Ćao, Anonimni posetioče
Stranice: 1 ... 3 4 5 [6] 7
Štampaj
Autor Tema: Split za tri motora iz Srbije – savet  (Pročitano 16392 puta)
0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Lazić
GayLord
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...
 Facebook: Poseti
Osposobiti nesposobne, da bi onesposobili sposobne

Lokacija: Mlečni put, sunčev sistem, Zemlja, Beograd, Zvezdara...
Kvalitet: +8520 (18%)
Zahvalnice: 369

Odgovor #100 - 03 Septembar, 2017, 15:14 Ocena: 0
Ignoriši

Dobro je, mada bi idealno bilo da je moglo da se nabudži... Grin

pajche
Ucenik
**

Van mreže Van mreže
 Motor:
Vespa i BMW F650
Kvalitet: +65 (21%)
Zahvalnice: 4

Odgovor #101 - 04 Septembar, 2017, 00:03 Ocena: 0
Ignoriši

I neuporedivo bolje za novcanik. Ovako sam imao zadovoljstvo da 150 E ne potrosim na alkohol
Lazić
GayLord
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
"Is this how time normally passes...? Really slowly...? In the right order...? If It`s one thing I cant stand, it`s an unpunctual alien attack..."  The Doctor... Motor: KLE500 Tardis edition...

Odgovor #102 - 04 Septembar, 2017, 09:26 Ocena: 0
Ignoriši

Auuuu... Nepravda...

stilgar
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Piaggio X7 300ie EVO
Kvalitet: +952 (20%)
Zahvalnice: 68

Odgovor #103 - 13 Septembar, 2017, 17:28 Ocena: 0
Ignoriši

https://www.skandalozno.net/zivim-da-bih-svedocio-o-paklu-hrvatskih-logora-przili-su-me-strujom-gurali-mi-gona-u-usta-mokrili-po-meni-a-tamo-me-poslali-oni-koje-sam-zvao-na-slavu-kao-prijatelje/
goranvojska
Grebenar
Iskusni bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
suzuki bandit 1200s yamaha xj550 baba 82
ja ne bi o tome a i moglo bi ako treba

Kvalitet: +2024 (31%)
Zahvalnice: 250

Odgovor #104 - 13 Septembar, 2017, 19:40 Ocena: 0
Ignoriši

e jbg.
petar357
Pusim Qrac Za Sendvic
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda
Kvalitet: -537 (87%)
Zahvalnice: 14

Odgovor #105 - 13 Septembar, 2017, 20:03 Ocena: 0
Ignoriši

Poznate su to stvari, ali zasto to uopste pominjati? A bilo je u to vreme i u Srbiji nekih kojima se omaklo da popreko pogledaju po nekog Hrvata. Neki su cak naterani da zamene kuce za znatno vrednije u Hrvatskoj.

Znaci, bilo je zlocina na obe strane, necemo sada valjda da merimo koji su zlocini veci? Da li ovo u Lori ili neki grafit u Srbiji? Isto je to. Treba gledati unapred, sto kazu neki na ovom forumu, nema nama bliskijeg naroda od Hrvata. Kad bi se zezali...

Biker-Boy
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
ZX-9R Nindžasaki
Hronični Motociklopata

Kvalitet: +1737 (53%)
Zahvalnice: 32

Odgovor #106 - 13 Septembar, 2017, 20:21 Ocena: +1
Ignoriši

A sta su nam sve svabe radile u 2. svetskom ratu pa opet svi trce da rade kod njih a jos vise prizeljkuju da dobiju drzavljanstvo pa da zvanicno postanu svabe... pa ko je sad tu lud??   nemam pojma  rofl

I feel the need..... the need for speed !!!
Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4618 (35%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #107 - 13 Septembar, 2017, 20:34 Ocena: +1
Ignoriši

Svake godine neko otvori "ovakvu" temu i onda se na "moto forumu" drvi tri meseca politika...

Ko se gde vozao?!

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
petar357
Pusim Qrac Za Sendvic
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda

Odgovor #108 - 13 Septembar, 2017, 21:27 Ocena: +3
Ignoriši

A sta su nam sve svabe radile u 2. svetskom ratu pa opet svi trce da rade kod njih a jos vise prizeljkuju da dobiju drzavljanstvo pa da zvanicno postanu svabe... pa ko je sad tu lud??   nemam pojma  rofl

Niko u Nemacku ne ide zbog ljubavi prema Nemcima, nego iz ekonomskih razloga.

Nemacki kancelar je priznao nemacke zlocine i izvinuo se zrtvama, za razliku od Hrvata.

Posle II svetskog, Hrvati su zlocine ponovili i potvrdili i nedavno.

