Glavni meni

Split za tri motora iz Srbije – savet

Započeo Silvana, 21 Jul, 2017, 22:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

papaja

Prosli vikend bio na Korculi, Transalp prenocio dve noci na mestu gde ga u Bg.-u ne bih ostavljao :)
Ujutru video i da sam zaboravio da ga zakljucam :)

Nikakvih problema.

Slaninar

Ako ne¹to znaèi, prolazio sam motorom kroz  Slavoniju, auto putem, gde je bio rat i èuo sam gomilu prièa kako ne treba tuda iæi, kako je opasno. Nisam imao problema nikakvih, da je iko popreko pogledao, èak se lepo isprièao sa kolegom bajkerom na pumpi.

Prolazio sam i kolima, magistralom, ¹to je ka¾u jo¹ riziènije, pa opet nisam imao problema (do Pakraca).

Sa druge strane, èovek kojeg poznajem je imao problem na pumpi - standardna bolidska prièa - ne slu¾imo Srbe, idi odavde dok te ne ubijemo i slièno, nisu mu hteli natoèiti gorivo. Jedna od pumpi na tom potezu, na auto putu, rekao je i kako se zove, nisam zapamtio.

Pro¹ao sam, auto putem dodu¹e, celu Hrvatsku, do Slovenije, taj severni deo, nikakvih problema.
Na granici pri ulasku me zadr¾ali jedno pola sata, èekao, èekao... ljubazni su bili, profi. Ka¾u: "proveravali smo motor preko Interpola, sve je OK, sad si bar siguran da ti je motor 'èist', izvinjavamo se zbog zadr¾avanja". Meni je delovalo kao da su stvarno takav tra¾ili, da me nisu njakali zbog NS tablica.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

makinjo

Od prosle godine pet puta sam prosao Jadranskom i nikakvih problema nisam imao. Cak sta vise imao sam bas dosta pozitivnih komentara.
Sada da li me je neko popreko pogledao nisam bas stigao da vidim 😎
A u Splitu smo prosle godine imali prijatno iskustvo da nas je kolega bajker odvukao u njegov lokal napio najeo i lepo odpremio na nastavak puta.😊

Послато са SM-N910C уз помоћ Тапатока

Charuga

Malo o predrasudama...tako sam se ja godinama druzio sa njima i sve super....dok ne zagrebes malo ispod povrsine....ne lozite se....
vecina pogotovo mladjih nemogu da nas podnesu...
Nakon toga proveo sam 3,5 god. po Hrvatskim zatvorima...i ponavljam ne lozite se da Vas neko tamo bas voli...
Pamet u glavu ....

mali_zmaj

I ja kazem,evo upravo sam sad u Hrvatskoj na moru..,al podrzavam Charugin komentar.
jin-jang

juga

Pa koji æe¹ qrac onda u hrvatsku na more, lepo ode¹ u Grèku ko gospodin i ne razmi¹lja¹!

Slaninar

Citat: Charuga poslato 05 Avgust, 2017, 19:26
Malo o predrasudama...tako sam se ja godinama druzio sa njima i sve super....dok ne zagrebes malo ispod povrsine....ne lozite se....
vecina pogotovo mladjih nemogu da nas podnesu...
Nakon toga proveo sam 3,5 god. po Hrvatskim zatvorima...i ponavljam ne lozite se da Vas neko tamo bas voli...
Pamet u glavu ....

Mene usta¹e dvaput zaklale.
Hrvatica se jebe s tobom, a u sebi moli (katolièkog) boga da je zaradila sidu od prethodnog, pa da ti prenese!
Hrvat te ugosti, k'o brata, ali moli (istog gorepomenutog) da se zagrcne¹ i udavi¹.
Sva sreæe, poslednji put sam na vreme oti¹ao, pa im se nisu ostvarile ¾elje. Tako da, do dve nedelje ako se ostaje, papirologija, ¹ta li, ima ¹anse da pre¾ivi¹ i super se provede¹.

To ¹to ka¾e¹ - to nema veze koje si nacije - ima budala koje mrze/zavide u svim biv¹im republikama, sada¹njim privatnim posedima mafija¹a - od Horgo¹a do Ðevðelije.
Evo, priznaje usta¹a komunistièki:
! No longer available
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Biker-Boy

Ne znam koji mi vise idu na qrac, Srbi koji mrze Hrvate ili Hrvati koji mrze Srbe, svi zatvoreni u svoje nacionalne torove ko stoka i laju jedni na druge kao besni psi i tako u nedogled, a ni jedni ni drugi ne kapiraju da od mrznje nema leba, svi evropski narodi (koji su se nekad medjusobno klali) su to skontali, jedino nama nikako da udje iz dupeta u glavu...

