Glavni meni

Programi za obradu moto video snimaka

Započeo sasafilipovic, 01 Mart, 2011, 21:58

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

SSZGO

Kad smo kod zvuka, za malo ozbiljniju primenu tu je

sony sound forge
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dul-boy

Za seckanje i kompresovanje video klipova koristim TMPEGEnc 3.0 XPress...

Milo¹*

Treba mi neki jednostavan, mali programèiæ, ako mo¾e freeware ili bar link do zdravog torrenta ako ima neki rip/crack..  osnovne funkcije tipa seckanje klipova, smanjivanje itd  

[cheers]
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

vlada_dee

virtual dub
besplatan, ne instalira se, radi sve sto ti treba...


Milo¹*

''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

perlx


Milo¹*

sasa u koji format konvertuje¹ pomoæu kingconvertera? dobar je program samo ne mogu da se seckaju klipovi..
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

Milo¹*

evo malo sam eksperimentisao.

konverzija u obièan .avi format daje najlo¹iju sliku i najmanji fajl.
konverzija u .flv daje jako dobar kvalitet skoro kao izvorni a fajl je upola manji
konverzija u .mp4 je ok kvalitet ali fajl je 1/3 izvornog
konverzija u .avi Xvid daje zadovoljavajuæi kvalitet na granici kockastog ali je zato velièina fajla smanjena 6 puta.

mislim da je xvid najbolje re¹enje za onog ko ima spor upload
sve konverzije su odraðene programom Ultra Video Converter
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

sasafilipovic

Nisi probao .MKV? Mo¾da je trenutno najbolje re¹enje za kompresiju video materijala. Zato saM i naveo kingkonvertor zato ¹to ima veæ taj kodek (matro¹ka video) http://en.wikipedia.org/wiki/Matroska
Inaèe ja sam sve svoje snimke kompresovao u mp4, 2000kbps sa originalnom rezolucijom i fps. To sam radio zato ¹to imam neki externi video player koji prepoznaje samo taj kodek.

SSZGO

sve sto je nabrojano je AVI

samo razliciti kodeci

trenutno najbolji kodek je h264, koji opet ima 100 opcija, pa probajte razne...

glavne opcije za velicinu fajla su rezolucija i bitrate...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

sto se tice kvaliteta sve zavisi u kojoj rezoluciji je snimljeno, ako si snimao DV kamerom onda je rezolucija 756x572 tj ako taj snimak prebacujes preko firewire-a, i ako se skida preko premiera onda je to DV AVI format koji je generalno ogroman i tipa za jedan sat materijala je kolko se secam oko 11GB ali to je televizijski format (po starim standardima analognog i standard digital formata tj SD )
e sad kod novijih premiera su i vece rezolucije zbog pojave HD snimaka pa samim tim je i fajl dosta veci ako ide u DV AVI

za prebacivanje u neki manji format koristm winavi konverter i odlicno radi i ima dosta podesavanja tipa izlazna rezolucija, kvalitet, izlazna velicina fajla, deljenje na dva fajla i slicno, sto ume da bude korisno, samo je na kraju pitanje sta se zeli sa tim snimkom, ako zelis cisto da ga postavis na youtube treba gledati da rezolucija bude bolja a fajl manji da bi sto pre odadio upload, a ako zelis da cuvas to trajno onda treba gledati kvalitet i nebitna je velicina fajla :D

ps: pretece me sszgo :D

sasafilipovic

Mislim da FLV nije AVI, ali mo¾da i gre¹im.

SSZGO

FLV je isto avi to je flash video, avi = audio video embedded tako da su svi avi...

i MKV je avi samo u matroska kontejneru (uglavnom je to h264 kodek) tako da mogu da se smeste vise audio i video zapisa kao i titlovi, sve u isti fajl...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

dzimika

Treba mi neki program da malo izmontiram snimke sa gopro kamere, trenutno imam instaliran samo premier pro 1,5 ali koliko znam ne podrzava HD format a ne bi sakatim snimak previse

farbach


perlx


lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

UFF

Vec postoji tema

i ovo sto je sasafilipovic okacio je jednostavno i zavrsava posao - ja probao

dr32

Odlicna tema,posto se ne bavim ovim toliko cesto koji program je najjednostavniji da prosto neke snimke zarotiram za 90°, iz vertikalnog u horizontalni polozaj?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy