Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

hostapleru sve si izgresio ali tacka 2 wrong, so wrong (mislim super je ako je lepa ali to je samo bonus, mozda ce to prvo da te privuce ali to SIGURNO nece biti glavni razlog zasto si nju odabrao, a to da ce svaka da sere u manjoj ili vecoj meri tu se ne protivrecim :D)


elem, mene i dan danas majstori pitaju kad se zenim
ja reko odakle vam ideja da to zelim?
a oni zbunjeno: pa sto onda pravis sve ovo?

pa sta drugo da radim  :wtf: da se drogiram i zivim u nekoj supi?  [ludak]
to mi dodje kao hobi, lep hobi :)

drager95

#381

Bacio sam oko na Hondu FMX 650 i hteo sam da je kupim ali evo sledece situacije
Isao sam da vidim ovu https://www.polovniautomobili.com/motori/12179298/honda-fmx-650
Zadnji rep zamenjen nekom metalom sa nekim nosacima (ocaj kako izgleda,msm da se vidi na slici),nema prednji blatobran,gume onako,prodaje je neki decko a motor nije njegov uopste nego od njegovog drugara,motor sam gledao ovde u Beogradu a motor registrovan na table Valjevo.Kad sam ga pitao kako sa odjavom tablica on mi je rekao nista ne brini to ce sve drugar  [watching]  Nema cajger svoj originalan nego neki Kosso koji ni ne radi kako treba i izgeban je kao da ga je neko sekao,cak ni lampica za ler ne radi a brzinomer laze.Inace opste stanje motora mi se cinilo 3 od 10 ali sam ga vozio i delovalo mi je kao da fino ide.Mada sve to ne bi mozda bio problem ali ko zna da li bi mogao da prevedem motor na sebe i nisam hteo da rizikujem.
Drugi FMX 650 iz Kragujevca https://www.polovniautomobili.com/motori/12035102/honda-fmx650-fmx-650 , 2 850 evra sto mi deluje malo previse,ali ajde zovem da pitam.Covek skoro polozio kupio motor prosle godine,treba da se zameni zadnja guma.Ja reko ajde okej.Na koga je motor? JA imam ovlascenje od momka koji mi je prodao motor a taj momak je iz Kraljeva  [neampojma]  Ja reko ako bih uzeo motor jel mozete vi da odjavite motor pa da ga ja prenesem za Beograd,kaze ne mogu ja na brata je ovlascenje a on radi svaki dan do 5  [thumb_up]  I tu sam odustao jer mi je delovalo kao previse para i cimanja za fmx i ako mi se svidja i stvarno sam hteo da ga pazarim jer mi deluje kao ok izbor za prvi motor . Mozda sam ja lud ali realno msm da em je mnogo motor em ne moze covek da ga registruje na sebe kako treba.

Gavrolini

Ne znam sto ti je problem ako se ne vodi na onoga ko prodaje. Samo odmah pre kupovine trazis broj vlasnika i pitas za prevod. A porez mozes da platis sam samo umesto kupoprodajnog pravis ugovor o poklonu i onda ne placa porez on u njegovom mestu nego ti u svom...a u principu sve moze da ti zavrsi agencija za sitne pare.

Lazic

Citat: Andreja poslato 19 April, 2018, 00:23
Ðole, na¾alost ðoka. Ne istièe ogranièenje veæ mora da se pola¾e za vi¹u kategoriju.

Upravo to i jeste fora sa cenama motora koje ste okaèili ovde, cena im je vi¹a zbog moguænosti da se voze sa A2 kategorijom.

Bandit, XJ, Hornet, NTV itd. su motori u klasi (ðene-ðene). NTV650 je V2 i najslabija je od pomenutih motora, ima kardan ¹to je super stvar, nema odr¾avanja (i zamene :D ) lanca. Hornet je najjaèi i najfensiji, 100 konjiæa, verujem i da je najpovozniji od svih. XJ je bud¾et varijanta Bandita koji je po mom mi¹ljenji sjajan motor. Dodu¹e, nemam direktno iskustvo sa njim, provozao sam sigurno preko 100 modela motora ali od ovih ¹to sam pomenuo, vozio sam samo NTV i Hornet ali 900 :)