I sta sad, ja kao Hrvat, po difoltu bi trebao da mrzim Srbe, ocu boli me kurac, jebe mi se da mrzim nekog, to jest, mogu mrziti pojedinca, ali ceo narod nikako, to je bolesno razmisljanje, koje nas je i dovelo tu gde smo.

I feel the need..... the need for speed !!!

petar357

#28

Upravo taj stalni trend izjednacavanja hrvatskog delovanja na unistenju Srba (i u toku II sv.rata i nedavno) sa navodnim srpskim zlocinima prema njima, dovodi do toga da nema pomirenja.

To je kao kada to neko pobije pola porodice, zna se tacno ko je, a ne snosi nikakve pravne sankcije niti se kaje zbog zlocina, naprotiv, velica ga i seiri, i onda se kao cudimo zasto te dve porodice ne zive u ljubavi i veselju.


Slaninar

Citat: petar357 poslato 07 Avgust, 2017, 10:16
Upravo taj stalni trend iznednacavanja hrvatskog delovanja na unistenju Srba (i u toku II sv.rata i nedavno) sa navodnim srpskim zlocinima prema njima, dovodi do toga da nema pomirenja.
To je kao kada to neko pobije pola porodice, zna se tacno ko je, a ne snosi nikakve pravne sankcije niti se kaje zbog zlocina, naprotiv, velica ga i seiri, i onda se kao cudimo zasto svi ne zive u ljubavi i veselju.

Isto prièaju i hrvatske budale - samo obrnuto.

Ne znam ni kako ko normalan mo¾e porediti i za¹to bi se poredilo. Niti shvatam kako neko zbog zloèina èetnika, ili usta¹a, iako je veæina oba naroda bila u partizanima, mo¾e mrzeti ceo narod.

Mada, kad bolje razmislim, u pravu je Èaruga - veæina, kad zagrebe¹ ispod povr¹ine su budale i ¹upci - i sve je veæa koncentracija istih, iz godine u godinu. ©to valja (i ¹to ne valja) be¾i napolje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

petar357


@ Slaninar,..
Jel ti zajebavas ili stvarno tako mislis?

Vecina Hrvata bila u partizanima???
Na prste ih se moglo prebrojati, ako ne racunas kraj rata tj. preletace.
Ako mislis na dalmatinske, slavonske i druge brigade koje su u nazivu imale neki hrvatski pojam, bile su sastavljene sa vise od 90% od Srba sa tih podrucja.


Lone Wolf

Ako si pièka i to doooobra beogradska pièka pa ode¹ sa ruksakom da stopira¹ kroz hrvatsko primorje super æe¹ se provesti.
Èastiæe te, voditi po restoranima i jahtama, seksa na izvoz, trojka redaljka sve.
I posle æe ona meni prièati kako je super u Hrvatskoj.
To ako si pièka.

Ako si obièan mu¹ki Srb, ako ima¹ i malo samopo¹tovanja, ne ¾eli¹ da progovori¹ kroej¹en, da æuti¹ o svemu ¹to inaèe misli¹...
Не може рај на земљи.

mali_zmaj

Citat: juga poslato 07 Avgust, 2017, 07:53
Pa koji æe¹ qrac onda u hrvatsku na more, lepo ode¹ u Grèku ko gospodin i ne razmi¹lja¹!
meni ne smeta,samo znam kako i ¹ta,jednostavno treba èovjek da zna ¹ta,kako i gdje. u dalmaciji se malo treba pazit,u istri opu¹teno...,u apartmanu gdje sam ja sad,gazdarica jugonostalgièar...,i te su prièe uglavnom,sve u svemu svi patimo od istih bolesti,korupcija,politièari...,itd,itd..

godinama ljetujem u hrvatskoj,nikad lo¹ih iskustava,ali treba uvjek malo pripazit,nikad se ne zna ko slu¹a,i ovdje ima paæenika. tako ti je i u bosni,ode¹ u sarajevo,i veæa je ¹ansa da æe¹ najebati samo ako skontaju da si iz RS-a...  sve je stvar sluèaja...

planiram u grèku,al za koju godinu,dok klinci malo poodrastu...,daleko je...

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

bucko

Pitali Caneta iz partibrejkersa svojevremeno da gostuje u RH a on ih pitao : Gde cu da spavam? Jel u Jasenovcu?

Inace u Splitu zastitar Rakela je car,celoj njegovoj ekipi smo bili dobri domacini u Beogradu vise puta i on to ume da ceni.

