Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

drager95

Citat: OKi poslato 30 Jun, 2017, 21:06
Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 19:36
Kakvo je odrzavanje za Kawasaki? Ja koliko sam nalazio po netu,i nije bas jeftino?  [neampojma]
A za koji motor je jeftino? :o :o :o

Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 19:32
Da znam,gledao sam KLE,ali mi se nesto ne svidja najiskrenije :/

Inaèe u KLE-u je agregat , koji je jedan od najzastupljenijih, (ima ga u vi¹e tipova kawe)  [neampojma]  ;D!!!
Pa ne mislim bukvalno jeftino,nego delovi i to da li se za Kawu krecu vise nego za ostale [nemampojma]  

Citat: stilgar poslato 30 Jun, 2017, 21:18
U kawasakiju er6n je modernizovana masina iz  KLE-a koja je ako uzmes npr onaj iz 2007 vecna ako je prethodni vlasnik lepo odrzavao. Bandit, ninja i ostale koje si naveo nisu bas pocetnicki motori. Bandit ima preko 200 kila, ninja je osica i pocetnik ce lako da popravi statistiku udesa sa motora. Ako si nas pitao koji za pocetak onda bar uzmi u razmatranje sta ti kazemo. Er6 je nizak i ako krenes negde na voznju od 150 km ima da se ukocis. Idi ti po oglasima pa probaj kle er6 bandita ninju i koji ti lezi taj uzmi.
Hvala druze na opsirnijem odgovoru. :)   Definitivno mi se ER6n dopada najvise,tako da cu verovatno njega prvog pogledati.Citao sam i nesto da je Ninja 650R u stvari sport touring motor,i da je slican agregatu iz ER6n.
Pa vozio bih motor po gradu najvise,ako ne i skroz,tako da ne bih imao briga sa duzim putovanjima :D

drager95

Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:23
Moj savet je da krene¹ sa 250 kubika. Makar bio motor i manji. Ako je Ninja250 ba¹ premali, mo¾da neki super moto/enduro te kubika¾e. Br¾e æe¹ i lak¹e napredovati i uve¾bati sve ¹to treba da se uve¾ba. Jo¹ ako je veæ jeftiniji, polovan, izgreban - idealno! :)
Vozi ga jednu sezonu, prodaj, pa onda vijaj 500-600. Posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
Pa ne znam koliko bih bas bio u mogucnosti tako da prodajem brzo.Verujem da to uopste nije lako.Skuter sam pokusao da prodam niko ziv nije hteo da ga kupi haha ;D . Ako bih uzeo neki uzeo bih ga da budem miran nekoliko godina dok se ne naucim. Cuo sam da je ER6n dobar za pocetnike. Ne znam da li neko sa foruma ima taj motor :)

Lazic


Slaninar

Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 21:31
Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:23
Moj savet je da krene¹ sa 250 kubika. Makar bio motor i manji. Ako je Ninja250 ba¹ premali, mo¾da neki super moto/enduro te kubika¾e. Br¾e æe¹ i lak¹e napredovati i uve¾bati sve ¹to treba da se uve¾ba. Jo¹ ako je veæ jeftiniji, polovan, izgreban - idealno! :)
Vozi ga jednu sezonu, prodaj, pa onda vijaj 500-600. Posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
Pa ne znam koliko bih bas bio u mogucnosti tako da prodajem brzo.Verujem da to uopste nije lako.Skuter sam pokusao da prodam niko ziv nije hteo da ga kupi haha ;D . Ako bih uzeo neki uzeo bih ga da budem miran nekoliko godina dok se ne naucim. Cuo sam da je ER6n dobar za pocetnike. Ne znam da li neko sa foruma ima taj motor :)

Po meni los i pogresan pristup. Nek izgubis i 30% na preprodaji, tako ces najbrze napredovati. Mozda i imati vise vremena da probas (pozajmis) i druge motore i shvatis kakav ti najvise odgovara.

To je barem moj savet.