Su¹tina - koji god da uzme¹, neæe¹ pogre¹iti, samo gledaj da je u ¹to boljem stanju i da je cena ¹to povoljnija :) Izbegavaj motore koji èukaju, zveèe, te¹ko pale, kojima "samo treba da se pre¹teluju karburatori", koji su iole problematièni ¹to se papira tièe. Obrati pa¾nju na potro¹ni materijal, koliko su diskovi potro¹eni, koèione ploèice, koliko je lanac istegnut, stanje lanèanika. Lanac proverava¹ tako ¹to ga uhvati¹ na mestu gde le¾i na zadnjem lanèaniku (recimo iza zadnje vilju¹ke) i probaj da ga odvoji¹ od lanèanika. Ako prelazi preko pola zuba, prilièno je istro¹en (nadam se da zna¹ koliko ¹ta ko¹ta). Pogledaj kakav je rezervoar unutra, ima li korozije. Kad vozi¹ motor, vidi kako se pona¹a pri koèenju, da li vuèe u stranu, da li ima neki luft. Pipni cilindre èim doðe¹ da gleda¹ motor, ako su topli, ima¹ dve varijante:

1. Okrene¹ se i ode¹ da gleda¹ drugi motor.
2. Saèeka¹ neko vreme da se ohladi skroooooz i onda upali¹ motor. Ma¹ina proizvodi mnogo vi¹e zvukova kad je hladna.

Dosta je bitan i utisak koji vlasnik ostavi.

Sve ovo ti prièam iz liènog iskustva (posle par proma¹aja ;D ). Ajd sreæno.
Hehehe, dva puta sam istopio le¾ajeve, oba puta je hladan palio k'o mina i radio super dok se ne zagreje... :o ;D ©to je obièno bilo 5-10 minuta... ;D

Inaèe, kleu u saobraæajnoj pi¹e 19.2kw... :o Al' ne prodajem ga, samo se kurèim... ;D






Citat: Hoh¹tapler poslato 19 April, 2018, 01:37
...dalje:
1. ne postoji tako ne¹to kao prevelike sise, postoje samo male ¹ake.
2. jedino ¹to treba da ti bude bitno kad je bude¹ birao je da je lepa. Svaaaaka æe da ti drobi. Svaka. Pa da bar mo¾e¹ da je gleda¹.
3. ako ti ka¾e "radi ¹ta hoæe¹" NEMOJ! Ni u ludilu. Zapravo, radi ono ¹to je ona rekla (pre deset reèenica).
4. ako ti ka¾e "ka¾i mi svoje mi¹ljenje" ti ponovi njeno mi¹ljenje. ®ene zapravo ¾ele da èuju svoje mi¹ljenje al u dubljem glasu.
5. ona koja ka¾e da nije ljubomorna - be¾i! Te su najljubomornije. (Filip Kapisoda stajl)
6. pomiri se sa èinjenicom da æe¹ uvek biti "treæi". Nekim èudom, svakoj sam (bar ja) uvek bio treæi. Drugi kom pu¹i, a prvi sa kojim spava prvo veèe ("ja inaèe nisam takva devojka...")
7. fizièko se uvek radi sa patikama za salu. Ovo je u prenesenom znaèenju.
8. svaka se posle treæeg puta zaljubi. Ne pitaj kako znam..
.
.
mrzi me dalje.
Eto.
Po¹to ti je za odabir motora trebalo samo 19 stranica, ja sam poku¹ao (kolko je u mojoj moæi) da ti pomognem oko ljubavnog ¾ivota jer cenim da je to sledeæa tema (kad kupi¹ motor, zato ga i kupuje¹ zar ne?)  ;) [cheers]
Neeka je i Uff u pravu, ovo me slatko nasmejalo... Vidim da tebe ili nije æale savetovao kao mene da se ne trudim da shvatim ¾ene, jer ko god poku¹a najebe, ili kao ja samo nisi poslu¹ao savet... ;D ;D ;D

drager95

Citat: Gavrolini poslato 19 April, 2018, 16:58
Ne znam sto ti je problem ako se ne vodi na onoga ko prodaje. Samo odmah pre kupovine trazis broj vlasnika i pitas za prevod. A porez mozes da platis sam samo umesto kupoprodajnog pravis ugovor o poklonu i onda ne placa porez on u njegovom mestu nego ti u svom...a u principu sve moze da ti zavrsi agencija za sitne pare.
Nisam nesto upucen skroz ali opet mislim da mora da se odjave tablice i sa tom potvrdom treba ovde u Beogradu da registrujem.

