Glavni meni

Kawasaki ovlasceni servis (BG)

Započeo Major, 25 Jul, 2017, 10:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major

Auu brate znao sam ja da ovo nece da bude laka rabota :D

Citat: Laziæ poslato 25 Jul, 2017, 18:33Za moje pare koje mu dam da mi servisira motor, mogu samo ja da budem te¾ak èovek... Jo¹ sa motorom u garanciji, va¾i... Mo¾e da bude te¾ak ko ga trpi i kome radi d¾abe, za pare ima da peva k'o kanarinac...

Ne mora da pevusi sto se mene tice ali cisto volim da ako nesto platim dobijem neku normalnu reakciju, a ne da se neko ponasa kao kauboj.
Necu da gresim dusu ne znam coveka ako budem resio tamo da radim javicu utiske.
Za sada imam info koji sam dobio preko emaila:
Redovni servis za moj motor 110eur + potrosni materijal
Pitao sam i za prednje i zadnje plocice - 60 eur prednje - 76 eur zadnje

Cuo sam se i za Motoringom oni su mi rekli 50 eur ruke za redovni servis + delovi
ili ako se radi provera celog vakuum sistema sto preporucuje kawasaki onda bi bilo 80 eur + delovi
I kazu da treba da se menjaju svecice na 13000 kada mi i pada taj servis.
Nesto mi tu smrducka :)

Citat: Ho¹tapler poslato 25 Jul, 2017, 18:52
...garancija u Srbiji... naèin da te izmuzu za ove sitne servise.
Ako ne¹to gekne - ba¹ me interesuje ¹ta priznaju.

Imam garanciju Kawasaki Europe tako da ako bi me nesto nasi drkali ja drkao ove glavne i verujem da bi mi sredili sta treba.
Nadam se da nece trebati ;)

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Jul, 2017, 20:49
Kako on vozi taj motor mogu da mu daju jos par godina garancije....kad ne bi radio servis kod ovlascenog servisera do isteka garancije bi ustedeo za nov motor....

Slazem se sa tom konstatacijom :D

Citat: El Jefe poslato 26 Jul, 2017, 00:11
Игром случаја, два пута ми је по повратку са мора у Чачку затребала помоћ. Једном је у питању био ланац брегасте на Јамахи, други пут ми је требало мазање погонског ланца. Оба пута ми је Маринковић љубазно помогао и није хтео ништа да наплати. Тако да верујем да колико има тешких мајстора, толико има и тешких муштерија.

Zato sam se i ogradio, ne znam coveka i ne zelim da pljujem na osnovu onoga sto nisam video/doziveo tako da videcemo.

Citat: castor poslato 26 Jul, 2017, 00:38
Grofe, zna¹ i sam kako je sa ovla¹æenim servisima kod nas. Ali, za one koji ne znaju...

Cule nema stalnog majstora, od kada sam ja uzeo motor i dok je bio u garanciji (2010-2012. godine), promijenila su se dva.
Stankaru i njegov servis ne znam ko nije opljuvao, ¹to za motore, ¹to za aute.
Marinkoviæ je negdje pola-pola, ali brate slatki od 3 poku¹aja komunikacije, da sva 3 budu preko kurca, ne ide. Ne za moje novce.
Motoring je od skoro ovla¹æeni za Kawasaki-ja, a to do ovogodi¹njeg sajma nisam ni znao, tako da mi nisu ni bili u opticaju.

Logièan izbor je otiæi negdje drugdje. Na motori.hr svi hvale KMS i Davora i to mogu iz prve ruke da potvrdim. Ima jo¹ jedan liku Zadru koga dostva hvale da zna da radi i da nije nenormalan. I to je to.

Zvuci dobro.
Znam da Jefta svoj motor odrzava u Sloveniji jer ovi nasi nisu sposobni da urade servis kako treba plus cena je skoro pa dupla tako da on moze da ode da se provoza za te novce i da odradi servis.
Neka ostane i opcija da se provozam i ja malo dalje :)

Citat: losmi poslato 26 Jul, 2017, 00:54
Ljudi jeste normalni? Gde da ide preko da radi obican servis, pa to zna svaka budala da uradi...


Sent from my iPad using Tapatalk
Citat: freepartyman poslato 26 Jul, 2017, 01:16
A jel ti budala udari pecat sa kojim imas garanciju i dalje?

