Glavni meni

pali lmpica od ulja na autu a pritisak dobar

Započeo sasa ns 1, 14 Avgust, 2017, 23:05

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

sasa ns 1

nesto jebava instalacija ali mi nije jasno zasto samo kad se ugreje auto i na semaforu pali lampicu i to vec 2 meseca i uvek isto nikad u voznji ,proveravali na jos 2 manometra pritiak ulja a i manometre proveraali na gume od auta preko drugog creva a pritisak u gumi proveren pre toga i svi manometri dobri.Sve kao u redu a opet nesto smrdi jer mi se cini jako malo verovatno da 2 meseca pali samo na leru ugrejan a sve u redu

Lazic

Kad zakuca biæe ti jasno za¹to se palila... ;D

Glava Dole


Lazic

Na dva auta i motoru sam imao taj sluèaj, uvek sam se nadao da je do instalacije... ;D

mrle


Glava Dole

Ma kakva masa na zagrejanom motoru i to u leru... napisao vec ranije, evo da ponovim: ulje je redje na toplom motoru a u leru se uljna pumpa okrece sporije tj srazmerno obrtanju motora tako da se svaka nepravilnost i pad pritiska bas tad i ispoljava... ako nije senzor onda je ili uljna riknula, ili je nesto zapuseno ili su lezajevi u kurcu(ukljuci logiku sasa, ne pricamo napamet, na potrosenim lezajevima po kojim treba uljna direktno da gura je zazor veci, a kad je zazor veci ulje lakse prolazi... kad ulje lakse prolazi pritisak opada i pali se indikator).

sasa ns 1

zaboravih da napisem da zadnja 2 dana vise nepali lampicu ,zasto nemam pojma ranije uvek palio, a na 3 manometra pokazuje isto 5 na 4000 obrtaja a 1,3 na leru sto je dobro i ne bi trebo nikad da upali lampicu a zasto je palio kazu majstori idi kod autoelektricara.Ja sad cekam da opet upali-valda nece pa da probam glineicom na masu sa davaca

mrle


Lazic

Za ponedeljak su najavili 35 stepeni, probaj tada pa javi... :D

UFF

meni nije jasno zasto mi jugo krcka i pomalo dimi ispod haube kad stojim duze na semaforu (bez obzira sto u hladnjaku ni a od antifriza nema)

otvorim haubu a ono sauna ispod


skinem polopac kutije i drmnem osigurace a ono ventilator proradi


[dancing] popravljeno, odoh dalje, da sam vozio mladji moderniji auto bilo bi prvo dijagnostika pa potom udaranje po usima (to ne vazi za citron, kod njega sranja nekad rade, nekad ne rade, bez ikaakvog razloga ili objasnjenja ali uglavnom ne rade :D)

Glava Dole

A rucni prekidac lepo i da se vozis kao svaki normalni vlasnik jugica i ne razmisljas o temperaturi? :)

mi¹ko_kolo

Prekidaè ne vredi ako osiguraè ne propusti struju kroz sebe. Zar ne?!

Ostoja

Citat: UFF poslato 24 Avgust, 2017, 00:16
meni nije jasno zasto mi jugo krcka i pomalo dimi ispod haube kad stojim duze na semaforu (bez obzira sto u hladnjaku ni a od antifriza nema)

otvorim haubu a ono sauna ispod


skinem polopac kutije i drmnem osigurace a ono ventilator proradi

Neeeeee, gre¹i¹, ponekad sve radii a on signalizira da ne radi (alternator, npr....), stavi¹ drugi, on isto siganlizira, pa par dana pauzira, pa signalizira, pa onda odustane za svagda...

[neampojma] [neampojma] [rofl] [doh]



[dancing] popravljeno, odoh dalje, da sam vozio mladji moderniji auto bilo bi prvo dijagnostika pa potom udaranje po usima (to ne vazi za citron, kod njega sranja nekad rade, nekad ne rade, bez ikaakvog razloga ili objasnjenja ali uglavnom ne rade :D)
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

Auuuu, ala usrah sa ovim citiranjem...
Odoh na spavanje..
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Poljanac92

Citat: Milos96 poslato 24 Avgust, 2017, 00:34
A rucni prekidac lepo i da se vozis kao svaki normalni vlasnik jugica i ne razmisljas o temperaturi? :)

Nije to nista za hladnjak na prekidac na jugu....kod mog komsije se ne pali hladnjak ako mu nisu upaljena svetla :D
Drugar se zezao par sati kad menjao termostat dok nije provalio da se hladnjak ne pali ako se ne upale svetla :D neki strucnjak se bas igrao sa instalacijama :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Lazic


Glava Dole

Citat: mi¹ko_kolo poslato 24 Avgust, 2017, 00:49
Prekidaè ne vredi ako osiguraè ne propusti struju kroz sebe. Zar ne?!

Osigurac... kakav osigurac? To i kocnice su bar odatna oprema na matorom jugicu ;D [rofl]

Citat: Ukii poslato 24 Avgust, 2017, 01:35
Citat: Milos96 poslato 24 Avgust, 2017, 00:34
A rucni prekidac lepo i da se vozis kao svaki normalni vlasnik jugica i ne razmisljas o temperaturi? :)

Nije to nista za hladnjak na prekidac na jugu....kod mog komsije se ne pali hladnjak ako mu nisu upaljena svetla :D
Drugar se zezao par sati kad menjao termostat dok nije provalio da se hladnjak ne pali ako se ne upale svetla :D neki strucnjak se bas igrao sa instalacijama :D

To me podseti na naseg una koji je sad vec za reciklazu, svoje je odsluzio... sa upaljenim svetlima ima za pola rezervoara vise nego sto ima inace... ugase se kazaljka pada dole [rofl]


Lazic

Jeste ga stalno vozili sa upaljenim farovima...? ;D

mrle

Citat: mi¹ko_kolo poslato 24 Avgust, 2017, 00:49
Prekidaè ne vredi ako osiguraè ne propusti struju kroz sebe. Zar ne?!

èovek kao mali vozio Opela... :)
Direktno na klemu akumulatora, , jedan kraj kabla na ventilator, drugi na prekidaè u kabini.

Lazic

Xexexe, na 3 Askone i jednom Kadetu imao prekidaè... Nezgoda je bila kad zaboravim da ga iskljuèim, a parkiran na ravnom... :o ;D