mareskin

Citat: drager95 poslato 19 April, 2018, 15:00

Bacio sam oko na Hondu FMX 650 i hteo sam da je kupim ali evo sledece situacije
Isao sam da vidim ovu https://www.polovniautomobili.com/motori/12179298/honda-fmx-650
Zadnji rep zamenjen nekom metalom sa nekim nosacima (ocaj kako izgleda,msm da se vidi na slici),nema prednji blatobran,gume onako,prodaje je neki decko a motor nije njegov uopste nego od njegovog drugara,motor sam gledao ovde u Beogradu a motor registrovan na table Valjevo.Kad sam ga pitao kako sa odjavom tablica on mi je rekao nista ne brini to ce sve drugar  [watching]  Nema cajger svoj originalan nego neki Kosso koji ni ne radi kako treba i izgeban je kao da ga je neko sekao,cak ni lampica za ler ne radi a brzinomer laze.Inace opste stanje motora mi se cinilo 3 od 10 ali sam ga vozio i delovalo mi je kao da fino ide.Mada sve to ne bi mozda bio problem ali ko zna da li bi mogao da prevedem motor na sebe i nisam hteo da rizikujem.
Drugi FMX 650 iz Kragujevca https://www.polovniautomobili.com/motori/12035102/honda-fmx650-fmx-650 , 2 850 evra sto mi deluje malo previse,ali ajde zovem da pitam.Covek skoro polozio kupio motor prosle godine,treba da se zameni zadnja guma.Ja reko ajde okej.Na koga je motor? JA imam ovlascenje od momka koji mi je prodao motor a taj momak je iz Kraljeva  [neampojma]  Ja reko ako bih uzeo motor jel mozete vi da odjavite motor pa da ga ja prenesem za Beograd,kaze ne mogu ja na brata je ovlascenje a on radi svaki dan do 5  [thumb_up]  I tu sam odustao jer mi je delovalo kao previse para i cimanja za fmx i ako mi se svidja i stvarno sam hteo da ga pazarim jer mi deluje kao ok izbor za prvi motor . Mozda sam ja lud ali realno msm da em je mnogo motor em ne moze covek da ga registruje na sebe kako treba.

Sve ¹to komplikuje kupovinu potpuno izbegavam.
Ako prodajem, prodajem lièno, ako kupujem kupujem od vlasnika.
Mnogo se manje cima¹, manje nervira¹ i bar zna¹ sa kim se dogovara¹.
Da ne bude sutra "da doplati¹ 200 evra da ti prevedem po¹to mi je ovaj tvoj prodavac ostao du¾an pare za motor".
Bar je meni tako lak¹e.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gavrolini

Hiljadu puta kupio motor koji se ne vodi na prodavca i hiljadu puta prodao motor koji se ne vodi na meni. Kad su ljudi normalni njsta nije problem. Ja realno nikad ne bih odustao od motora koji mi odgovara samo zato sto se ne vodi na prodavca. Isti mi kurac ko ce da odjavi table i potpise ugovor.

drager95

Sta mislite o ovoj opciji
Suzuki GS 500,1200 evra,registrovan
Od ulaganja ima da se zameni lalac,lancanici,ulje,filter ulja,iglice na karburatoru,akumulator
Motor je kod prethodne vlasnice pao,polomljena leva plastika (okacicu slike),ulubljen je rezervoar.Sad me zanima koliko bi moglo da kosta to sve i kog majstora bi ste preporucili u Beogradu da proveri motor ceo i da zameni sve to? : )









milomir22

Skupo za ovo stanje, preskupo tacnije.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gavrolini

Jesi ti sa svojom visinom seo na taj motor sine?

drager95

Citat: Gavrolini poslato 20 April, 2018, 00:32
Jesi ti sa svojom visinom seo na taj motor sine?

