Glavni meni

Split za tri motora iz Srbije – savet

Započeo Silvana, 21 Jul, 2017, 22:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

Dobro je, mada bi idealno bilo da je moglo da se nabud¾i... ;D

pajche

I neuporedivo bolje za novcanik. Ovako sam imao zadovoljstvo da 150 E ne potrosim na alkohol

Lazic



goranvojska


petar357

Citat: stilgar poslato 13 Septembar, 2017, 18:28
https://www.skandalozno.net/zivim-da-bih-svedocio-o-paklu-hrvatskih-logora-przili-su-me-strujom-gurali-mi-gona-u-usta-mokrili-po-meni-a-tamo-me-poslali-oni-koje-sam-zvao-na-slavu-kao-prijatelje/

Poznate su to stvari, ali zasto to uopste pominjati? A bilo je u to vreme i u Srbiji nekih kojima se omaklo da popreko pogledaju po nekog Hrvata. Neki su cak naterani da zamene kuce za znatno vrednije u Hrvatskoj.

Znaci, bilo je zlocina na obe strane, necemo sada valjda da merimo koji su zlocini veci? Da li ovo u Lori ili neki grafit u Srbiji? Isto je to. Treba gledati unapred, sto kazu neki na ovom forumu, nema nama bliskijeg naroda od Hrvata. Kad bi se zezali...



Biker-Boy

A sta su nam sve svabe radile u 2. svetskom ratu pa opet svi trce da rade kod njih a jos vise prizeljkuju da dobiju drzavljanstvo pa da zvanicno postanu svabe... pa ko je sad tu lud??   [neampojma]  [rofl]
I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

Svake godine neko otvori "ovakvu" temu i onda se na "moto forumu" drvi tri meseca politika...

Ko se gde vozao?!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

petar357

Citat: Biker-Boy poslato 13 Septembar, 2017, 21:21
A sta su nam sve svabe radile u 2. svetskom ratu pa opet svi trce da rade kod njih a jos vise prizeljkuju da dobiju drzavljanstvo pa da zvanicno postanu svabe... pa ko je sad tu lud??   [neampojma]  [rofl]


Niko u Nemacku ne ide zbog ljubavi prema Nemcima, nego iz ekonomskih razloga.

Nemacki kancelar je priznao nemacke zlocine i izvinuo se zrtvama, za razliku od Hrvata.

Posle II svetskog, Hrvati su zlocine ponovili i potvrdili i nedavno.

Sto se tice bestijalnosti zlocina, Nemci su za Hrvate amateri. Razlika je u tome sto su Nemci zlocine vrsili kao vojnicku duznost, a Hrvati iz sadistickog zadovoljstva.




Lazic

Koliko treba biti neinteligentan da bi mrzeo "narod"... Postoje dobri i lo¹i ljudi...

petar357

Citat: Laziæ poslato 14 Septembar, 2017, 21:16
Koliko treba biti neinteligentan da bi mrzeo "narod"... Postoje dobri i lo¹i ljudi...

Tacno, slazem se...
I iz hrvatskog naroda se verovatno mogu izvuci po neki pojedinci koji su dobri ljudi.
Upravo u tekstu koji je Stilgar postavio vidimo postupke komsija onog mucenika, tj. dobrih ljudi koji su mu do tada bili gosti na slavama.


castor

U svakom ¾itu ima kukolja.
Nit' su svi ljudi stoka, nit' su svi iz stoke ljudi.
Svi smo ljudi, ali je malo ko èovjek.
Tu je razlika.
It's the ride that matters, not the bike…

Hohštapler

...a jel silovanje zena u Srbiji od strane Ugara isto bio vojni zadatak?!
A jel streljanje dece isto vojnièki akt?!

Aj razumem ¹to mrzi¹ Hrvate, lièno si stradao, al nemoj mi govoroti da je ©vabo koji je izmislio fabrièki pristup istrebljivanja ljudi moralan. Ne umanjuj sad ti na¹a i stradanja pola sveta.
Ja ne mrzim nikoga, ali ono ¹to su uèinili ne sme se nikad zaboraviti.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar

poenta onog teksta sto okacih je sledeca: kako sam covek kaze gradjani splita su isli turisticki u Loru da biju, zapisavaju i zlostavljaju zatvorenike. Sad ti isti fini gradjani splita rade po kaficima, pekarama i uljudno vam krvavim rukama donose pice uz smesak. Ko moze to da svari il se pravi "neznam ja nista o tome" nemam nista protiv, al ne vidim poentu odlaziti tamo i pomagati njihovu ekonomiju i gledati te licimere. Imam mora i u grckoj, crnoj gori...
za jedno tri cetri generacije sa dovoljno vremenske distance mozda ce odnosi biti bolji, do tad oni tamo ja ovde.