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

drager95

Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:49
Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 21:31
Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:23
Moj savet je da krene¹ sa 250 kubika. Makar bio motor i manji. Ako je Ninja250 ba¹ premali, mo¾da neki super moto/enduro te kubika¾e. Br¾e æe¹ i lak¹e napredovati i uve¾bati sve ¹to treba da se uve¾ba. Jo¹ ako je veæ jeftiniji, polovan, izgreban - idealno! :)
Vozi ga jednu sezonu, prodaj, pa onda vijaj 500-600. Posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
Pa ne znam koliko bih bas bio u mogucnosti tako da prodajem brzo.Verujem da to uopste nije lako.Skuter sam pokusao da prodam niko ziv nije hteo da ga kupi haha ;D . Ako bih uzeo neki uzeo bih ga da budem miran nekoliko godina dok se ne naucim. Cuo sam da je ER6n dobar za pocetnike. Ne znam da li neko sa foruma ima taj motor :)

Po meni los i pogresan pristup. Nek izgubis i 30% na preprodaji, tako ces najbrze napredovati. Mozda i imati vise vremena da probas (pozajmis) i druge motore i shvatis kakav ti najvise odgovara.

To je barem moj savet.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Razumem sve,ali od svih 250 motora mi se samo ninja svideo a on mi je premali.Nesto ne preferiram enduro motore.Nije kao da ja imam sad nekog iskustva sa motorima,ali vozio sam u auto skoli Hondu NC700X ,nije los motor ali mi nije nesto udoban posle 15 min voznje i pomalo mi je dosadan.Vise volim naked,super sport modele.Jedini enduro tj on je supermoto motor koji mi se svideo,je Yamaha XT660x ali o njemu nista ne znam :P

stilgar


Slaninar

Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 21:54
Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:49
Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 21:31
Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:23
Moj savet je da krene¹ sa 250 kubika. Makar bio motor i manji. Ako je Ninja250 ba¹ premali, mo¾da neki super moto/enduro te kubika¾e. Br¾e æe¹ i lak¹e napredovati i uve¾bati sve ¹to treba da se uve¾ba. Jo¹ ako je veæ jeftiniji, polovan, izgreban - idealno! :)
Vozi ga jednu sezonu, prodaj, pa onda vijaj 500-600. Posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
Pa ne znam koliko bih bas bio u mogucnosti tako da prodajem brzo.Verujem da to uopste nije lako.Skuter sam pokusao da prodam niko ziv nije hteo da ga kupi haha ;D . Ako bih uzeo neki uzeo bih ga da budem miran nekoliko godina dok se ne naucim. Cuo sam da je ER6n dobar za pocetnike. Ne znam da li neko sa foruma ima taj motor :)

Po meni los i pogresan pristup. Nek izgubis i 30% na preprodaji, tako ces najbrze napredovati. Mozda i imati vise vremena da probas (pozajmis) i druge motore i shvatis kakav ti najvise odgovara.

To je barem moj savet.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Razumem sve,ali od svih 250 motora mi se samo ninja svideo a on mi je premali.Nesto ne preferiram enduro motore.Nije kao da ja imam sad nekog iskustva sa motorima,ali vozio sam u auto skoli Hondu NC700X ,nije los motor ali mi nije nesto udoban posle 15 min voznje i pomalo mi je dosadan.Vise volim naked,super sport modele.Jedini enduro tj on je supermoto motor koji mi se svideo,je Yamaha XT660x ali o njemu nista ne znam :P

Kupi gadan i jeftin da navezbas. To je ucenje. Dogodine vec mozes traziti sta ti se svidja. Do tad ces i imati bolju predstavu kakav je to.


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

drager95

Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:57
Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 21:54
Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:49
Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 21:31
Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 21:23
Moj savet je da krene¹ sa 250 kubika. Makar bio motor i manji. Ako je Ninja250 ba¹ premali, mo¾da neki super moto/enduro te kubika¾e. Br¾e æe¹ i lak¹e napredovati i uve¾bati sve ¹to treba da se uve¾ba. Jo¹ ako je veæ jeftiniji, polovan, izgreban - idealno! :)
Vozi ga jednu sezonu, prodaj, pa onda vijaj 500-600. Posle toga mo¾e¹ ¹ta hoæe¹.
Pa ne znam koliko bih bas bio u mogucnosti tako da prodajem brzo.Verujem da to uopste nije lako.Skuter sam pokusao da prodam niko ziv nije hteo da ga kupi haha ;D . Ako bih uzeo neki uzeo bih ga da budem miran nekoliko godina dok se ne naucim. Cuo sam da je ER6n dobar za pocetnike. Ne znam da li neko sa foruma ima taj motor :)

Po meni los i pogresan pristup. Nek izgubis i 30% na preprodaji, tako ces najbrze napredovati. Mozda i imati vise vremena da probas (pozajmis) i druge motore i shvatis kakav ti najvise odgovara.

