, ako je to u pitanju onda je to upala zgloba (artritis) ako je samo bol u pitanju (artralgija) i ako je bol svakim danjom manji na dobrom si putu. Takoðe obrati pa¾nju na potko¾ne nepravilnosti ako ima¹ neke èvoriæe ili tvrde mase u blizini zgloba trebalo bi da se obrati¹ lekaru. Naravno pridr¾avaj se svega ovoga ¹to je rekao Megaidiot, ja sam bio nestrpljiv pa sam petljao sa alatima a to zna da odmogne dosta...

Charuga

Citat: friziderdzija poslato 06 Novembar, 2017, 15:14
manijaci...na zadnjem okupljanju videh da je bar 50% od vas imalo kojekakve lomove koski, uganuæa, zanima me ¹ta i kako oko oporavka...
bajk sam sredio, skinuo gips pre mesec dana, radim, polako mi se vraæa snaga u ruku...ali u odreðenom polo¾aju, tj kad uhvatim ne¹to, npr. kvaku na vratima, i naglo pritisnem, zaboli me zglob u p....materinu...
dali su mi neku mand¾u da ma¾em zglob (artero neko mudo sarma gel) i neke tablete sa kolagenom da pijem...poma¾e ...'nako, nisam zadovoljan. Ja sam mislio da æe to mnogo br¾e da se sanira i da teram.
kakva su va¹a iskustva sa lomljenjem koski i oporavkom...koliko bre to traje i kako ubrzati...jbt ve¾bam ruku, uvijam i savijam zglob i jo¹ uvek ne mogu ba¹ 100% da napravim iste pokrete kao sa levom...vozim kola bez problema, radim, ¹rafciger ok ali ne mogu ba¹ da zapnem, kljuèevi, gedore ok, èekiæ ok ali neki lak¹i, macola... nema pojma da zamahnem...do pre 10 dana nisam mogao ni da zaheftam 2 papira...
jbt popizdeh...

Nebrini...meni su pre dve godine rekli da motor mogu da sanjam vise i da mi ruka nikada nece raditi kako treba... e pa zajebali se....volja je cudo...



Lazic


mi¹ko_kolo

Jes' vala! I ja video neki dan niz Bulevar. ;D

milomir22

Citat: megaidiot poslato 06 Novembar, 2017, 15:51

e da, bitna stvar gde sam se isto zajebao - nemoj da mislis da pomazes ruci tako sto radis sa njom (srafciger, cekic, bilo koji alat) - radi one vezbe koje ti pokazu lekari.
fora je sto ces nesvesno da radis stvari onako kako mozes, tj. nepravilno i vremenom ces ti da koristis sav alat i da radis sa tom rukom, ali vise ces da adaptiras svoje pokrete na sjebano stanje ruke nego sto ces da 'vezbas' ruku da bude kao pre. jebiga, vezbe su osmisljene da se odredjeni misici vrate u normalno stanje, gomila tih pokreta se ne radi skoro nikad u svakodnevnom zivotu.


To se zove kompenzacioni pokret i moze da bude dosta stetan, jer se covek nauci pogresno i to posle jako tesko ispravlja. Ako nesto radis (vezbas), trudi se da radis pravilno, s pravilnom fiksacijom dela koji treba da se fiksira i vezbanjem dela koji treba da se vezba.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

misa-pei

KAd sam '86.  polomio vrat, tj dva vratna pr¹ljena, nisam i¹ao na rehabilitaciju (isfu¹erio je) i trpeo sam pomalo bolove sledeæih godina. Vrat na levo nisam mogao da okrenem ni upola kao na desno. '99. sam oti¹ao u Kur¹umlijsku banju i posle tri, èetiri kupanja u njihovoj vodi, sve je proradilo k'o novo. Ista je voda i u Prolom banji. Meðutim, neke posledice su ostale, zapravo posledica lo¹e obavljene fizikalne.

Pre èetiri, pet godina sam i¹èa¹io i polomio rame. Mumija u zarastanju, gavez gel kad je skinut gips. Fizikalna obavljena savr¹eno po uputstvu lekara. Lomljeno rame mi je pokretljivije i ne boli me, za razliku od ovog "zdravog". U svakom sluèaju, poku¹aj sa gavezom. Ne mo¾e da ¹kodi i jeftin je. Ako mo¾e¹ u banju (za rame sam i¹ao u Selters), to bi bilo idealno. Moja je preporuka Prolom ili Lukovska banja (ista voda kao i Kur¹umlijska).

Ovo ¹to je megaidiot rekao, uop¹te nije idiotski :D :D :D. Sto posto je u pravu.

®elim ti da se ¹to pre re¹i¹ bolova i da se vidimo zdravi i èitavi :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Lazic

Ni¹ta, da organizujemo sa Zexom da ti sredi drugo rame... :o :D :-*

Charuga

Citat: misa-pei poslato 07 Novembar, 2017, 00:02
KAd sam '86.  polomio vrat, tj dva vratna pr¹ljena, nisam i¹ao na rehabilitaciju (isfu¹erio je) i trpeo sam pomalo bolove sledeæih godina. Vrat na levo nisam mogao da okrenem ni upola kao na desno. '99. sam oti¹ao u Kur¹umlijsku banju i posle tri, èetiri kupanja u njihovoj vodi, sve je proradilo k'o novo. Ista je voda i u Prolom banji. Meðutim, neke posledice su ostale, zapravo posledica lo¹e obavljene fizikalne.

Pre èetiri, pet godina sam i¹èa¹io i polomio rame. Mumija u zarastanju, gavez gel kad je skinut gips. Fizikalna obavljena savr¹eno po uputstvu lekara. Lomljeno rame mi je pokretljivije i ne boli me, za razliku od ovog "zdravog". U svakom sluèaju, poku¹aj sa gavezom. Ne mo¾e da ¹kodi i jeftin je. Ako mo¾e¹ u banju (za rame sam i¹ao u Selters), to bi bilo idealno. Moja je preporuka Prolom ili Lukovska banja (ista voda kao i Kur¹umlijska).

Ovo ¹to je megaidiot rekao, uop¹te nije idiotski :D :D :D. Sto posto je u pravu.

®elim ti da se ¹to pre re¹i¹ bolova i da se vidimo zdravi i èitavi :D

Zaboravio je da kaze da bolovi cudesno nestanu prilikom upotrebe....VATRENE VODE.....

friziderdzija

hvala svima na savetima....uhvatila me frka jbt...zglob mi je malo veæi nego na zdravoj ruci i nema nikakvih èvoriæa i zadebljanja pod ko¾om...a ¹to se tièe kupanja...'na¹ kaki zenba ima u ovèar banji, termalna voda, leèi neke paralize, ovo ono...leèi i nerotkinje...vi¹e puta davao terapiju u sobama na spratu...

Lazic

Samo ti fali da zatrudni¹... :o ;D