Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Bori¹a

Citat: drager95 poslato 26 Jul, 2017, 20:25
Ova agonija nema kraja zato sto je tako uzasno mali izbor motora :/
Palo mi je nesto na pamet ali ne znam koliko je to moguce kod nas.
Da li postoji sansa da uzmem neki motor koji ima vise od 35kw,stavim blokadu, pa onda da ga teram u one laboratorije od agencije za bezbednost saobracaja da oni to smanje i dobijem papir da on ima 35 kw ? Jel zna neko ? :/

ili dodjes kod mene, izvadis 3 soma i teras super motor na A2 kategoriji :P

MIGE

Citat: Gavrolini poslato 26 Jul, 2017, 23:27
Mige u kom svetu ti zivis gde je 2100e super povoljno za sv650 iz 2001.godine? Da je cena 1500e bila bi povoljna. 1800e realna...2100e je vec sisanje.
da li stvarno mislis da sam ozbiljan?? [rofl]
matora lesina za 2100e?

Major

Citat: Bori¹a poslato 27 Jul, 2017, 17:11
Citat: drager95 poslato 26 Jul, 2017, 20:25
Ova agonija nema kraja zato sto je tako uzasno mali izbor motora :/
Palo mi je nesto na pamet ali ne znam koliko je to moguce kod nas.
Da li postoji sansa da uzmem neki motor koji ima vise od 35kw,stavim blokadu, pa onda da ga teram u one laboratorije od agencije za bezbednost saobracaja da oni to smanje i dobijem papir da on ima 35 kw ? Jel zna neko ? :/

ili dodjes kod mene, izvadis 3 soma i teras super motor na A2 kategoriji :P

Moze dva smudja?

freepartyman

Hayabusa. Vozis je ko penzos u drugoj a kad ti zatreba das gas i pretices za cas. Stabilan pri vecim brzinama i udobniji od vecine Rova :D
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Glava Dole

Slazem se, ko stvoren motor za pocetnika... uspanici se, zabode gas i lansiran momentalno na mesec [rofl]

Hohštapler

Po meni, R1.

Pièke znaju ¹ta je, dobro zvuèi kad nekom ka¾e¹, tange lepo ispadnu...
A lako se proda.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

a realno onaj od 2004te godine nije mnogo ni skup...

Biker-Boy

Citat: Ho¹tapler poslato 27 Jul, 2017, 18:48
Po meni, R1.

Pièke znaju ¹ta je, dobro zvuèi kad nekom ka¾e¹, tange lepo ispadnu...
A lako se proda.
A jos lakse se pada sa njega :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Hattrick

Jos bude baja, dobije highside sa 80 na sat, prica svima da je usao 280 u krivinu, pa hteo da vidi dal moze 290  :)

sremac

gledam 10 strana niko R1 da pomene, pa kakvi ste to ljudi ¹to ste ljubomorni?  neæe valjda sve ribe po gradu pokupiti, ostaæe i vama ne¹to.
budala na leru, mudonja u kontra smeru

UFF

Citat: freepartyman poslato 27 Jul, 2017, 18:07
Hayabusa. Vozis je ko penzos u drugoj a kad ti zatreba das gas i pretices za cas. Stabilan pri vecim brzinama i udobniji od vecine Rova :D

a kad pozelis odes na offroad i oderes kostu po kosutnjaku  [rofl]

Major

Citat: freepartyman poslato 27 Jul, 2017, 18:07
Hayabusa. Vozis je ko penzos u drugoj a kad ti zatreba das gas i pretices za cas. Stabilan pri vecim brzinama i udobniji od vecine Rova :D

Moze i ZZR-a onda :)



drager95

Evo na primer kolege,ovaj motor bih odmah kupio jer mi se bas svidja
https://www.polovniautomobili.com/motori/10390470/kawasaki-ninja-650-r

Ali ja mislim da je to preterana cena za njegak
Koliko realno moze da vredi ovaj motor i koliko mogu realno da mu ponudim?