Sto se tice bestijalnosti zlocina, Nemci su za Hrvate amateri. Razlika je u tome sto su Nemci zlocine vrsili kao vojnicku duznost, a Hrvati iz sadistickog zadovoljstva.

Lazić
GayLord
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #109 - 14 Septembar, 2017, 20:16 Ocena: +1
Ignoriši

Koliko treba biti neinteligentan da bi mrzeo "narod"... Postoje dobri i loši ljudi...

petar357
Pusim Qrac Za Sendvic
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda

Odgovor #110 - 14 Septembar, 2017, 21:58 Ocena: 0
Ignoriši

Koliko treba biti neinteligentan da bi mrzeo "narod"... Postoje dobri i loši ljudi...

Tacno, slazem se...
I iz hrvatskog naroda se verovatno mogu izvuci po neki pojedinci koji su dobri ljudi.
Upravo u tekstu koji je Stilgar postavio vidimo postupke komsija onog mucenika, tj. dobrih ljudi koji su mu do tada bili gosti na slavama.

castor
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
ZeRcov 3/4 litre
Kvalitet: +895 (25%)
Zahvalnice: 79

Odgovor #111 - 14 Septembar, 2017, 22:17 Ocena: 0
Ignoriši

U svakom žitu ima kukolja.
Nit' su svi ljudi stoka, nit' su svi iz stoke ljudi.
Svi smo ljudi, ali je malo ko čovjek.
Tu je razlika.

It's the ride that matters, not the bike…
Hohštapler
Hoštapler
Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:
Kymco people 250, VFR800fi
The force that guides the stars guides you to.

Kvalitet: +4618 (35%)
Zahvalnice: 325

Odgovor #112 - 14 Septembar, 2017, 22:25 Ocena: 0
Ignoriši

...a jel silovanje zena u Srbiji od strane Ugara isto bio vojni zadatak?!
A jel streljanje dece isto vojnički akt?!

Aj razumem što mrziš Hrvate, lično si stradao, al nemoj mi govoroti da je Švabo koji je izmislio fabrički pristup istrebljivanja ljudi moralan. Ne umanjuj sad ti naša i stradanja pola sveta.
Ja ne mrzim nikoga, ali ono što su učinili ne sme se nikad zaboraviti.

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.
stilgar
Vikend bajker

Van mreže Van mreže
 Motor:
Piaggio X7 300ie EVO
Kvalitet: +952 (20%)
Zahvalnice: 68

Odgovor #113 - 14 Septembar, 2017, 23:00 Ocena: +2
Ignoriši

poenta onog teksta sto okacih je sledeca: kako sam covek kaze gradjani splita su isli turisticki u Loru da biju, zapisavaju i zlostavljaju zatvorenike. Sad ti isti fini gradjani splita rade po kaficima, pekarama i uljudno vam krvavim rukama donose pice uz smesak. Ko moze to da svari il se pravi "neznam ja nista o tome" nemam nista protiv, al ne vidim poentu odlaziti tamo i pomagati njihovu ekonomiju i gledati te licimere. Imam mora i u grckoj, crnoj gori...
za jedno tri cetri generacije sa dovoljno vremenske distance mozda ce odnosi biti bolji, do tad oni tamo ja ovde.
milomir22
Iskusni pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
uljara 600
Mile voli disko...

Kvalitet: +604 (36%)
Zahvalnice: 26

Odgovor #114 - 14 Septembar, 2017, 23:10 Ocena: 0
Ignoriši

Slazem se sa stilgarovim misljenjem u potpunosti, rodjen sam '89. nit' sam zapamtio rat, nit' su mi ustase ubile nekog od mojih bilo '41. bilo '91. niti bilo koji narod na ovom svetu mrzim, ali ne mogu da volim kurvate i amere. Ocev mozda i najbolji prijatelj je Hrvat-Katolik, coveka ne odvajam od bilo kog Srbina, ali mu je drugi, isto dobar prijatelj, Srbin iz Virovitice koji je imao dosta toga da mi isprica na temu rata u Hrvatskoj, dovoljno da nikad ne pozelim da letujem ili provodim vreme tamo, mogu da je "prepisam" u tranzitu, nista drugo. Oni masovno kod nas slave nove godine, Beograd ih je pun i tako treba i da bude, niko ih, uglavnom, ne dira i meni je drago sto je tako, ali ima bezbroj mesta gde bih bio bezbrizniji nego u "lijepoj nji'ovoj".

“If you seek authenticity for authenticity’s sake you are no longer authentic.”

-Jean Paul Sartre
petar357
Pusim Qrac Za Sendvic
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda

Odgovor #115 - 14 Septembar, 2017, 23:49 Ocena: 0
Ignoriši

...a jel silovanje zena u Srbiji od strane Ugara isto bio vojni zadatak?!
A jel streljanje dece isto vojnički akt?!

