Glavni meni

Prva zvanièna trka - Moped Endurance Cup 29-30.07.2017.

Započeo Gašpar, 03 Jul, 2017, 17:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac

Dobro, bar jedan cilindar sa klipom i radilica....

Gašpar

Ko misli da je sve za Automatika jeftino, neka krene da sprema motor i ujedno 3 ljubicaste.

Andreja

Ljudi, hvala na podr¹ci! Krivo mi je ¹to nismo vozili, trideset ljudi je bukvalno do¹lo samo zbog mene, èak i ljudi koje ovo uop¹te ne zanima.

®ivo, hvala najlep¹e na pomoæi, stvarno si car!

Motoklasiku i Buletu Gonciæu hvala na ro¹tilj-majstorisanju, kobaje su za pamæenje.

Srpèev post æu samo izignorisati, mi¹ljenje virtuelnih likova mi nije bitno  [thumb_up]

Sve u svemu, vidimo se u Kuli :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac

Nisam virtuelni lik, ali da nemate rezernu kariku ili klip kako objasniti  :P

Kostić


Hattrick

Mozda hoce da ponudi virtuelni klip i karike na poklon.   [rofl]

Glava Dole

#67
igro sam ga pre neki dan, vozio motor... jeste virtuelni lik  ovaj srbac brkovi mu plavi [rofl]

A bez zajebancije, evo za sledeci put :)

http://www.kupujemprodajem.com/Tomos-A3-Automatik-Cilinder-NOVO-38978729-oglas.htm?filter_id=89278

http://www.kupujemprodajem.com/klip-AIP-za-TOMOS-38-5mm-10-bolcna-L-karika-42606318-oglas.htm?filter_id=90688664

cilindar i klip, novo.... ili i neki izandajni, klip u potrebnoj meri, busenej i eto rezerve za 1500din... sto nije mnogo... malo se frljate ciframa, znam koliko su delovi za matika, imao sam jednog... novo novcijato paljenje sa sve magnetom, nov karburator, novu radilicu, novi klip 38,5L(dao svoj cilindar za drugi sveze razbuseni uz doplatu), nova glava (navoj za svecicu bio izandjan na staroj), i sve skupa tad davno bilo 12.000 i nesto... znaci i novo paljenje i karb i radilica i ceo gornji deo sredjen... da, i onaj djavo, sestougaonik il kako vec bese, da ne trza iz prve u drugu :) Sve je to uslo u 12 hiljada i nesto preko tako da je 500e za matika misaona imenica... mozda ali za sredjivanje 5 matika :)

Gavrolini

20e ovo, 20e ono...nakupi se tu bas lepo. Uostalom nemojte pametovati nego probajte sami. Pratim sredjivanje od pocetka dva motora. Jedan fox i jedan puch. Lepog se tu troska napravi. E sad da li je talibanova ekipa bolje mogla da spremi moped to ne znamo, verovatno da jeste. A da li je mogla i nova karika da pukne? Mogla je sigurno.

Glava Dole

To je puklo jer nisu obradili ivice na kanalima, nema zbog cega drugog da pukne... zbog toga se itekako desava, treba biaxom samo oboriti ivice, onako zapne jednom kad se zagreje i ode karika u 3 lepe ako je cilindar sveze razbusen npr... a tvrdi da ima strucnjake pored sebe... ako su strucnjaci onda valjda znaju i te osnovne stvari koje znam i ja, priuceni tac skrin internet amater :)

Hattrick

Nego zaintrigirali me ovi KP linkovi, i sve mi se cini da je to Kineski i Indijski fush. Vidim ove OEM Tomos delove, em ih bas nema puno, em bogami prilicno su skupi. E sad koliko vrede prox, meteor, qinchong, guangdong, cilindri, klipovi, karike, i ostali kriticni delovi odnosi na originalni tomos, pogotovo za 4 sata punog gasa bez stajanja, da ga jebem.

Kostić

ode nam religijska tema u kurac. stigo mudri milo¹ na¹ takmièarski sveti sava prosvetitelj. ako si im reko sinak, ¹ta oni znaju, kako se pakuje vozilo za trke.

Glava Dole

[rofl] [rofl] [rofl] ne zanosi se, ukljuci logiku... 2t ima kanale u samom cilindru, posle brusenja ostaju totalno ostre ivice o koje karika moze da zapne i pukne, zato se samo blago obori biaxom i to je to... ako to nisu uradili eto zasto se karika raspala :) Ja samo hocu da pomognem savetima za sledecu trku :)

Kostić

da ti sinak spakuje¹ jednog matika, pa za kulu na sledeæe takmièenje. mi æemo da navijamo.

Havarisan


Havarisan


Kostić

kad bi mali¹a znao da je klip za potrebe takmièenja jedno 30 do 50 evriæa, ne bi kenjo ko da je jeo slamu :)

Glava Dole

Nakupovao sam se klipova vise nego sto si ih ti video na polici, znam da umeju da budu skupi i da je to ta cifra al ne za matika u serijali, a ako se kupuje da cuci samo za ne daj Boze onda ne vidim zasto da ne za ove pare :) Mada moguce da je neki fake, pitanje onda kakvi su  uglovi kanala itd, ipak bolje mozda rezervni original, razbuseni, klip u  toj meri i to je to :) msm kubikaza ne sme da se povecava, sta su onda drugo na matiku onda mogli da rade osim eventualnog doradjivanja kanala, boljeg rezonantnog spuha i veceg karba :) I to opet nema veze sa nedoradjenim cilindrom, tako da... :)

Hattrick

Citat: Milos96 poslato 31 Jul, 2017, 00:52
...Nakupovao sam se klipova vise nego sto si ih ti video na polici...

Pa zar tako oca da ubijes crni Loshmi  [rofl]

Ili sto bi rekao cika Sigmund: