Glavni meni

Kawasaki ovlasceni servis (BG)

Započeo Major, 25 Jul, 2017, 10:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

Citat: petar357 poslato 28 Jul, 2017, 09:00
Citat: kosta66 poslato 28 Jul, 2017, 08:26
... ona manjina koja je malo mudrija, jer joj je d¾ep prazan....

Oni kojima su dzepovi prazni mogu da budu i ovakvi i onakvi, ali ih mudrost sigurno nije dovela u tu situaciju. :D

sit gladnome ne veruje. to je taj sindrom. mudrost se ne vezuje materijom. al dobro, ¹ta sad. :)

Major


nuadal85

Kad sam ja kupio motor vozio sam prvi put kod Marinkoviæa. Zvao ga, dogovorio dan i odvezao.

Upalio je motor, dao mu gas par puta i rekao mi da se èuje lanac bregaste i da mora nov ako hoæu da mi radi on.
80e je bio. Seo na bus i vratio se u Veliko Gradi¹te.

Za 5 dana sam oti¹ao po njega i bio odu¹evljen onim ¹to je on odradio.

Papir i prvo zateèeno stanje - 2 stepena zadnji toèak ulevo, manjak ulja u koèionom sistemu, nacrtani 16 ventila x2 sa starim i novim promerom u mm - koje je imao i kojom debljinom je zamenio i sve ¹to je video i uradio je tamo napisao. Kao neki mali medicinski karton.

Rad je bio       100E,
lanac bregaste 80E
Ulje i ostalo      70E

U rad je i¹la celokupna provera motora, usisa, ventila, koènica, vilju¹ki, lanca, svega.

Bio sam odu¹evljen njegovim radom i kad sam seo na motor nisam mogao da ga prepoznam, sve je bilo bolje, i koèenje i ubrzanje i rad agregata, znaèi bukvalno drgi motor i da nisam upoznao Brrrku i dalje bi vozio kod Marinkoviæa ma koliko bio te¾ak.

Ostavim motor i idem kad je gotov, platim, i doviðenja. Pored Brata Brrrke moja iskrena preporuka struènosti ¹to se tièe. Marinkoviæ zna koji je ¹raf fabrièki a koji nije.


Kanarinac

Ocigledno se mnogo pravi pametan, nisam ni znao da je lik u tom fazonu,pogotovo sto se ovaj drugar kune u njega. Za ovaj odgovor bih ga naduvao kurcem, posto se ne dopisujem sa ortakom
Jesi zvao motoring da pitas njih za servis i gde im je servis?

Major

Motoring mi je dao cenu 50eur za servis za ruke, a 80 eura ako se proverava ceo sistem.
Plus materijal ulje, svecice, filter i plocice ako menjam.
Servis je u Knjeginje Zorke gde im je i nova radnja.

jevta

Ako je EU garancuja za 50 e overena  ja bi to oterao tu pa neka rade.Neam tu ¹ta da se radi osim da se lupi peèat.Ploèice ne bi menjao kod njih nego kod onog manijaka za pivo ako ne mogu sam.A kad bude neki problem onda bira¹ dobrog servisera za ovo onog ko ima peèat.

Major

Tako sam i ja nesto razmisljao :)

Hattrick

Citat: Laziæ poslato 28 Jul, 2017, 10:16
112e ruke... Ipak je Balkan skuplji od Engleske...

Aj sto je kvadrat garaze skuplji na Balkanu, nego i radnike vise placaju.  :)
U Engleskoj imaju 2.000€, a u Cacku su prijavljeni na 2.500€ platu, pa je zato i usluga skuplja.  :)

Major

U Engleskoj je funta tako da mozda i zbog toga je ovde kod nas bolja situacija.

Hattrick

Pa malo nam je bolji BDP po glavi stanovnika, jer im je pala funta zbog Brexita.  :)

castor

Citat: milomir22 poslato 28 Jul, 2017, 08:33
Nikad se ne zna, ali se ja licno ne bih odrekao garancije, kad istekne, sam bih menjao ulje i filtere, a za ovo drugo kod nekog pouzdanog.
Apsolutna istina i sam sam tako uradio.



Citat: Major poslato 28 Jul, 2017, 10:18
Nisam jos imam ja do servisa jos ali kad sam shvatio koja ce papazjanija biti rekoh bolje sto ranije da krenem u potragu.
A ne znam sto mi svi servis kazu na 12.000km, kad mi lepo u servisnoj knjizici stoji 13.000 hmmm :D
Raèunica je jednostavna:
1. Nulti servis na 1000 km, zamjena ulja i filtera.
2. Prvi servis na 6000 km, zamjena ulja i filtera.
3. Drugi servis na 6000 km, zamjena ulja i filtera, kontrola ventila.
-------------------------
1000 + 6000 + 6000 = 13000 km

Veæina prilikom raèunanja preskoèi onaj nulti servis...



©to se novih motora i garancije tièe: ni¹ta vi¹e nije kvalitetno kao ¹to je bilo nekada ranije. Sada je sve sa planiranim rokom upotrebe, maksimalno smanjenim tro¹kovima proizvodnje i rokom ispravnog rada i trajanja do trajanja garancije i ne¹to preko toga, eventualno do kraja produ¾ene garancije (ko nudi da se doplati za istu).


