Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

Mogu samo da ponovim, uz uzimanje u obzir svega ¹to si napisao, i dalje mislim da æe¹ sa 250 najbr¾e napredovati.
Posle toga neki 500-600 kubika, a posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
Kad stekne¹ pravo na punu A, pozajmljuj druge motore, isprobaj ¹to vi¹e, vidi ¹ta ti le¾i.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

drager95

Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2017, 09:05
Mogu samo da ponovim, uz uzimanje u obzir svega ¹to si napisao, i dalje mislim da æe¹ sa 250 najbr¾e napredovati.
Posle toga neki 500-600 kubika, a posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
Kad stekne¹ pravo na punu A, pozajmljuj druge motore, isprobaj ¹to vi¹e, vidi ¹ta ti le¾i.
Pa ja bas gledam 250 koji postoje, ali ne znam koji bi mi lezao s obzirom na dimemzije,nisam nasao nijedan. Jel imas neki predlog?

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Slaninar

Citat: drager95 poslato 02 Jul, 2017, 11:24
Citat: Slaninar poslato 02 Jul, 2017, 09:05Mogu samo da ponovim, uz uzimanje u obzir svega ¹to si napisao, i dalje mislim da æe¹ sa 250 najbr¾e napredovati.
Posle toga neki 500-600 kubika, a posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
Kad stekne¹ pravo na punu A, pozajmljuj druge motore, isprobaj ¹to vi¹e, vidi ¹ta ti le¾i.
Pa ja bas gledam 250 koji postoje, ali ne znam koji bi mi lezao s obzirom na dimemzije,nisam nasao nijedan. Jel imas neki predlog?

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Linkovao sam par postova ranije u ovoj temi par komada. Slaba je ponuda. Nece ti ni jedan biti savrsen, ali za ucenje je to sasvim ok.

Hyosung gt250 je verovatno i najbolji, ali postoji rizik da skupo platis deo od napolje ako nesto crkne dok ga ne preprodas. Prednost je sto su jeftiniji u nabavci od japanaca.

Koji god da kupis, posle sezone mozes spustiti cenu za 200 evra i brzo ce se prodati. Kao da si iznajmio motor za vezbu. Ako si vest trgovac, mozda cak i zaradis nesto na preprodaji.


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: UFF poslato 01 Jul, 2017, 01:00
kakvo bre odrzavanje?

ok jeste najgori od 4 japanca ali opet:

KAKVO BRE ODRZAVANJE?
Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 30 Jun, 2017, 21:11
;D



@Relja:
A ako mu ne¹to rikne neæe moæi ni da ga pokloni...

drager95

Znaci delovi za Hyosung se nabavljaju preko ebay-a?  ;D

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

Slaninar

Koliko sam shvatio - tako je. Jedino od napolje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: drager95 poslato 02 Jul, 2017, 18:28
Znaci delovi za Hyosung se nabavljaju preko ebay-a?  ;D
Koliko sam èuo, nema ih do kraja galaksije... ;D


milomir22

To iskustvo sa skuterom ne uzimaj za validno, jer je veliki tocak u kombinaciji sa visokim tezistem i vecom snagom drugi "par opanaka". A i honda nc 700 je bicikla u svetu motora, tako da je ovo ipak nesto drugo.

Ja vozim bandita, ovi sa oglasa su precenjeni, jer su te i manje cene bile pre 3-4 godine, ali bi prodavci verovatno i spustili cenu+sto je sezona. Ako ti je budzet 3 'iljade, uzmi nesto za max 2 i 300, jer treba nesto izmenjati na motoru sigurno i obnoviti opremu (kacigu, jaknu, ...).

Bandit je uglavnom ok motor, ako izuzmemo cinjenicu da je zastareo i da je za manevrisanje u mestu ogroman i pretezak. Retko se kvari i jos redje su to ozbiljni kvarovi.

Er6n je meni oduvek bio ruzan kao kurac, u sustini je dobar motor, laksi i pogodniji za tebe od bandita koji voli malo ostriju voznju.

Ove 250ice ne bih gledao, jer su to i gabaritno mali motori i dosta osetljiviji od vece brace, mada ovo sto Slaninar prica ima logike i u pravu je da se postepeno brze ulazi u stos. Po meni je bolje uzeti jaci motor u startu, ako vec ne planiras da ga prodas u skorije vreme i ako nisi neopravdano samouveren.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

megaidiot


Lazic

Al' moraju da se menjaju karike na 50k...

megaidiot

a mozda i ne moze na a2
ovaj na oglasu je presao 57k znaci da je zamenjeno vec [rofl]

UFF


mkt

ma uzimaj sta ti se svidi a da mozes da platis i teraj a motor ko motor kolko das gas on toliko ide tako da se ne smaraj sa kubikazama
teraj,prolazi ti leto lagano

drager95

Hvala kolege na opsirnim odgovorima. Sad otprilike znam sta bih gledao. Definitivno cu pogledati er6n, mozda i nekog bandita, a ako se informisem za delove mozda i Hyosung GTR. Za nekoliko dana polazem voznju. Nek tema ostane otvorena, javicu sta sam uradio, koji je motor dosao kod mene  ;D

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока

megaidiot

realno ti nista nismo pomogli [rofl]

Andreja

Ako uzima¹ motor da ga vozi¹ lagano, ne lo¾i te obaranje do ivice gume itd, uzmi slobodno ne¹to veæe i jaèe. ©to da nema¹ snagu kad ti zatreba.

Ako te privlaèi ozbiljno peglanje, krivinarenje, nagla koèenja itd, uzmi manji motor, mnogo br¾e æe¹ napredovati i nauèiti da izvlaèi¹ maksimum iz ma¹ine. Posle preðe¹ na ne¹to ozbiljnije i sve je isto, samo ubrzanja jaèa, brze krivine æe zapravo biti krivine a ne blago iskrivljeni pravci... Moj prijatelj, moto poèetnik je kao prvi motor uzeo GPZ500, posle dva-tri meseca vo¾nje smo se menjali, meni trebali novci, njemu jaèi motor pa je seo na VFR750. Jo¹ se muèi. Garantujem da bi bio dosta bolji vozaè da je ostao na GPZ500. Masa motora mu i dalje predstavlja problem.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

OKi


stilgar

ma cim mu je izgled na prvom mestu njemu treba picolovac, al svi su mali za coveka od 190 visine.  ;D

Slaninar

Citat: stilgar poslato 03 Jul, 2017, 21:23
ma cim mu je izgled na prvom mestu njemu treba picolovac, al svi su mali za coveka od 190 visine.  ;D

I dalje mislim da prvo treba da nauèi (dobro) voziti, pa onda da tra¾i ¹ta mu se sviða.  Neki 250, jeftin, gadan, da mu ne bude ¾ao ni da ga skrlja, da u meðuvremenu sve proba, vidi ¹ta mu se sviða, pa onda tra¾i naredni motor.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen