Glavni meni

14 dana po Srbiji

Započeo lord_oblivion, 15 Jul, 2017, 20:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lord_oblivion

Od cele veèeri (i noæi) imam samo ove dve slike sa svirke. Ostale su slikane saksijom ili ne prikazuju ni¹ta vredno deljenja  ;D

Gitarski Anðeo na kapijama raja  :-*



I bend veèeri



Ne seæam se ko je sve nastupao, sem Nazareth-a. Za njih znam jer sam video na slikama sutradan dok smo pregledali fotke sa telefona.
Na kraju su progla¹avali i pobednika, sa sve uruèivanjem nagrade. Sve èestitke pobednicima 51. Gitarijade  [cheers]
Samo znam da smo sutradan prekasno krenuli. Opet po vruæini.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

lord_oblivion

#21
Odlièan put, kratak prenos, mekani èepovi (AC10) i vruæina. Levo osve¾avajuæi pogled na neosvojivi vrh legendarne piramide. Jo¹ levo, van kadra  :D
Mora se priznati, uliva strahopo¹tovanje. Uz sve one lovaèke i ribolovaèke prièe o njegovom osvajanju. I mnogim neuspe¹nim i polu-uspe¹nim poku¹ajima.
Èast izuzecima, za sada se ne usuðujem ni da razmi¹ljam o tome. Jer bez alata nema ni zanata.
Pravo pogled dose¾e u...nigde. Tamo idemo. Ka Despotovcu, gde æemo da se toèimo i pazarimo hranu za narednih nekoliko dana. Takav je plan.
Ah da, kalorifer je na pola.



Negde oko Krivog Vira poèinje ki¹ica. Ni¹ta opasno, èak br¾e ispari nego ¹to padne. Ali dovoljno da nasluti ¹ta mo¾e da nas èeka napred. Zla prognoza se sla¾e, biæe ki¹e.
Ja odluèujem da stanem i nabacim plastiku na sebe. Znam da æu se skuvati ali bolje mokar od znoja nego od ki¹e. Ili ne?
Debeli nastavlja dalje bez oblaèenja ki¹njaka, smorio sam ga mojim tempom pa da malo 'ladne motor. Èekamo se na ulazu u Paraæin.

Valjda me èekao 10ak minuta, jer vidim da je sad kompletno obuèen. A i ja sam prvo smotao jedan duvan pa navlaèio ki¹njak  :D
Ki¹a lije. Ona dosadna, ¹to nume da stane po tri dana. Bar je sve¾ije. Èak i prijatno. Stajemo kod neke radnje da vidimo ¹ta imaju od 'rane i da Raci kupimo neki poklonèiæ. Red je.
Cigara, sokiæ, èokoladica i palimo oprezno dalje. Obojici klizuckaju gume, valjda ¹to je masan put.
Prolazimo Æupriju. Jedva nalazimo put ka Despotovcu. Iz prve malo ma¹imo i penjemo se na neki most. Dok smo shvatili da to nije taj put, odma' smo skapirali da moramo jo¹ jednom da preðemo Moravu.
Sa ostatkom puta, to bi bilo nekih desetak puta da smo je pre¹li. Mostom. Kroz reku ne bismo mogli, nismo poneli ¹norkle.
Æuprija-Despotovac... Ja sam ostao prijatno zateèen pejza¾om i geografijom predela. Dodatno se poradovah kad sam shvatio da se put svo vreme penje i prepun je za mene veoma pogodnih krivina. A i nije 'pista' asvalt  :D
Ponovo ostavljam debelog u oblaku pra¹ine  :D