Odgovorio ti covek.
Redovan servis verujem da sam mogu da odradim, cak i promenu svecica ali jedino sto nisam ovlascen i ne mogu pecat da dobijem da mi ostane garancija.
Citat: losmi poslato 26 Jul, 2017, 01:28
Citat: freepartyman poslato 26 Jul, 2017, 01:16
A jel ti budala udari pecat sa kojim imas garanciju i dalje?
Pa ne udari, ali hocu reci da moze uraditi servis kod bilo kod ovlascenog a da ga ne boli glava..


Sent from my iPad using Tapatalk
mene vec boli glava jer znam iz iskustva koliko sam zajebancija vec imao sa ovlascenim servisima i "strucnjacima" koji tamo rade..

Citat: stilgar poslato 26 Jul, 2017, 03:19
ne razumem sto ste napali coveka a niko nije koristio njegove usluge? Castore jel si se najavio kod Davora pa ti zakazao il si banuo pa ajd odma da se radi? U Platneru, Delti, kod Radulovica se upada ko u kafic? Ako covek hoce komunikaciju preko maila sta je problem?

Znam zato sam i napisao gore da se ogradjujem i da cu videti.

Citat: stilgar poslato 26 Jul, 2017, 03:19
p.s. Takodje znam da ne voli da mu se stoji nad glavom, jel on slusa, osluskuje masinu ko da stimuje klavir i smeta mu zapitkivanje, tako da ocekuj da ti kaze prosetajte razgledajte grad i dodjite tad i tad po motor.

Ovo je po meni sviranje u frulicu da se ne izrazim drugacije.
Nisam ja u fazonu da mu sedim tu i da ga smaram neki pitanjima i davim ali ako zelim da vidim sta radi na mom motoru i kako radi to bi trebalo da bude normalno, a ne neke misterije i tajne kao da radi ne znam sta.

Citat: Hurricane poslato 26 Jul, 2017, 05:14
...jbga, nije ti valjala Honda, hteo si vaki Kawasaki..  ;D

Ako je po jutru suditi bice Srbija do Tokija na servis, Majore, cccc

  :P


Honda je i dalje moja prva ljubav :D
Ali eto sta cu resio da probam i ja nesto drugo pa videcemo kako ce da ispadne :D








Gavrolini

Citat: castor poslato 26 Jul, 2017, 00:38
Grofe, zna¹ i sam kako je sa ovla¹æenim servisima kod nas. Ali, za one koji ne znaju...

Cule nema stalnog majstora, od kada sam ja uzeo motor i dok je bio u garanciji (2010-2012. godine), promijenila su se dva.
Stankaru i njegov servis ne znam ko nije opljuvao, ¹to za motore, ¹to za aute.
Marinkoviæ je negdje pola-pola, ali brate slatki od 3 poku¹aja komunikacije, da sva 3 budu preko kurca, ne ide. Ne za moje novce.
Motoring je od skoro ovla¹æeni za Kawasaki-ja, a to do ovogodi¹njeg sajma nisam ni znao, tako da mi nisu ni bili u opticaju.

Logièan izbor je otiæi negdje drugdje. Na motori.hr svi hvale KMS i Davora i to mogu iz prve ruke da potvrdim. Ima jo¹ jedan liku Zadru koga dostva hvale da zna da radi i da nije nenormalan. I to je to.
Cule nikad nije ni imao majstora. Oni sto su tamo radili su sve samo ne majstori. A ni ostalo osoblje mu nije dobro. Ali je vec pisano vise puta o tome.

stilgar

Citat
quote author=stilgar link=topic=23206.msg798300#msg798300 date=1501028388]
p.s. Takodje znam da ne voli da mu se stoji nad glavom, jel on slusa, osluskuje masinu ko da stimuje klavir i smeta mu zapitkivanje, tako da ocekuj da ti kaze prosetajte razgledajte grad i dodjite tad i tad po motor.

Citat
Ovo je po meni sviranje u frulicu da se ne izrazim drugacije.
Nisam ja u fazonu da mu sedim tu i da ga smaram neki pitanjima i davim ali ako zelim da vidim sta radi na mom motoru i kako radi to bi trebalo da bude normalno, a ne neke misterije i tajne kao da radi ne znam sta.


za to nisam siguran, to je isto rekla kazala moz da bude al ne mora da znaci da ce da bude tako, ako odes videces  :)











Major

Marinkovic definitivno cena redovnog servisa ruke 110 eura + materijal.
Skuplji je od Motoringa.