To je barem moj savet.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Razumem sve,ali od svih 250 motora mi se samo ninja svideo a on mi je premali.Nesto ne preferiram enduro motore.Nije kao da ja imam sad nekog iskustva sa motorima,ali vozio sam u auto skoli Hondu NC700X ,nije los motor ali mi nije nesto udoban posle 15 min voznje i pomalo mi je dosadan.Vise volim naked,super sport modele.Jedini enduro tj on je supermoto motor koji mi se svideo,je Yamaha XT660x ali o njemu nista ne znam :P

Kupi gadan i jeftin da navezbas. To je ucenje. Dogodine vec mozes traziti sta ti se svidja. Do tad ces i imati bolju predstavu kakav je to.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Vozio bih onog Hyosunga GT250R ,ali koliko vidim delova ovde kod nas nema za taj motor.Bio je ovlasceni diler do pre par godina ali sad msm da ga nema.Ne mogu na nasim forumima da nadjem mnogo informacija vezano za taj model :/

Slaninar

#28
Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 22:00
Vozio bih onog Hyosunga GT250R ,ali koliko vidim delova ovde kod nas nema za taj motor.Bio je ovlasceni diler do pre par godina ali sad msm da ga nema.Ne mogu na nasim forumima da nadjem mnogo informacija vezano za taj model :/

Odlican, samo se i ja plasim za delove.

Par, sa polovnih automobila. Nisam se udubljivao u "realnost cene", vi¹e kao tip motora koji je po meni bolji za poèetak - da ih izubija¹, proda¹ za ne¹to manje para kad skonta¹ kakav motor ¾eli¹ i kad se nave¾ba¹:

https://www.polovniautomobili.com/motori/10413987/hyosung-gt250

https://www.polovniautomobili.com/motori/10419824/honda-cb250

https://www.polovniautomobili.com/motori/10417398/sprint-apollo
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Lazic

Citat: megaidiot poslato 30 Jun, 2017, 19:34
jedno pivo, jedan krug na kle-u, na svakih tri sata, svakih! I za sedam godina ti bude boljiiii.
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [kralj] evo i ja sam se veæ skoro navikao... ;D





Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 19:36
Kakvo je odrzavanje za Kawasaki? Ja koliko sam nalazio po netu,i nije bas jeftino?  [neampojma]
Ubedljivo najjeftinije odr¾avanje od svih motora... ;D Ako nisi ja, neæe¹ morati èesto ni da menja¹ agregate, ali to je to... ;D
Za Hyosung nema delova ni u Hyosungu...

srbac

Kakav Hjusung, kupi Japanca koji je do 35 kw veæ registrovan. Bandit 600, Hornet 600,... Batali 250 ccm to æe ti dosaditi za 20 minuta...
Er6n, Sv650....

Poljanac92

I ja msm da ce mu 250 dosaditi brzo, to jest brzo ce da ga savlada i nece mu biti vise to to :D ja sam krenuo sa hondom cbr 600 f2 kao pocetnik i evo i dalje istrazujem njene granice, pre toga vozio skuter 125 :D isto sam mislio da li 250 prvo pa nesto jace, odlucio se za 600 i polako se ucio :D opet podjes od sebe da li si sto se kaze napaljen klinac i odmah ces da mu zavrnes gas ili ces normalno da upoznajes motor i njegove i svoje granice :D
bandit 600 je malo slabiji pa opet po mom misljenju bolje on nego neki od 250ccm :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

srbac

Cbr600 nije jaci ni u cemu od Bandita 600...
Tih 20 konja sto ima vise su na 11000 obrtaja tako da to moze iskoristiti samo neko ko ozbiljno vozi motor.. ovko mu dodje isto.