Hahah,jesam
Ne izgledam bas najbolje na njemu ,ali sto se tice komfora skroz odgovara  ;D

Lazic

Ako ga da za 600e, kupuj... ;D










Citat: Gavrolini poslato 20 April, 2018, 00:32
Jesi ti sa svojom visinom seo na taj motor sine?
Do¹lo je do gre¹ke!
You have already posted a thanks to this post at 30 Jun, 2017, 21:11  ;D

UFF

fmx 650 ide ko moja crf250l ali je pun pogodak za prvi motor
moja iskrena preporuka u odnosu na sve nabrojane

em ces opusteno da naucis da vozis, em nece da ti polomi nogu ako padne preko tebe, em nece neka steta da se napravi, em ako nesto rikne nece puno da te kosta da popravis

Gavrolini

Em ces ga prodati u kurcu kad ti dosadi :)

UFF

realno motor je sramota za hondu, bolje da su rekli jebi ga nemamo ni jedan supermoto nego sto su ovo napravili

Gavrolini

Citat: UFF poslato 20 April, 2018, 09:33
realno motor je sramota za hondu, bolje da su rekli jebi ga nemamo ni jedan supermoto nego sto su ovo napravili
Nista na njemu nije toliko lose, dizajn za to godiste skroz ok ali agregat je stvarno bedan. Koliko znam to je agregat iz dominatora....koji na neki nacin u dominatoru ide cak i bolje.

mareskin

Citat: Gavrolini poslato 19 April, 2018, 18:24
Hiljadu puta kupio motor koji se ne vodi na prodavca i hiljadu puta prodao motor koji se ne vodi na meni. Kad su ljudi normalni njsta nije problem. Ja realno nikad ne bih odustao od motora koji mi odgovara samo zato sto se ne vodi na prodavca. Isti mi kurac ko ce da odjavi table i potpise ugovor.

Verujem. Samo je manje brige i cimanja, ako kupuje¹ od vlasnika. Nemam ni ¾elje ni vremena da zovem pet ljudi i da se bavim kombinacijama da bih ne¹to kupio.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mali_zmaj

Citat: drager95 poslato 19 April, 2018, 22:30
Sta mislite o ovoj opciji
Suzuki GS 500,1200 evra,registrovan
Od ulaganja ima da se zameni lalac,lancanici,ulje,filter ulja,iglice na karburatoru,akumulator
Motor je kod prethodne vlasnice pao,polomljena leva plastika (okacicu slike),ulubljen je rezervoar.Sad me zanima koliko bi moglo da kosta to sve i kog majstora bi ste preporucili u Beogradu da proveri motor ceo i da zameni sve to? : )











Nemoj me pogre¹no shvatiti,ali stvarno ne ¾eli¹ cimanja sa popravcima i zajebavanjeima,treba da kupi¹ ispravan motocikl,koliko mo¾e biti za toliko novca kojeg ima¹.... za pet dana bi izgubio ¾ivce tra¾eæi djelove,majstore i ostalo!!!  Ja ne bih..
jin-jang

drager95

Nista , onda da idemo dalje,da preskocim ovog  :)
Planirao sam bas da idem za vikend da vidim Bandita ali ne moze vlasnik,tek sledece nedelje  [callme]

Andreja

Citat: Gavrolini poslato 20 April, 2018, 11:27
Citat: UFF poslato 20 April, 2018, 09:33
realno motor je sramota za hondu, bolje da su rekli jebi ga nemamo ni jedan supermoto nego sto su ovo napravili
Nista na njemu nije toliko lose, dizajn za to godiste skroz ok ali agregat je stvarno bedan. Koliko znam to je agregat iz dominatora....koji na neki nacin u dominatoru ide cak i bolje.

Ne znam koj' k, verovali ili ne, Dominator mo¾e da ide jebeno dobro kad se malo poradi na karburaciji. Ko je zainteresovan, nek izgugla "Dave's mod". Vozio sam Domingosa koji u drugoj na ubrzanju skaèe na zadnji toèak. Fabrièka ma¹ina.

A FMX, koji izgleda lepo je po mom mi¹ljenju kilav ðoka od motora... Za te pare kupi¹ DRZ-a za kog je registracija znatno manja a motor ide bolje, ima ozbiljnije ogibljenje itd. 1200e za ovog GS-a je jezivo mnogo para.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D