Glavni meni

Programi za obradu moto video snimaka

Započeo sasafilipovic, 01 Mart, 2011, 21:58

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sasafilipovic

Pro¹le godine sam se dosta snimao kamerom na motoru, i isprobao sam gomilu programa za splitovanje (deljenje) video snimaka kao i za kompresovanje istih.

Evo po mom iskustvu najbolji, najbr¾i i najstabilniji program za deljenje je Boilsoft Video Splitter. Koristim veriju 5.01 a vidim najnovija je 6.32. Ono ¹to je bitno kod splittera je da deli video snimak bez enkodiranja, znaèi nema gubitka u kvalitetu. http://www.boilsoft.com/videosplitter/

Za kompresovanje koristim Kingconvert Video Converter verzija 5.0.0.8 Dosta je lak za upotrebu i dosta stabilan. Podr¾ava i MKV video format. http://www.kingconvert.com/

Ako imate da preporuèite neki program... slobodno to mo¾ete uraditi ovde :)

SSZGO

Nema tu sta da se izmislja topla voda...

Virtual dub za jednostavnije operacije

Sony Vegas, Adobe Premiere recimo, za komplikovanije stvari

Adobe after effects za razne efekte

Adobe photoshop za pripremu slika koje ce se ubacivati u snimku

Bar kod nas ne treba licenca, zato se uzmu ovi, medju najboljim programima koji postoje...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Purec

Slazem se  :)
Ja sam za snimke koristio Vegas Movie Studio HD 10.0 i stvarno je vrhunski program, kad se provali par stvari ume da bude zaista lak za koriscenje.

sasafilipovic

mnogo gre¹i¹.
Virtual dub je komplikovan program, a Sony Vegas, Premier, Pinacle Studio i slièni programi su preglomazni programi.
Da bi postavio jedan snimak na youtube, od postojeæeg snimka treba¹ izdvojiti najzanimljiviji deo i kompresovati ga. Sa ona dva programa zavr¹iæe¹ pre nego ¹to se samo pokrene Premier sa svim pluginovima. Za proste intervencije na video snimku mislim da je bolje koristiti manje specijalne programe.

b2man


SSZGO

virtual dub je manje specijalizovan program...

on ce iseci klip bez rekompresije za par minuta (koliko je potrebno da s epregleda i oznace delovi za secenje)

ja za taj tvoj program nikad u zivotu nisam cuo, a sedim za kompom ceo zivot, mislim da to dovoljno govori...

sa druge strane vdub je glavni alat miliona korisnika...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

To ¹to nisi èuo za neki program mo¾e da znaèi i da nisi u toku sa novijim programima. Ili da ako ti nisi èuo za njega mo¾da taj program i ne postoji  [neampojma]
Ja hoæu da ti poka¾em ne¹to novo, nisi samo ti celi ¾ivot za raèunarom. A vidici se stalno ¹ire...

Prvenstveno sam otvorio ovu temu za ljude koji ne barataju raèunarom kao SSZGO, koji ne koriste Adobe Premiere ili sliène profi programe veæ tragaju za jednostavnim alatima za obradu video materijala.

Program za kompresovanje koji æe da radi sa svim fajlovima u direktorijumu odjednom, da kompresuje po 4 fajla istovremeno, program koji ima oko 50 kodeka...

rboban

Jednostavna resenja u zivotu su uglavnom i NAJbolja!!!!
Ride It Like You Stole It

UFF

I ja sam za kompom ceo zivot ali nikad se nisam bavio obradom video materijala
Instalirao sam skoro i probao i vegas i premier i odmah odustao kad sam shvatio da mi treba previse vremena da bi naucio da ga koristim kako treba a ja nisam profesionalac i koji ce mi sve te napredne mogucnosti?
Virtual dub sam koristio za secenje i kompresovanje ali nisam imao pojma koji kodek da koristim pa sam experimentisao i ostavio onaj koji daje najbolji odnos velicina-kvalitet snimka od tih koji sam tad imao (mislim da sam kompresovao sa ffdshow)
Iskreno ovakva tema mi je bas bila potrebna tako da hvala sasa!

probacu ih pa ako su jednostavni kao sto kazes v.dub i ostale brisem trajno

UFF

Takodje kamera mi snima u .mpg a kad sam pokusao da ubacim file za obradu u poslednji virtual dub 1.9.11 dobio sam  [stop]  [nono]

Pa sam jurio i sinuo Virtual Dub Mod koji je pristao da radi sa .mpg



[attachment deleted by admin]

Vlajko

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

dzimika

koristim adobe premier 1.5 i 2.0 zavisi da li radim na desktopu ili laptopu, posto sam se malo bavio montazom ovaj program su koristile ve kolege uz adobe after effects, sto se tice kompresovanja koristim winavi, ne znam koje je izdanje ali neko srednje, odlicno radi posao i ima dosta podesavanja koja meni odgovaraju, jer na primer mozes da ogranicis sam velicinu snimka, rezoluciju i slicno

sasafilipovic

WinAvi je odlièan program. Koristio sam ga pre da nalepim titl na film, u ono vreme kad DVD ureðaji nisu èitali subtitle fajlove.

rboban

A kamera na motoru... jedno pitanje!

Nervira me VELIKA buka suma vetra, da li moze neko sundjer preko mikrofona da smanji to
da bi se bolje cuo zvuk motora i ostalo????
Kakav???? Hvala......
Ride It Like You Stole It

SSZGO

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Nego download link na prvoj strani Kingconvert-a ne radi
http://www.dodaj.rs/f/3u/Zy/1bXNSWmF/02-mar-11-03-14-49.jpg

I zasto mi se nod buni za Boilsoft? :D
http://www.dodaj.rs/f/3v/h3/2y0ukMle/02-mar-11-03-06-59.jpg

Sasa otvorio temu da nas navuce da skidamo viruse ;)

sasafilipovic

Ma skida¹ sa druge lokacije, ono je samo info...
Za download svega i svaèega:
www.warez-bb.org
registruje¹ se i pronadje¹ sve ¹to ti treba...

SSZGO

On skida sa sajta proizvodjaca i prijavljuje virus.

Ovo treba uzeti sa rezervom ipak, jer AV programi nekad prijave lazno.

Ako imas neki drugi AV probaj sa njim...


EDIT - probao sa AVG ne prijavljuje nista
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

sasafilipovic

Jo¹ jedan zanimlljiv program.
Ja skidanje ¹uma od vetra u video snimku. Na brzinu sam ga probao i radi dosta korektno. Program se zove SoundSoap http://www.bias-inc.com/products/soundSoapPro2/
Mo¾ete ga skinuti sa www.warez-bb.org

Evo ga originalni snimak:


12 februar 2011


Evo sa skinutim ¹umovima:


12 02 2011 noise remove




rboban

Ride It Like You Stole It