Glavni meni

Koja rashladna tecnost ide u BMW F800GS?

Započeo PeraM, 20 Jul, 2017, 00:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PeraM

Pozdrav,
Zna li neko koja rashladna tecnost ide u BMW F800GS?
Stoji mi nesto ispod minimuma. Trebalo bi dosuti.
Tecnost, koja je u hladnjaku, je neke plavo zelene boje. Ako to nesto znaci :-(

Hvala unapred

Pera

rboban

Samo BMW sa TUV sertifikatom, ne starija od 6 meseci. Plava je fabricka, a zelena OEM... Tebi je tu neko pomesao boje, menjaj to odmah. Najbolje ovlasceni servis i miran si.

Sent from my Lenovo K10a40 using Tapatalk
Ride It Like You Stole It

UFF

ide bilo koja ali ne dosipas vec je menjas, motul npr a kolicinu vidi u servisnoj knjizici kao i kako da ozracis hladnjak posle zamene ako radis kuci

Gavrolini

Ne bih se ja mnogo zajebavao. To sto ne mozes da procenis da li je plava ili zelena je vec mozda napravilo ozbiljan problem. Samo ovasceni servis i to sto pre.

megaidiot


Hurricane

..ma mo¾e bilo gde u servis, samo neka mu i provere i dospu teènu k. po potrebi, jer ako je falilo antifriza

megaidiot

gde naci bmw tecnu? drugar zvao deltu, nemaju.

El Jefe

Мени су ту плаву течност послали директно  из Орфлајма, ови из Делте хтели да ми продају неку без везе.
Друштво за заштиту од животиња

PeraM

Za dan putujem motociklom. Nemam vremena za bilo kakve vece zahvate. Mogu li dodati oko decilitar destilovane vode. To je sigurno dovoljno da se nivo podigne iznad minimuma. U prethodnom servisu (Radulovic) je menjana rashladna tecnost. Jedino ako su oni nesto muljali? Mada ne verujem....

Slaninar

Citat: PeraM poslato 20 Jul, 2017, 14:26Za dan putujem motociklom. Nemam vremena za bilo kakve vece zahvate. Mogu li dodati oko decilitar destilovane vode. To je sigurno dovoljno da se nivo podigne iznad minimuma. U prethodnom servisu (Radulovic) je menjana rashladna tecnost. Jedino ako su oni nesto muljali? Mada ne verujem....

Mozes dosuti destilovanu - pogotovo leti.

Kad stignes sa puta ispusti staru rashladnu tecnost, sipaj destilovanu vodu i upali motor da je zagreje. Onda je ispusti.

Onda na nis pumpi uzmes long life 100 antifriz (crvene je boje) i pomesas ga sa dest. vodom pola-pola. Nikako vise od pola tog koncentrovanog svakako - ako ne mozes tacno izmeriti, bolje da je vise vode, nego koncentrovanog antifriza. Ni po cemu nije gori od motula, ili antifriza sa bmw etiketom.

U buduce ako treba da dosipas, znas koji je (g12+ oznaka, sa takvim je kompatibilan), a ima ga i na svakoj trafici. Longlife 40 je vec razblszen, a 100 je koNJcentrat.

Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gavrolini

Ne bih se ja igrao sa destilovanom. Pravac radulovic i nek provere sta su muljali.

stilgar

Autoservis Curcic
To¹in bunar 144
011 4145729
ako si iz Bg-a skoci do njih, Cure je biker, vozi bmw adventure i dace ti info iz prve ruke i zameniti na licu mesta.


srbac

Promenite naslov teme: KOJA RASHLADNA TEÈNOST IDE U BOING 767GS  [rofl] [rofl] [rofl] :violina:

megaidiot


Slaninar

Citat: Gavrolini poslato 20 Jul, 2017, 16:27
Ne bih se ja igrao sa destilovanom. Pravac radulovic i nek provere sta su muljali.

Destilovana ne mo¾e ni¹ta da smeta, pogotovo ne leti, pogotovo ne kao dodatak rashladnoj teènosti koja je veæ sipana.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

aæimo

Ako fali, to nije dobro. Mora glava dole da se ustanovi gde izlazi iz sistema.

Gavrolini


El Jefe

Слажем се, али ако цури онда има довољно.
Друштво за заштиту од животиња

megaidiot