Ki¹a prestaje ispred Despotovca. Toèimo se i pitamo za put. Senjski rudnici-Strmosten. Put postaje sve nepregledniji, sve u¾i. Krivine - fun faktor 7, na skali 1 - 10. Jbg, mokro je i natovareni smo. + eto meni prilike da upoznam ove gume po mokrom  ;D
U jednoj, ni po èemu posebnoj krivini (sem ¹to je brza, uska, nepregledna, na nizbrdo i 100 kamiona dnevno tuda omazuju ulje i naftu) vozilo Gorske slu¹be sa rotacijom, vade neki auto iz jarka. Video ja na vreme, brzina bila prilagoðena uslovima (nemoj neko da je rekao drugaèije, nije bio prisutan i ne mo¾e da zna), pipnem prednju i osetim kako prednji po inerciji hvata tangentu van krivine. To znaèi da je blokirao, ¹to dalje dovodi do zakljuèka da guma (AC10) ne voli masno i mokro u isto vreme. A i onolike stvari pozadi malo gurkaju motor unapred...masa je zakon  :D
Dobro, vreme je za 'brzina prilagoðena uslovima na putu / 2' re¾im vo¾nje. Iliti, od sad pa dokle mora, vozim k'o baba.
Pred Strmosten sve suvo. Ulazimo u selo, jedna glavna ulica. Kao oslobodioci '45te, ¹valer gas i merkamo prodavnice. Svi nas gledaju.
Prva radnja, druga radnja, treæa radnja, vojni most. Reko¹e nam, prvi ¹oder desno posle mosta vodi u Racinu kolibu.
To je onaj KGSP. Nema taènije. Jednom prilikom kad sam istra¾ivao po Crnom Vrhu izmeðu Kragujevca i Jagodine (da, da. i tu ima jedan Crni vrh), reko¹e mi tim i tim putem (¹oder) mo¾e ali ima pola sata vo¾nje. Pola sata?? Da, al' traktorom  :D

Konaèno sti¾emo na tu legendarnu kafu, kod sad veæ ¹irom moto Srbije poznatog Èika Race. Kakvu kafu kuvam, sa'æe da se uverite  ;D



Saznajemo da u selu ipak ima da se kupi benzin (95, 170 dinara) i odluèujemo da nam ovo bude baza svo vreme Kuèajske ofanzive. Samo æe neko od nas (Milo¹) morati najvi¹e jednom da trkne do Despotovca po hranu koje nema u selu u prodavnicama, ostalo sve imamo.
Inaèe je prvobitni plan bio da tri dana budemo ovde i obiðemo neposredni deo planine a druga tri dana da se preselimo u neku od lovaèkih kuæa dublje u planini i da po komoru idemo kroz planinu u Zlot, ®agubicu ili Krepoljin, u zavisnosti od lokacije drugog kampa.

Postavljamo ¹atore po ki¹i/ci. Sutradan nije padala ali 'ladnobre. 'Su¹imo' sve ¹to je mokro, prikupljamo energiju i volju za naredne dane i kujemo plan za prvi krug po planini.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


Glava Dole

Procitao sve, lepo lepo, cekam nastavak :)

viper

Dobro ste vi ovo odvozali, dobre slike i dobar snimak 😉

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

lord_oblivion

#25
Plan je bio da prvo obiðemo Lisine, vidimo vodopad Veliki Buk i onda kanjonom Resave lagano pro¹etamo krampone do Vinatovaèe pa odatle da u hodu vidimo kuda i kako nazad.
Znaèajnu pomoæ smo imali u vidu Orux maps aplikacije i predefinisane mape cele oblasti sa definisanim kljuènim taèkama.









Voda je ledena, nije za kupanje. A i zabranjeno je. Kafica, sok (prohibicija je na snazi do povratka u kamp, svaki dan off-a) i idemo dalje.



Karta na tabli prilièno lepo pokazuje sve ¹to nas zanima. A tu su i dopunska obave¹tenja





pa kako kome volja  ;D


'Ladovina negde u kanjonu:



U jednom trenutku ugledasmo odvajanje u levo sa glavnog puta, dobar betonski mostiæ, lepo odr¾avan makadam, oæemol? oæemo. Da vidimo dokle, mo¾da naletimo na meèku, mo¾da nas pojure vuci a mo¾da se i zaglavimo u nekom blatu.
Instinkt mi ka¾e da treba da idemo samo uzbrdo, mapa pokazuje da se bli¾imo Beljanici. Skoro sat ipo smo se pentrali solidnim ¹umskim putem dok nismo do¹li u...nigde  :D
Beljanica na manje od kilometar ali kroz divlju ¹umu, dalje nema puta. Prevelik zalogaj i za mene èak i odluèujemo da se vratimo na glavni put.
To je sad lako, samo se dr¾imo skretanja koja vode nizbrdo.
Ni¹ta, Beljanicu smo ionako planirali za sutradan, ¹oderom. Sad bar znamo kako izgleda put kojim ne treba krenuti  :)

©umarsko gazdinstvo Vinatovaèa. Na ¾alost, nije bilo nikog:



Parsto metara dalje 'kod Krsta', kako zovu lokalci. Vidljivi ostaci proslave Sremu¹ijade ( ? ). Inaèe divno mesto za ro¹tiljanje preko dana. Noæu vukovi patroliraju, tu im je jedan od glavnih prolaza.







Odmah preko puta reke, od leve obale poèinje strogo za¹tiæena oblast, pra¹uma Vinatovaèa. Prava pra¹uma.

