Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: [1] 2 3
Štampaj
Autor Tema: pali lmpica od ulja na autu a pritisak dobar  (Pročitano 6136 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys
Kvalitet: +111 (11%)
Zahvalnice: 14

14 Avgust, 2017, 22:05 Ocena: 0
Ignoriši

pre 2 meseca pocela da tinja lampica od ulja na fiat 1.6 16v 1999 kad se ugreje ulje na 75-80 stpeni i voda na 90 prilikom stajanja u leru.Čim pipnem gas prestane svetlucanje.Promenio ulje  fiter 10-40 polusintetika po propisu ,posto je bilo pred menjanje.Sve isto.Promenuo sam indikator pritiska.Opet bez promene.Otisao kod majstora izmerili pritisak na leru zagrejan 1.3 a na 4000 obrtaja 5 bara.Fabrika kaze  3.7 ,znaci dobar je pritisak.Mislili smo da novi davac  nevalja pa stavio drugi nov od drugog proizvodjaca.I on opet pali lampcu.Majstor kaze instalacija.Elektricar kaze nije i neznam sta je.Za 2 meseca je palio uvek i samo uvek na leru ugrejan pa bi da je nespravna instalacija upalio makar jednom u nekom drugom rezimu.Da li neko ima ideju sta da radim.Meni u principu nesmeta jer pretpostavljam da je pritisak dobar ako nelaze manometar ali sam resio da prodam auto komsiji-vija me vec godinu dana  a i voleo bih da je sve u redu
Boban_m
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
Kvalitet: +2037 (40%)
Zahvalnice: 117

Odgovor #1 - 14 Avgust, 2017, 22:11 Ocena: 0
Ignoriši

Nekad davno imao sam isti problem na golfu dizelu, i bio je semering na maloj bregastoj u pitanju.
agolubovic78
Voajer

Na mreži Na mreži
 Motor:
CBR1000RR
Kvalitet: 0 (0%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #2 - 14 Avgust, 2017, 22:31 Ocena: 0
Ignoriši

Lezajevi radilice....
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys

Odgovor #3 - 14 Avgust, 2017, 22:56 Ocena: 0
Ignoriši

Nekad davno imao sam isti problem na golfu dizelu, i bio je semering na maloj bregastoj u pitanju.
nije mi bas jasno kako utice semering a kod mene je ve suvo,
Lezajevi radilice....
da su lezajevi bio bi mali pritisak kaze majstor i culo bi se
agolubovic78
Voajer

Na mreži Na mreži
 Motor:
CBR1000RR
Kvalitet: 0 (0%)
Zahvalnice: 0

Odgovor #4 - 14 Avgust, 2017, 23:07 Ocena: 0
Ignoriši

Jbmliga...slican problem bio na drygarovom autu, bio dizel ali slicni simptomi- kad se ugreje na na leru krene da treperi lampica ponekad i svetli....u voznji nista ni lampice niti bilo koji zvuk....menjao ulje i senzor pritiska nista....srecom otisao kod majstora koji je imao slican problem zamenili lezajeve letece i lezece na radilici i od tada sve ok....
Icemilutin
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
Neki MZ
Kvalitet: +146 (73%)
Zahvalnice: 20

Odgovor #5 - 14 Avgust, 2017, 23:58 Ocena: 0
Ignoriši

Oces da kupis punta?  Grin

I can look you dead in the face while you're talking, and not hear a damn thing you said.
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1485 (21%)
Zahvalnice: 100

Odgovor #6 - 15 Avgust, 2017, 00:03 Ocena: 0
Ignoriši

Slazem se da je moguce da je do njih, stvori se preveliki zazor i pumpa vise ne moze da nabije dovoljan pritisak, najvise se i ispoljava na leru kad je pritisak mali zbog malih obrtaja i bas na zagrejanom motoru kad je ulje redje pa lako padne ispod praga tolerancije... isto je bilo na unu, pomislili i mi lezajevi a motor radjen pre toga... aj prvo senzor za svaki slucaj i sve proradili kako treba, nikad se vise nije upalila Smiley Ali ti vidim da si promenio 2 komada, tako da ostaju samo lezajevi... instalacija ne verujem da je slucaj jer oni, koliko znam, rade uglavnom na prostom on/off principu, pa da je nesto oksidiralo ili je labavo zezalo bi ja mislim i u voznji Smiley
Gvozden
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
Trandza je Almost ready
 Facebook: Poseti
Srce oce , al dupe klokoce!