Slaninar

Citat: petar357 poslato 07 Avgust, 2017, 10:40

@ Slaninar,..
Jel ti zajebavas ili stvarno tako mislis?

Vecina Hrvata bila u partizanima???
Na prste ih se moglo prebrojati, ako ne racunas kraj rata tj. preletace.
Ako mislis na dalmatinske, slavonske i druge brigade koje su u nazivu imale neki hrvatski pojam, bile su sastavljene sa vise od 90% od Srba sa tih podrucja.

Za razliku od mnogih - ja mislim. :)
Ali ne vredi objasnjavati.


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Bojan

Citat: Slaninar poslato 07 Avgust, 2017, 17:12
Citat: petar357 link=topic=23198.msg799602#msg799602 date=150209163

Za razliku od mnogih - ja mislim. :)
Ali ne vredi objasnjavati.

/quote]


[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

farbach

Citat: Slaninar poslato 07 Avgust, 2017, 17:12
Citat: petar357 poslato 07 Avgust, 2017, 10:40

@ Slaninar,..
Jel ti zajebavas ili stvarno tako mislis?

Vecina Hrvata bila u partizanima???
Na prste ih se moglo prebrojati, ako ne racunas kraj rata tj. preletace.
Ako mislis na dalmatinske, slavonske i druge brigade koje su u nazivu imale neki hrvatski pojam, bile su sastavljene sa vise od 90% od Srba sa tih podrucja.

Za razliku od mnogih - ja mislim. :)
Ali ne vredi objasnjavati.


Poslato sa sokocala mobilnoga

Evo ih, sve partizani. Ali posle presvalacenje, od 1944-1945.
http://www.index.hr/indexforum/postovi/104981/ustaski-zlocini-u-sremu/1

Daj cifru iz 1941 i1942.
Evo ja cu neke:
први хрватски корпус имао је на дан 27. јула 1943. године 6.230 бораца. Од тога броја Срби су чинили 5.910 бораца. Хрвата је било 305, муслимана десет, Црногораца четири и један Италијан. Већ у наредном извештају (нема датума), корпус је нарастао на 9.560 бораца. Од тога броја Срба је било 8.953 борца, Хрвата 558 и осталих 49.

Слично стање је било и у партизански одредима Хрватске. Кордунашки партизански одред имао је 19. августа 1943. године 756 бораца, међу којима је било 746 Срба и Хрвата десет. Банијски одред имао је у то време 631 борца, од којих Срба 590 и Хрвата 41. Други хрватски партизански корпус основан је у пролеће 1943. године. Августа исте године имао је 9.408 бораца, од којих Срба 6.639, Хрвата 2.508, Мађара 101, муслимана 84 и осталих 77 бораца.

farbach

Ako je pretpostavka da su ustase dosle iz Italije, bile na proputovanju i otisle za Blajburg. Dok su za to vreme domicilni Hrvati bili partizani, koja sila je unistila polovinu NOB spomenika. Od 6000, 3000 je poruseno. Srbe su oterali, oni nisu. Hrvati nisu, oni su partizani. Ostaju vanzemaljci kao osumnjiceni.

https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodatak:Popis_antifa¹istièkih_spomenika_u_Hrvatskoj
Procjenjuje se da je izmeðu 1945. i 1990. godine u Hrvatskoj sagraðeno do 6 000 spomenika, bistâ, skulptura i spomen-ploèa posveæenih dogaðajima i osobama vezanima uz Narodnooslobodilaèki pokret Hrvatske i Jugoslavije. Toèno 2 964 spomenièkih obilje¾ja (731 spomenik i 2 233 ostalih spomen-obilje¾ja) uni¹teno je ili o¹teæeno, najveæim dijelom u razdoblju izmeðu 1990. i 2000. godine

Slaninar

Moja pretpostavka je da u svakom narodu ima¹ par procenata psihopata. Sa izuzetkom ovih prostora u poslednjih 20ak godina - kada je mafija na vlasti i normalni be¾e iz godine u godinu - tako da imamo sve veæu koncentraciju budala.

Ni za Nemce ne mislim da su svi zli kao narod, pa ni za Hrvate - èak ni za Srbe.

Sad je stoka na vlasti i pljuje se po NOB-u, je li - zli komunisti, a velièaju se srpske i hrvatske usta¹e i èetnici.
Moguæe i da je veæina zadojena tom mr¾njom - truju ljude veæ decenijama. Opet, nekim èudom me veæ godinama nisu klale usta¹e u Hrvatskoj, a ne vidim ni da èetnici ovde kolju Hrvate kad doðu.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

farbach

Sjajno sto cak ni za Srbe ne mislis da su zli kao narod. Drazesno.