Idemo dalje. Put je sve lep¹i, naravno za mene  :D
Na svakoj raskrsnici èekam debelog, da ga ne zagubim negde  ;D

Umanjena verzija trase Velika Brezovica-Pasuljane. Ali podjednako spuki, kad stane¹, ugasi¹ motor i eksplodira ti¹ina. Kroz ¹umu s desne strane ne vidi se dalje od tri metra.



Znam neke koji bi ovuda o¹inuli po gasu kol'ko god motor ima snage. A isto tako znam neke kojima je svaka od ovih barica dubine 10ak cm, dupadne ceo toèak  [rofl]

17km pred civilizaciju, planina nosi jedan poen i ruèka desni retrovizor na Jamahi  :D

Od planiranih 60ak km, kao prvi dan zagrevanje i to, obi¹li smo blizu 110. Krenuli smo levim putem:



A vratili se desnim, klisurom Kloèanice:




Milo¹u je to bilo malko previ¹e pa smo za sutra napravili kompromisni plan, Strmosten-Sladaja asvaltom i 32km lakog ¹odera do Beljanice i istim putem nazad.

Ati se ponosno koèopere na jo¹ jednom osvojenom vrhu  :)



Malo levo, malo desno:





Po¹to sunce sija sunce sija niðe 'ladovine, taktièki se povukosmo na obli¾nji proplanak, ispod najveæe kro¹nje. Pogled je melem za nas gradsku decu, ti¹ina leèi:





U povratku, na Platou sretosmo jednog na¹eg foruma¹a  :D
Èini mi se da reèe Grber ili tako ne¹to, slabo pi¹e, iz Beograda je i ja¹e LC4. Ovom prilikom ga pozdravljam jo¹ jednom  [cheers]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

viper

Odlièno

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mkt

 [clapp] [clapp] [clapp]
fina slatka voznjica
ocekujemo neko kidanje [djavo]

Lazic


grber

Lepo je bilo videti kolege bajkere u sumi na planini u sred radnog dana :D Bas sam vam zavideo na opustenoj voznji, ja sam nakon par sati vec morao nazad za BG :(

E da, nadjoh neki zarasli putic kojim se moze spustiti do Resave bez mnogo kruzenja ;D

lord_oblivion

Kidanja je bilo na Jastrepcu ali dok je dotle do¹lo, kartica na kameri se napunila i ni¹ta nije snimljeno. Krajem avgusta idem ponovo na Jastrebac pa æe biti ne¹to.
Vidoji neæe skoro. Spor komp i manjak vremena ali potrudiæu se.
Grber, poku¹aj na karti da nekako oznaèi¹ tu stazicu  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

ja opet moram da pitam, koj si kurac i¹o na strmopizd, kad si guro nizbrdo? ja bi sve ovo po slike protero kavasaki bez da padnem. osim nizbrdo, to mi je feti¹.

Andreja

Citat: lord_oblivion poslato 26 Jul, 2017, 10:24
Kidanja je bilo na Jastrepcu ali dok je dotle do¹lo, kartica na kameri se napunila i ni¹ta nije snimljeno.

Jeboteee, ovo svi govore :D ©est sati snimljene penzos vo¾nje a kidanje se nikad ne snimi   :P
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

ima i onih, koji imaju snimak stotke preko mosta a neæe da okaèe. to ti doðe isto. :)

Kostić

ja iskido ko¹ sa kavasakijem, pao niz liticu al ni¹ta nisam snimo i sliko, pa mi glupo da pominjem. a i ko¹ nije of :)

lord_oblivion

Kosto, opet ti neko drmo kavez?  :D  :-*  [cheers]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

ma jok. nervira me ¹to si guro nizbrdo pièko jedna sram te bilo! :)

lord_oblivion

A ti bi ga spustio na prednjem, sedeæi na guvernalu naopaèke, ¾mureæi sa slu¹alicama u u¹ima  ;D
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Andreja

I sa upaljenom ma¹inom u rukama... :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

odgledo i ja video. pa jebemusunce, sve ono posle 7 minuta po ono sitno ¾bunje ja svaki dan istrpim po ko¹u. pun ko¹ takvih ofova plus ima d¾bunje od tri metra visine i grebe ruke i noge! ja sve to pojedem sa kavasakijem i opet budem gladan. ko baba kurana, al ona ne pije vodu. ja pijem :) i onda umesto da se zasladi¹ jednim spustopadom ko ja, ti gura¹ nizbrdo. pa sramoto jedna matora i neiskusna! :)