Kvalitet: +613 (28%)
Zahvalnice: 39

Odgovor #7 - 15 Avgust, 2017, 00:22 Ocena: 0
Ignoriši

Los ti taj majstor!
Dobar majstor skine zicu sa davaca pritiska i stavi ti na alternator.
Posle se gasi u sekundi i ne brines se vise Cheesy
Samo po gassu ionako je dobar pritisak.
ZEMZEM
Pocetnik
*

Van mreže Van mreže
 Motor:
GSX650F
Kvalitet: +55 (25%)
Zahvalnice: 5

Odgovor #8 - 15 Avgust, 2017, 00:23 Ocena: 0
Ignoriši

Kad god su mi se javili takvi simptomi leteći bili u najavi za zamenu u početku se nisu čuli a vremenom je krenulo i da se čuje.

Kostić
Мравојед
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
ZXR750H1
slow drive - long life

Kvalitet: +1973 (20%)
Zahvalnice: 107

Odgovor #9 - 15 Avgust, 2017, 07:10 Ocena: 0
Ignoriši

načeti su ležajevi, imaju lufta. samo pun gas dok ne obriješ radilicu Grin

inače, majstor te zajebava ili je neuk. treperenje lampice za ulje kad se motor zagreje i ulje razredi na malom broju ortaja može da bude samo luft u nekom ležaju na radilici.  tebi je za sad samo načeo ako ne lupka i ako sad ne zameniš samo ležajeve, menjaćeš ceo motor kasnije
« Poslednja izmena: 15 Avgust, 2017, 07:22 kosta66 »
ЯЭВОЛУТИОН
Moto Doktor
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
zlata, kata i zeka ....babe naravno 35+
Kvalitet: +8129 (38%)
Zahvalnice: 708

Odgovor #10 - 15 Avgust, 2017, 22:39 Ocena: 0
Ignoriši

ne moze pritisak da bude dobar a da lampica treperi....sipaj visko stabil liqui moli aditiv i ako i dalje svetli (sipa se u vreo motor kad lampica pravi problem) onda je davac....ako fabrika kaze 3.7 ne moze da bude 5 jer postoji regulator pritiska....ventil koji obara pritisak na 3.7......mozda je 0.5 a to je na ivici..

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys

Odgovor #11 - 15 Avgust, 2017, 22:53 Ocena: 0
Ignoriši

ne moze pritisak da bude dobar a da lampica treperi....sipaj visko stabil liqui moli aditiv i ako i dalje svetli (sipa se u vreo motor kad lampica pravi problem) onda je davac....ako fabrika kaze 3.7 ne moze da bude 5 jer postoji regulator pritiska....ventil koji obara pritisak na 3.7......mozda je 0.5 a to je na ivici..
nije 0,5 nego 5 ja gledo,probali vise puta.Jedino da mu nije uredu manometar,ali čovek kaže da je dobar.Danas nosio ulje za ktm jednom mladom mehanicaru i pitao ga za savet.On kaze da dodjem autom i donesem i one druge davace.Uzme kompresor sa manometrom i spoji davac na sijalicu i duva kroz reduktror na navoju i gleda kad ce upaliti i tako ih proverava  a onaj na kolima kad pali lampicu skine kontakt i proba na ispitivac na masu i ako svetli znaci da davac ipak pusta struju i da nije greska u instalaciji.Za par dana cu znati vise pa javljam
sasa ns 1
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
kawasaki versys

Odgovor #12 - 20 Avgust, 2017, 01:33 Ocena: 0
Ignoriši

Los ti taj majstor!
Dobar majstor skine zicu sa davaca pritiska i stavi ti na alternator.
Posle se gasi u sekundi i ne brines se vise Cheesy
Samo po gassu ionako je dobar pritisak.
voleo bi da  mi ovo sve objasniš.Šta znači stavi žicu sa davača-ima jedna kod mene na altenator i da se ona onda gasi u sekundi
srbac
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
KTM 640 Adventure R
Kvalitet: +723 (12%)
Zahvalnice: 99

Odgovor #13 - 20 Avgust, 2017, 07:52 Ocena: 0
Ignoriši

Imao sam takav slučaj, bilo je zaprljano sito od uljane pumpe.