©to se servisa tièe: Nije problem ostaviti motor na servisu i pet dana, ali to je pet dana koje se ne vozim, a plaæam i registraciju i servis i dijelove i potro¹ni materijal kao da se vozim. Da, kada ne vozim motor, ne tro¹im ni¹ta, ali ga ne vozim, a ¾elim da ga vozim i onda sam sebi skaèem po ¾ivcima i jedem/jebem sam sebe ¹to to toliko traje. Mo¾da/vjerovatno je Marinkoviæ dobar kao majstor (mada, opreèna su mi¹ljenja u potpunosti), ali kao èovjek za komunikaciju je go kurac. Niti je najbolji, niti najpametniji, niti jedini ovla¹æeni serviser. Jedino ¹to mu ide u prilog je ¹to ima pravo prodajei i licencu/sertifikat za servis u garanciji. Dalje, iako je Motoring ovla¹æeni, pitaj boga ko radi tamo, da li sertifikat za servis glasi na njegovo ime ili ¹ta veæ. A da nema ¹ta da se sjebe, svi znamo da ima itekako...

I na kraju, ponekad ni samom sebi ne vjerujem kad je moja glava u pitanju, a ne nekome koga ni ne poznam sa nivoom kulture i komunikacije kao ameba.
It's the ride that matters, not the bike…

mali_zmaj

Ja ovdje imam problem sa majstorima,srecom nisam imao problema nekih vecih..,ali svaki radi preko kurca,svaki kaze da ne moze naplatit svoj rad,ja se ne cjenjkam,reci cjenu i ok.  Dodjem kod covjeka,on jebe grebe kako mu je dosta krseva..,a radi na crno,ne znam sta hoce,pricam sa ovim legalnim,on kaze ja se ne zajebavam sa karburatorima vise..,mislim novih motora u B.Luci deset komada..,a sto odsto znam da nema uredjaje za stelovanje ubrizgavanja kao recimo Sasa iz Temerina koji mi je preporodio BMWa...  Itd,itd.... Mada je sad Zephyr na prodaju,i dok ne kupim motor iz ovog milenijuma,racunaj barem 10 godina star max.  necu se smirit,makar ispusio sezonu dve..  I servis radim van Banja Luke, jer mi je dosadilo da molim za svoje pare!! Kad se krenu preseravati za moje pare,racunaj da su me tad zadnji put vidjeli.  Kod jednog dosao jednom,najavio se telefonom,i blejao kod njega dva jebena sata dok je on kolegi popravljao auto...,ma nek se napuse.. Kod jednog dogovorio sve,i na kraju kad sam trebao da dodjem on otkazao,kao nema vremena..,pa javi mi navrijeme da ne zelis...,a kad sam ga ispitivao sta i kako jebes madjionicara sta on zna i kakva mu je praksa....  Odem u BMW tomic da mi na presi skine neki semering,oni ne zele,za pare, i srecom naidjemo na lika iz radione kojeg znamo i covjek to odradi na presi za dvanaest sekundi,i stavi novi semering za manje sekundi!!  Koliko love,ma nista jesi lud kaze decko,al onaj paksu iz prodaje nije htjeo,al kad sam kupovao isti taj semering kod njega,onda sve moze.... itd,itd..
jin-jang

easy

Marinkovic nije naveden kao zvanicni diler i serviser na dks.si sajtu. Pre je bio.
Ako ipak odlucis da ides kod njega, probaj da ga sto suptilnije upitas kakva je situacija za pecat :D :D :D

Major

Da vidis stvarno stoji samo Motoring, Cule i Mimoto.

easy

hahahah MIMOTO.

Kladim se da ti likovi imaju po koju sme¹nu prièu da isprièaju o vremenu kada su se pretvarali da su servis neèega

Hattrick

Citat: easy poslato 31 Jul, 2017, 17:11
Marinkovic nije naveden kao zvanicni diler i serviser na dks.si sajtu. Pre je bio.
Ako ipak odlucis da ides kod njega, probaj da ga sto suptilnije upitas kakva je situacija za pecat :D :D :D

Mislis da mu titra loptice malo levo, malo desno, da mu plati duplo, i da se preventivno pospe katranom i perjem za svaki slucaj ?  :)

sremac

a kod koga je motor kupljen? i ko je odradio prva dva servisa? ili kod nijh ili kod tih u bg , ja bi se opredelio za te u u bgu, iz vi¹e razloga:

1.Najbli¾i su, neæe¹ se cimati i izgubiti dan ili èak i vi¹e.
2. Danas sutra nedo bog da ti zatreba garancija svakako æe¹ prvo otiæi kod njih, jer sene isplati vuæi motor u èaèak na primer-
3. Kad krene¹ da prodaje¹ motor, da odrzavan je tu i tu , ajmo na pregled, ujedno mogu i tu imaju i dokumantaciju.

dajte ako u ola¹æenom servisu ne umeju ulje da promene onda stvarno, da se zapita èovek ko im je dao licencu, i ¹ta bi bilo u sluèau da treba da otklone neki fantomski kvar.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

losmi

Jutros odradio prvi servis kod Culeta, preziveo motor a i ja.. 13.200 sve skupa, od toga 3.000 ruke

Gavrolini

Srecno u narednom periodu tvom motoru.

Lazic

Citat: easy poslato 31 Jul, 2017, 17:11
Marinkovic nije naveden kao zvanicni diler i serviser na dks.si sajtu. Pre je bio.
Ako ipak odlucis da ides kod njega, probaj da ga sto suptilnije upitas kakva je situacija za pecat :D :D :D
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Povampireni Izi... :o ;D Kupio motor ponovo ili samo previ¹e dosadno...? :P :D :-*