Evo konkretnog pitanja,posto me je kolega napao kako "zajebavam"  [neampojma]

milomir22

Vredi onoliko koliko mu ti das a on uzme, ja mu ne bih dao preko 3100, mada se vidi da su gume ok, lanac je zapusten (korodirao), lancanik  (zadnji) ima jos zivota u sebi.

Opet kazem, meni se ne svidja boja, onaj cunak mi ne deluje da je akrapovic, pre je samo slicica, ne svidjaju mi se satovi (americki u miljama) i ne svidja mi se zardjao lanac na prvu.

Treba videti kocione plocice, diskove i poslusati motor kako radi. Ipak se mora pogledati uzivo.

Svidja mi se sto ima ubrizgavanje i sto je dobar motor za pocetnika.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

drager95

Citat: milomir22 poslato 28 Jul, 2017, 15:56
Vredi onoliko koliko mu ti das a on uzme, ja mu ne bih dao preko 3100, mada se vidi da su gume ok, lanac je zapusten (korodirao), lancanik  (zadnji) ima jos zivota u sebi.

Opet kazem, meni se ne svidja boja, onaj cunak mi ne deluje da je akrapovic, pre je samo slicica, ne svidjaju mi se satovi (americki u miljama) i ne svidja mi se zardjao lanac na prvu.

Treba videti kocione plocice, diskove i poslusati motor kako radi. Ipak se mora pogledati uzivo.

Svidja mi se sto ima ubrizgavanje i sto je dobar motor za pocetnika.
U pravu si,i ja mislim da sigurno nije Akrapovic.
Ajde zanemario bih sto je u miljama sat ako je motor dobar,primetio sam i ja da nije lanac u redu.
Hvala na savetu na sta da obratim paznju posto sam totalni duduk sto se motora tice.Verovatno cu ici za vikend da ga pogledam.Samo mi je nekako prevelika cena, i kapiram posto je stavio 3600 da nece hteti da pregovara da se spusti za 3,koliko kapiram da vredi :/

milomir22

Mozda ti je najbolje da povedes nekog druga, poznanika, majstora (mada im je sad spic sezone i tesko ce da ti odvoji vreme) ko se razume u motore, a najbolje je da konsultujes nekog s istim motorom. Ti kao laik, mozes da osluskujes masinu, kakav je zvuk, da li nesto grebe, cakce, lupa, bacis pogled da li curi negde ulje, antifriz, obratis paznju da li je lupan (sanira se sve, ali ostaju oziljci na ramu), 99% je padao, ali gledas kako je padao (da li je povukao ram). Pre nego sto upali motor, pipni da li je hladan ili vruc, ako ga je vec palio, mozda tesko pali hladan (neki feler na ubrizgavanju), ili je aku na izdisaju,... Pogledas diskove, debljinu, da li su izrisovani, plocice imaju zlebove, vidis koliko imaju mesa, baci pogled na gume (dot) je 4cifreni broj koji ti govori koje je nedelje u kojoj godini guma proizvedena (2109-znaci 21. nedelja 2009. godine). Sve su ti to aduti da skines cenu ako je nesto potroseno, unisteno, pri kraju.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hohštapler

Ne vredi, jer se za 3000-3100e kupi versys isto godi¹te,
koji je "isti" motor a nije isti. Versys je 3x bolji motor.

(zadnja guma je namazana zejtinom da bi bila crna i poprilièno je zavr¹ila prièu, al a jebi, polovan motor)


edit:
da dodam uz ovo ¹to je milomir napisao, er6 ima mostove od flis papira, pri najmanjem padu ih uvrne..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

idanijel

Za ovog er 6 iz amerike 3000e sme¹no dati

Gavrolini

I smesno ces izgledati na njemu jer je malen motor

Hattrick

Citat: sremac poslato 27 Jul, 2017, 22:44
gledam 10 strana niko R1 da pomene, pa kakvi ste to ljudi ¹to ste ljubomorni?  neæe valjda sve ribe po gradu pokupiti, ostaæe i vama ne¹to.

Ma da, i onda on pokupi sve guzate i sisate, a nama ostanu debele, kljakave, stalci za infuziju, i akrepi. Neka hvala. Ne pomisljaj na R1.  :)