Evo
https://www.polovniautomobili.com/motori/9827442/suzuki-gsxr-25kw-a2

Slaninar

Citat: Ukii poslato 30 Jun, 2017, 22:32
I ja msm da ce mu 250 dosaditi brzo, to jest brzo ce da ga savlada i nece mu biti vise to to :D ja sam krenuo sa hondom cbr 600 f2 kao pocetnik i evo i dalje istrazujem njene granice, pre toga vozio skuter 125 :D isto sam mislio da li 250 prvo pa nesto jace, odlucio se za 600 i polako se ucio :D opet podjes od sebe da li si sto se kaze napaljen klinac i odmah ces da mu zavrnes gas ili ces normalno da upoznajes motor i njegove i svoje granice :D
bandit 600 je malo slabiji pa opet po mom misljenju bolje on nego neki od 250ccm :D

Da nisi "preskakao", po mom misljenju, brze bi "dostigao granice" 600tke.

Naravno da cemu 250 dosaditi i da cr ga menjati. Isto kao sto lupanje loptice od zida dosadi, ali bez tog koraka je teze i sporije. Moze, samo teze.


Poslato sa sokocala mobilnoga
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

drager95

Ja smatram da imam kocnicu u glavi i da ne ludujem,ali se bojim ovakvih motora,kao sto je ovaj gsxr 600  ;D ;D  Haha mozda ipak bolje neki er6n nego gsxr  ;D
Sto se Hyosunga tice,bas greota sto nema delova.Bas me zanima kako se vlasnici ovih modela u oglasu snalaze sa delovima  [watching]

srbac

Ovaj gdxr600 ima zaista  25kw/34 ks tako da se nema¹ èega pla¹iti. Lep motor, nije mali, kad savladas 34ks onda ga popusti¹😀

Poljanac92

Citat: Slaninar poslato 30 Jun, 2017, 23:21


Da nisi "preskakao", po mom misljenju, brze bi "dostigao granice" 600tke.

Naravno da cemu 250 dosaditi i da cr ga menjati. Isto kao sto lupanje loptice od zida dosadi, ali bez tog koraka je teze i sporije. Moze, samo teze.


Poslato sa sokocala mobilnoga

Za to si u pravu, sigurno bih brze dostigao te granice, ali noseci se mislju kako ce da me nosi 250ccm sa 190cm i 85kg, ipak sam resio da uzmem 600 pa polako :D jos mi se namestilo da od Ljupcheta uzmem f2 u tip top stanju i eto, uzeh 600ccm :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

UFF

Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 19:36
Kakvo je odrzavanje za Kawasaki? Ja koliko sam nalazio po netu,i nije bas jeftino?  [neampojma]

kakvo bre odrzavanje?

ok jeste najgori od 4 japanca ali opet:

KAKVO BRE ODRZAVANJE?

stilgar

Citat: UFF poslato 01 Jul, 2017, 01:00
Citat: drager95 poslato 30 Jun, 2017, 19:36
Kakvo je odrzavanje za Kawasaki? Ja koliko sam nalazio po netu,i nije bas jeftino?  [neampojma]

kakvo bre odrzavanje?

ok jeste najgori od 4 japanca ali opet:

KAKVO BRE ODRZAVANJE?
Da da zato sto je najgori Rea ih  dere u SBK  8)

drager95

Ja sam poprilicno u dilemi za prvi motor jer nemam previse opcija s obzirom na A2 kategoriju  :( Posto vozim ovaj skuter koji razvije 65-70 na ravnom,vozio sam ga u svakakvim uslovima 6 godina,i valjda kapiram da je i to neko iskutvo,mozda minimalno ali mozda ipak znaci nesto ,bar sto se tice kontrole dvotockasa.U autoskoli sam vozio tu Hondu NC700x i poprilicno brzo sam se navikao na nju,nisam imao nekih problema,a motor ima 220kg. Vidim da svi preporucuju 250 kubika kao pocetnicki motor,i meni se svidja Ninja 250R,ali mislim da sam ipak previse krakat za tako mali motor  [neampojma]  Najvise mi se dopada ER6n,mozda je on i jedina opcija za sad,s obzirom da nema neke ponude velike motora do 35 kw . Neki kazu da je jak za pocetnika,neki kazu da nije,i prosto vise covek ne zna sta da misli   [panic]  Nadam se da cu otici da vidim kako mi lezi ER6n pa cu videti sta dalje [neampojma]