Takodje sam se zezao sa Audiom 80 td  sedam dana d'oh d'oh d'oh , pritisak 0,5 i pali lampicu na leru, kad dam gas pritisak 7 bara, RADI MANOMETAR KAO OBRTOMER. ( nova uljana pumpa, skidanje gleve, zapušavanje kanala za hidro podizače, filteri, ulja... i dalje 0,5 )Posle sedam dana kupim novi manometar, pritisak 2,5 bara na leru a davač pritiska ulja takodje ne valja....
Drugi slučaj . Pali lampicu na ler , kupim nov davač zašrafim on opet pali. Ja stavim manometar pritisak odličan na leru, više od dva bara. Ja odnesem davač nazad u prodavnicu prodavac kaže OK, evo ti drugi nov davač a onaj što ne valja on vraća nazad u kutiju sa davačima  i smeje se . Znači neko drugi će ga dobiti. placem
1. Nov manometar pa posle ako ima pritisak dobar nov davač  a ako nema onda skidaj karter pogledaj vizuelno lagere....
2. Izvadi sijalicu od ulja i problem rešen, neće više paliti nikad (slično rešenje kao ono sa alternatorom)   
« Poslednja izmena: 20 Avgust, 2017, 08:03 srbac »
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8433 (18%)
Zahvalnice: 361

Odgovor #14 - 20 Avgust, 2017, 22:23 Ocena: 0
Ignoriši

Imao takav slučaj na bubi posle skoro milion kilometara... Zakovala je 2 meseca kasnije... Grin

SSZGO
Surovi
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
BMW HP4
Kvalitet: +1786 (25%)
Zahvalnice: 103

Odgovor #15 - 20 Avgust, 2017, 23:24 Ocena: 0
Ignoriši

99to?
ja bih to je*o a ne bih ulagao ni vreme ni novac...

Reci nešto pametno i svi će te pamtiti - Nepoznati autor
mkt
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
dignuti branici i rogljaste gume
Kvalitet: +10208 (53%)
Zahvalnice: 158

Odgovor #16 - 21 Avgust, 2017, 21:44 Ocena: 0
Ignoriši

ahhah
Lazić
GayLord
Global Moderator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8433 (18%)
Zahvalnice: 361

Odgovor #17 - 21 Avgust, 2017, 22:52 Ocena: 0
Ignoriši

Eh ta vickasta omladina... Grin Ček pa Arapin ima 36 godina a još razmišlja kao da je juče izašao iz škole... Grin

UFF
Administrator
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Honda CB600F Hornet '03
Yamaha FZ6 Fazer '04
Suzuki DL650V-Strom '05
Honda CBR600F4i '06
Yamaha MT-03 '07
KTM 690SM '08
Yamaha YZF-R1 '08
Honda CRF250L '13
Honda CB1000RA '09

Kvalitet: +12065 (27%)
Zahvalnice: 1018

Odgovor #18 - 22 Avgust, 2017, 00:49 Ocena: 0

nikad nije kasno da jebes maloletnice ma koliko godina imao Cheesy
Glava Dole
Tesla junior
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Yamaha FZR 600; Keeway speed 125
Kvalitet: +1485 (21%)
Zahvalnice: 100

Odgovor #19 - 22 Avgust, 2017, 00:54 Ocena: 0
Ignoriši

Ove godine vec punoletnice Smiley Naravno, slatke su i kao maloletnice, da ne gresim dusu zvizdim
Stranice: [1] 2 3
Štampaj
Moto Manijaci  |  Garaža  |  Kvarovi, popravke, uputstva (Urednik: Havarisan)  |  Tema: pali lmpica od ulja na autu a pritisak dobar