Kanarinac

Za sta bre naplacuje 110 evra? Sto ti zameni ulje i filtere? I plus ti uzme 60,70 za materijal. Da li su oni normalni?

Major

Covek bar odgovara na email :)
Pa ne znam da li je samo ulje i filter, zamena svecica bi trebalo da se odradi na toj kilometrazi plus da se odradi stelovanje usisnog sistema bla bla :)

Lazic

Daj meni te sveæice ¹to zameni¹, preæi æe jo¹ po 30-40.000... ;D Jo¹ ja imam 2 cilindra manje, znaèi do kraja ¾ivota... ;D

Grof

@Major. Na koji si mu mejl pisao?

Lazic


Major

@ Lazic - Dacu ti svecice  ;)

Citat: Grof poslato 26 Jul, 2017, 17:52
@Major. Na koji si mu mejl pisao?


Pisao mu na [email protected]
Odgovorio sa [email protected]


Lazic

Citat: Major poslato 26 Jul, 2017, 18:02
@ Lazic - Dacu ti svecice  ;)
Ma ne znam ni dal' pasuju na klepetalo, al' ako pasuju, mo¾ee... ;D

Bori¹a

zaboravih da napisem kakvo mi je poredjenje rekao - zatrudni zena i ode kod gatare i ona joj iglom probusi matericu pa trci u bolnicu kod ginekologa da je okrpe [rofl] [rofl]

Major

[rofl]

Inace javio mi je da ne moze da zavrsi servis za jedan dan, tako da on definitivno otpada kao servis jer nemam vremena da sedim dva dana u Cacku zbog servisa.

Ljudi moze neki info gde mogu da pogledam kocione plocice da pazarim?


jevta


Major

Aj da ga nisam pitao nego sam ga i pitao za cenu [rofl]
Skroz me izludelo ovo oko servisa.. tako jednostavna stvar, a toliko mora da bude komplikovana jer mora pecat jebo ih pecat..

milomir22

Izludjuje me stav servisera (ne svih, ali pojedinih) da ako neko vozi motor to odmah znaci da taj sere pare i spreman je da ih deli sakom i kapom svakom majmunu koji se dohvati gedore i izmasti ruke. Za sta 110 evra, kakvo stelovanje usisnog sistema, sto ga steluje ako nije rastelovan, sto menjati svecice na 12 000.

Ne znam, jos malo ce troskovi odrzavanja prevazici cenu motora. Ja vozim neku starudiju, pa kad krenu da mi kenjaju mora ovo, mora ono, ispadne da moram da ulozim 3 hiljade evra u nesto sto ne vredi ni 2 hiljade, a ustvari i ne moram.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hurricane

Citat: Major poslato 27 Jul, 2017, 17:30
Aj da ga nisam pitao nego sam ga i pitao za cenu [rofl]
Skroz me izludelo ovo oko servisa.. tako jednostavna stvar, a toliko mora da bude komplikovana jer mora pecat jebo ih pecat..


..radnici Ni¹a nemaju peèat!!!

Glava Dole

I posle cudno sto nisam hteo ni u ludilu kod majstora kad nije hteo dupali dok su me maltene svi ubedjivali... znam da ga nijedan majstor ne bi sredio za novac za koji sam ja sa sve kupovinom alata koji mi ostaje, nego fali to to to to i to, kupi novo, plati maltene cenu motora i radice... tako bi ga i baba kurana sklopila, al budzenje je umetnost :) I najsigurniji sam uvek kad znam sta su moji prsti sklopili, a on je sa cenom od 110e za to stvarno preterao :) I kakvo stelovanje usisa na 12.000 bre, gluposti... motor tek razradjen... za novog puntica radili redovne jer smo morali na vozdovcu... gledao sam sta rade, zamene ulje i lupe pecat... sto sad radimo sami :) A i sto se tvojih svecica tice takodje mislim da je prerano :) Na punticu jos fabricke, ima oko 40.000km pa im nista ne fali, i ne planiramo zamenu u skorije vreme, iako manual kaze da bi trebalo :) mada motor vise vrti pa je malo drugacija prica, mada s obzirom da si ti pazljiv vozac, kod tebe ni to :) Tako da zameni ulje, rani svinje i nista ne diraj :) A pecat cemo lako da lupimo neki, cornucemo od nekog veterinara ;D

Kostić

koga boli kurac da ide u ovla¹æeni servis, osim pozere i pomodare koji ne znaju na ¹ta da potro¹e pare.