Aj razumem što mrziš Hrvate, lično si stradao, al nemoj mi govoroti da je Švabo koji je izmislio fabrički pristup istrebljivanja ljudi moralan. Ne umanjuj sad ti naša i stradanja pola sveta.
Ja ne mrzim nikoga, ali ono što su učinili ne sme se nikad zaboraviti.

Naravno da nikakva umanjenja ni zaboravljanje Nemackih zlocina ne dolaze u obzir. Ni iz I ni iz II rata. Ni Bugari nista u tom pogledu ne zaostaju. Samo sam rekao da su Nemci za svoje zlocine odgovarali posle II sv. rata i u Nirnbergu i u zemljama u kojima su zlocine cinili.

Sam kazes, Nemci su streljali i decu. Hrvati su tu prevazisli svoje mentore i imali su konc logore za decu gde su ih satirali dugo, kroz izgladnjavanja, mucenja i nevidjena zlostavljanja.
Jeste, Nemci su ljude u svojim konc logorima unistavali fabricki. Hrvati u svojim - sadisticki.

Nezahvalno je porediti zlocine, jer je u oba slucaja ishod bio isti, ali svirepost pri izvrsenju zlocina je podlozna poredjenju. Tu su Hrvati bez premca.

« Poslednja izmena: 14 Septembar, 2017, 23:58 petar357 »
petar357
Pusim Qrac Za Sendvic
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda

Odgovor #116 - 14 Septembar, 2017, 23:55 Ocena: 0
Ignoriši

U svakom žitu ima kukolja.

U slucaju o kome je rec, moglo bi se reci da u nekom kukolju mozda ima i po koje zrno zita.

Lazić
GayLord
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #117 - 15 Septembar, 2017, 08:19 Ocena: 0
Ignoriši

Proveri koliko je Nemaca odgovaralo pred sudovima...

petar357
Pusim Qrac Za Sendvic
Pozer

Van mreže Van mreže
 Motor:
honda

Odgovor #118 - 15 Septembar, 2017, 08:34 Ocena: 0
Ignoriši

Glavesine - u Nirnbergu.  https://sr.m.wikipedia.org/sr/%D0%9D%D0%B8%D1%80%D0%BD%D0%B1%D0%B5%D1%80%D1%88%D0%BA%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%86%D0%B5%D1%81

Nizi po rangu, mada je i tu bilo generala, isporucivani su zemljama u kojima su  cinili zlocine, pa tako i nama vise desetina.
Ogroman broj se i izvukao, ali sustina je da je na tim sudjenjima data kvalifikacija zlocinackog delovanja tzv. Treceg rajha.
NDH je izbegla te pravne posledice svog zlocinackog delovanja, tj. zlocini Hrvata su relativizovani u Titovoj Juvoslaviji upravo trpanjem u isti kos sa ostalim politickim i ideoloskim neprijateljima novog rezima.

Citat koji se odnosi na nasu zemlju: "Vojni sudovi su 1945-1949. pravosnažno presudili za ratne zločine 1.392 nemačka ratna zarobljenika. Njima je za učešće u streljanju i ubijanju civilnog stanovništva, zarobljenih partizana, bolesnika i ranjenika sudilo veće Vojnog suda u Beogradu delegirano u Vršac. Pravosnažno su osuđena 922 opruženika – nad 40 je izvršena smrtna kazna, za 52 smrtna kazna je zamenjena raznim vremenskim kaznama, a ostali su oslobođeni.

U još tri velika beogradska procesa ratnim zločincima iz redova okupatora od 26 optuženih, uključujući i general-pukovnika Aleksandra Lera, 21 optuženi je osuđen na smrtnu i 4 na vremensku kaznu sa prinudnim radom, a jedan nemački oficir je oslobođen.

Jugoslovenski sudovi su osudili oko 2.000 ratnih zločinaca, manji broj njih u odsustnosti."

« Poslednja izmena: 15 Septembar, 2017, 08:45 petar357 »
Lazić
GayLord
Mega Moto Manijak

Van mreže Van mreže
 Motor:

Odgovor #119 - 15 Septembar, 2017, 08:45 Ocena: 0
Ignoriši

Slušao sam nekog amera kako priča, kako su dublje ulazili u Nemačku, tako je sve manje nacista bilo... Od ukupnog broja odgvornih, valjda par promila osuđeno...

Stranice: 1 ... 3 4 5 [6] 7
Štampaj
Moto Manijaci  |  Putovanja, izleti, skupovi, klubovi  |  MotoManijaci - vožnje i druženja  |  Tema: Split za tri motora iz Srbije – savet