Glavni meni

Programi za obradu moto video snimaka

Započeo sasafilipovic, 01 Mart, 2011, 21:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

losmi

pocinju opasno da me nerviraju ovi programi  [veryangry] [veryangry] [veryangry]

Abdullah100k

Za seckanje i krpljenje VIDEOPAD, za konvertovanje OJOSOFT video converter... ne moze jednostavnije.
CAMO IS MY FAVORITE COLOR

dr32

Ovaj VideoPad je odlican,intuitivan,sve pohvale. Koje podesavanje koristis/te da se dobije najbolji odnos velicine snimka i kvaliteta slike i zvuka? Kolko sam primetio pojacava sumove vetra i nekih pucketanja koja se cuju i na snimku sa kamere MD-80.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Kanarinac

Aj da malo probudim temu :)

Koji od ovih programa podrzava ubacivanje muzike u video? Vegas ili ima neki jednostavniji?

eclipse4

ja sve radim u after effects i koristim ponekad i corel video studio.

m.mitar

Adobe premijer ili canopus uz isti hardverski dodatak(eksterni ).To koristi tast,bavi se snimanjem profesionalno i u tim programima mozes da radis sta hoces sa video i audio materijalom!Ali su i dosta slozeni i traze jake masine,skup sport!

Kanarinac

Moram da spamujem u dve teme ali se nerviram jbg i moram da resim problem

Aj pomagajte, odlepio sam veceras!

Snimak sa gopro 3 black+ 1080x920 superview 60fps. Jebe me vegas pro 11 opasno. Do poslednjeg snimka je sve super radilo i sad kara banana. Prvo sam probao direktno mp4 file da iseckam i renderujem ali mi izbaci samo neku gresku i ugasi vegas. Onda sam preko cinestudia uradio konverziju i dobio ogromnu fajlcinu od 20gb i kad sam iseckao i krenuo da renderujem isto izbacio eror. Onda sam sam exportovao taj avi iz cinestudia u h.264 ili kako vec i dobio fajl od 1.6gb. Iseckao i krenuo da konvertujem i opet mi izbacio eror. Jel imao neko slican problem? Procesor je amd phenom x6 1055t 2.8ghz, graficka je asus 6850 i 3gb memorije. Do sad je radilo sve normalno tj do pre par nedelja. Aj recite sta da radim, ako treba da menjam graficku menjam samo da ne gubim po dva sata na gluposti


nesic1

proveri zauzece ram memorije dok radis obradu

Kanarinac

Evo sad je uspeo da obradi, ali je snimak haos los! Pixelizacija ogromna, i pojavljuju se neke ljubicaste i zelene senke...  A inace sad sam probao sa avi fajlom i naravno eto ga eror. A memorija zauzeta oko 2gb

perlx

Restartuj racunar pa probaj ponovo.

Kanarinac


dusankobgd

Ljudi jel neko probao da od neke druge kamere ubaci snimak u GoPro Studio, ja jesam ali kaze da nemoze da importuje jer nije snimljeno sa GoPro. Dal postoji neka caka da mi prihvati video?

Kanarinac


UFF


Andreja

Enkodujem neki snimak u Adobe Premiere CSS, izlazni fajl bi trebao da bude oko 950mb i 20min, 720p, H.264. Da li neko zna, za¹to posle skoro èetiri sata proces nije dogurao ni do 1%?
Raèunalo mi ima 6 jezgara, 3.5GHz, 6GB RAM-a, grafa 1GB itd, itb...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Andreja

Hvala na odgovorima! :D

Zavr¹io sam posao u Movie Makeru za jako malo vremena.

Inaèe, jedan savet za one ¹to kaèe snimke. Youtube ubije kvalitet video snimka, smanji mu bitrate (protok informacija) pa sam provalio naèin kako da snimak ostane u izvornom kvalitetu. Ako koristite Win Movie Maker, napravite odreðena pode¹avanja tokom èuvanja izlaznog fajla. Rezoluciju podesite da bude ¹to je moguæe veæa (naravno, ako ste snimali u 720p, toliko neka i ostane, ako stavite 1080p, ne dobijate ni¹ta), bitrate stavite na preko 100000mbps (¹to je daleko vi¹e od normalnog za 720p rezoluciju) i re¹en problem. Youtube æe da smanji (lupam) bitrate za 20% i opet vam ostaje natproseèan kvalitet.

Malopre isprobao, nema apsolutno nikakve razlike izmeðu snimka na netu i kompu.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hattrick


Flavius Valerius Aurelius

Citat: Andreja poslato 20 Januar, 2016, 05:12
Hvala na odgovorima! :D

Nema na cemu. [zvizdi]

Ja nikad nisam nista probao sem onog sranja sto dolazi uz GoPro. Zavrsava pos'o, ali nisam probao da uploadujem na yt

Andreja

Citat: Hattrick poslato 20 Januar, 2016, 05:50
Bitrate koliko mbps ?  :o

Mo¾da mo¾e i 50000 (da, pedeset hiljada, upola manje) ali nisam poku¹avao, ni¹ta me ne ko¹ta sem prostora na hardu i vremena da se uploaduje :)

FVA - Nisam nikad radio u njihovom programu, trebalo bi da je sve optimalno obzirom da ide uz kameru. U planu je GoPro ili ne¹to na tu temu, Sony sam razmatrao, odlièni su ali GoPro (i klonovi, pogotovo Xiaomy YI sa zamenskim soèivom od Gopro) nude mnogo vi¹e mountova, ¹to mi je bitno.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Flavius Valerius Aurelius

Citat: Andreja poslato 20 Januar, 2016, 06:24


Odlièni su ali GoPro (i klonovi, pogotovo Xiaomy YI sa zamenskim soèivom od Gopro) nude mnogo vi¹e mountova, ¹to mi je bitno.
Za klonove nemam pojma pa ne bih da ista kazem. Za GoPro, babaroga. sa 64gb karticom da se useres od snimanja ali baKterija ne traje dugo. 30-45min sto zavisi od rezolucije.
NEMOJ da kupujes naj naj noviju, nemoj da bacas novac. Ja imam 3 Black edition i nemam zamerke.
Nemoj polovnu dvojku, ima mnogo bagova. Od trojke i dalje.Iskljucivo novu da bi mogao da vratis ako nisi u mogucnosti da snimas jer se desava (gugluj gopro2 freezing up)

Kad kupis kamericu, koju god da uzmes, ako nisi u mogucnosti da nadjes nosace, ja cu da ti nadjem ovde/posaljem.