milomir22

Slazem se sa stilgarovim misljenjem u potpunosti, rodjen sam '89. nit' sam zapamtio rat, nit' su mi ustase ubile nekog od mojih bilo '41. bilo '91. niti bilo koji narod na ovom svetu mrzim, ali ne mogu da volim kurvate i amere. Ocev mozda i najbolji prijatelj je Hrvat-Katolik, coveka ne odvajam od bilo kog Srbina, ali mu je drugi, isto dobar prijatelj, Srbin iz Virovitice koji je imao dosta toga da mi isprica na temu rata u Hrvatskoj, dovoljno da nikad ne pozelim da letujem ili provodim vreme tamo, mogu da je "prepisam" u tranzitu, nista drugo. Oni masovno kod nas slave nove godine, Beograd ih je pun i tako treba i da bude, niko ih, uglavnom, ne dira i meni je drago sto je tako, ali ima bezbroj mesta gde bih bio bezbrizniji nego u "lijepoj nji'ovoj".
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

petar357

#115
Citat: Ho¹tapler poslato 14 Septembar, 2017, 23:25
...a jel silovanje zena u Srbiji od strane Ugara isto bio vojni zadatak?!
A jel streljanje dece isto vojnièki akt?!

Aj razumem ¹to mrzi¹ Hrvate, lièno si stradao, al nemoj mi govoroti da je ©vabo koji je izmislio fabrièki pristup istrebljivanja ljudi moralan. Ne umanjuj sad ti na¹a i stradanja pola sveta.
Ja ne mrzim nikoga, ali ono ¹to su uèinili ne sme se nikad zaboraviti.

Naravno da nikakva umanjenja ni zaboravljanje Nemackih zlocina ne dolaze u obzir. Ni iz I ni iz II rata. Ni Bugari nista u tom pogledu ne zaostaju. Samo sam rekao da su Nemci za svoje zlocine odgovarali posle II sv. rata i u Nirnbergu i u zemljama u kojima su zlocine cinili.

Sam kazes, Nemci su streljali i decu. Hrvati su tu prevazisli svoje mentore i imali su konc logore za decu gde su ih satirali dugo, kroz izgladnjavanja, mucenja i nevidjena zlostavljanja.
Jeste, Nemci su ljude u svojim konc logorima unistavali fabricki. Hrvati u svojim - sadisticki.

Nezahvalno je porediti zlocine, jer je u oba slucaja ishod bio isti, ali svirepost pri izvrsenju zlocina je podlozna poredjenju. Tu su Hrvati bez premca.


petar357

Citat: castor poslato 14 Septembar, 2017, 23:17
U svakom ¾itu ima kukolja.


U slucaju o kome je rec, moglo bi se reci da u nekom kukolju mozda ima i po koje zrno zita.


Lazic

Proveri koliko je Nemaca odgovaralo pred sudovima...



petar357

#118
Glavesine - u Nirnbergu.  https://sr.m.wikipedia.org/sr/%D0%9D%D0%B8%D1%80%D0%BD%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%88%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81

Nizi po rangu, mada je i tu bilo generala, isporucivani su zemljama u kojima su  cinili zlocine, pa tako i nama vise desetina.
Ogroman broj se i izvukao, ali sustina je da je na tim sudjenjima data kvalifikacija zlocinackog delovanja tzv. Treceg rajha.
NDH je izbegla te pravne posledice svog zlocinackog delovanja, tj. zlocini Hrvata su relativizovani u Titovoj Juvoslaviji upravo trpanjem u isti kos sa ostalim politickim i ideoloskim neprijateljima novog rezima.

Citat koji se odnosi na nasu zemlju: "Vojni sudovi su 1945-1949. pravosna¾no presudili za ratne zloèine 1.392 nemaèka ratna zarobljenika. Njima je za uèe¹æe u streljanju i ubijanju civilnog stanovni¹tva, zarobljenih partizana, bolesnika i ranjenika sudilo veæe Vojnog suda u Beogradu delegirano u Vr¹ac. Pravosna¾no su osuðena 922 opru¾enika – nad 40 je izvr¹ena smrtna kazna, za 52 smrtna kazna je zamenjena raznim vremenskim kaznama, a ostali su osloboðeni.

U jo¹ tri velika beogradska procesa ratnim zloèincima iz redova okupatora od 26 optu¾enih, ukljuèujuæi i general-pukovnika Aleksandra Lera, 21 optu¾eni je osuðen na smrtnu i 4 na vremensku kaznu sa prinudnim radom, a jedan nemaèki oficir je osloboðen.

Jugoslovenski sudovi su osudili oko 2.000 ratnih zloèinaca, manji broj njih u odsustnosti."



Lazic

Slu¹ao sam nekog amera kako prièa, kako su dublje ulazili u Nemaèku, tako je sve manje nacista bilo... Od ukupnog broja odgvornih, valjda par promila osuðeno...