Glavni meni

Knedla na 7000 obrtaja

Započeo Biker-Boy, 22 Jul, 2017, 09:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Biker-Boy

Manijaci, nedavno mi se pojavio problemcic, U VOZNJI se pojavljuje knedla na 7000 obrtaja, znaci,
Motor lepo pali, lepo radi, sve je u redu dok ne dodje do tih famoznih 7000 obrtaja, onda se pojavi ta knedla,
i pocne da trokira i treba mu par sekundi da je proguta, i posle toga dalje lepo prima gas do daske,
da napomenem da u mestu (pod kvacilom, u prazno bez opterecenja) lepo prima gas i nema knedle.
Predpostavljam da su karburatori u pitanju,  znacilo bi mi da cujem misljenja kako, sta i odakle da pocnem.
U pitanju je CBR 600F2 1991 godiste.
I feel the need..... the need for speed !!!

Hurricane

Knedla ti u glavi, taj motor se ne kvari  :P

Filter goriva prvo..

Slaninar

Filter vazduha, filter goriva, sveæice. To je najlak¹e za proveriti. Èisto da se elimini¹e kao uzrok problema.
Zatim bih sumnjao na namotaje, pre nego na karburatore - ako lepo radi na ni¾im obrtajima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Ja imam knedlu samo leti po najvecim vrucinama i to iskljucivo kad ga duze davim na vrhu gasa recimo pa odjednom nabodem pun... otprilike isto negde na tim obrtajima, zatrokira, proguta gas i onda ispuca.... je l' to neki slican problem? Kod mene karbovi ocisceni, memrane proverene, nijedan ne preliva, sve to ok al ipak se to ponekad desi... isto i pre ove polugeneralne, isto potpuno i posle... mada ja i ne obracam paznju na to, oguglao sam, apsolutno nije nsita strasno, eto tek da se oseti :) Dok po hladnijem vremenu nema toga, dakle smeta mu malo bogatija smesa(po vrucini manje kisonika u vazduhu)... verujem da bi nov filter(koji nikad nisam menjao) malo popravio situaciju :) AKo se to ne oseca mnogo sacekaj da zahladni pa vidi da li ce da se popravi situacija, posle se malo poigraj sa karbovima... i ako to ne pomogne zna se... glava dole :P

Slaninar

Ajde, Milose, dve godine ne mozes da ustelujes motor, a delis neke savete... :p


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Ma ustelovan on, po ovim vrucincinama je mala knedlica na karbu neizbezna jbg... posebno na ovakvom karbu koji je jedan od retkih kom su loncici u horizontalnom polozaju kao i membrane(zbog toga npr decko koji ih je imao 3 paralelno i popravlja inace kaze apsolutno svaku ako parkira na nizbrdici jedva upali dok proguta gorivo, ako na uzbrdici upali ko mina) :) A sta tu pa ima da se steluje osim sinhronizacije i smese, a smesa je na najsiromasnijem mogucem polozaju a da ne trza i radi kako treba :) Vec pola kruga ispod toga ne radi ni za onu stvar :) Tako da je ovo najbolje sto moze da se izvuce sto se stelovanja tice :)

Kostić

meni trza motor u ¹estoj na iljadu obrtaja, ne znam ¹ta mu je, al kad dodam gas, ne gu¹i se nego cimne ko traktor na dve iljade. posle dve iljade  nema problema. jel zna neko ¹ta mu je

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

lele. a ja se jo¹ èudim ¹to neæe na 500 obrtaja u ¹estoj nego ¹tuca i ukopa se i klangæne pa moram opet da guram da upali. jebe¹ motor koji u ¹estoj neæe da ide na 500 obrtaja

Biker-Boy

Vazdusni filter sam menjao prosle godine, nebi trebalo da je to problem,
a inace, danas sam napravio 200km, isao na moto susret u Vajsku, i knedla je, iz nekog razloga postala mnogo manje primetna,
kontam da je mozda do goriva, posto sam mu sipao skoro pun rezervoar friskog goriva (sa NIS-a) a prethodni put sam sipao na Euro Petrol-u a inace tamo retko kad tankiram, i mozda bilo neko djubre u tom benzinu, pa mu je svez cist benzin sa NIS-a prijao, mada jos uvek na momenat se oseca to oklevanje na 7000 obrtaja, ali ne uvek
I feel the need..... the need for speed !!!

El Jefe

Је ли и данас била туча у Вајској као јуче што је била?
Друштво за заштиту од животиња

Manjovac_Kv

mislim da ti je neka svecica u pitanju ili filter goriva

sasa ns 1

nekad su knor knedle bile najbolje

megaidiot