Glavni meni

Savet za prvi motor

Započeo drager95, 25 Jun, 2017, 18:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

Citat: Biker-Boy poslato 09 Jul, 2017, 14:49
ljudi na motor gledaju kao na svoj kurac
onda bi do sad umro od neke bolestine od nepranja.

Hattrick

Citat: Biker-Boy poslato 09 Jul, 2017, 15:03
Mogu mislit kolki je sad kad imas KLE ,  valjda su ti dovoljne nogavice, a na nosenje sorceva si zaboravio vec odavno  ;D

Jes da nosi sorc, pa da mu se zaglavi tuki po lancanicima dole  :)

Lazic

Citat: Biker-Boy poslato 09 Jul, 2017, 15:03
Mogu mislit kolki je sad kad imas KLE ,  valjda su ti dovoljne nogavice, a na nosenje sorceva si zaboravio vec odavno  ;D
Kakav crni ¹orc, da me u'apse... :o ;D


@Hattric:
Nije ba¹ toliko porastao... ;D To kad sednem na ne¹to preko 1000cc... ;D

El Jefe

1. Не вози мотоцикл човека, него човек вози мотоцикл. Будала може и пешке да се убије.
2. Мени је био исте величине и док сам возио Пони експрес и данас кад возим 1400.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

Probaj sad Pony expres da vidi¹ kako æe da se smanji za minut... ;D

milomir22

Nije toliko ponos u pitanju, koliko cinjenica da treba da se jebes da kupis motor za koji unapred znas da ce da ode za godinu-dve, a moras da ulozis pare (ako hoces da imas nesto pouzdano i da kad sednes ne razmisljas da li ce i gde sam da stane) koje nikada neces moci da izvuces. A nakon toga isti jebozovni proces sa drugim motorom. Da ne spominjem tablice, prenose, saobracajne,...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Hohštapler

...kad dajete savet nekom za prvi motor vodite se time da je taj neko neèije dete, koje hoæe da uðe u taj svet, pa onda budite iskreni, da li bi voleli neko va¹em detetu da ubaci u glavu "mo¹ ti sine krenuti sa R6, to se vozi ko bicikl"... i ¹ta bi vi va¹em detetu kupili da se uèi.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

milomir22

Ja sam rekao da moje dete na motor sesti nece, makar dok sam ja ziv!!!

Uglavnom pricam ono sto sam i sam radio, ja sam maltene sa tomosa presao na kawu 636, pa se vratio na x9, pa je sad bandit aktuelan, u medjuvremenu terao sve i svasta, mahom tudje, jbg, ko je resio zaginuce i bajsom. Uvek je bolje postepeno, ali kosta vremena, para, zivaca.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Gavrolini

U crnim hronikama ima i ovih i onih. Jednostavno puno je ludaka za volanom. Ja sam pomenuo 4t kineze jer u moje ih vreme nije bilo. A i kasnije sam ta djubrad mozda probao 5x u zivotu. Kineske skutere postujem jer za manje para pruzaju manje vise sto i ostali skuteri....jer realno to je jebeni skuter. E sad posle pocetaka na raznim 50ccm prelaz je bio na 125 2t.  Neko ko savlada lepo da tera cvaju od 125ccm taj je spreman za dalje jer cvaja ide, ume da povuce i iznenadi. Dok kineska govna od 250ccm 4t iidukao kurac i na njima sem rasporeda brzina nista ne naucis.

Glava Dole

Pa jeste, razlika je i do puta 3 u korist cvajke...

! No longer available

Evo za koliko je moja punila do 160 :) Ali zato i trosila bukvalno kolko i FZRka, plus i ulje, koje uopste nije jeftino, litas posrce za 600-700km a ono je bilo cini mi se i po 1400-500din :) A kivi zamenis litar ulja, potrosnja 3l... dakle, i jedni i drugi imaju svoje prednosti i mane :) Ali da idu te cvajke kao besne-idu... da se voznja uci bolje-uci se(imao paralelno i jedno i drugo, za krivine, ubrzanje itd ne moze da pridje ni svetlosnu godinu cetvorotaktnom, njegova prednost je samo zvuk za one koji ne vole kad cvajka zasvira i zapeva :)

Hattrick

Citat: Ho¹tapler poslato 09 Jul, 2017, 23:27
...kad dajete savet nekom za prvi motor vodite se time da je taj neko neèije dete, koje hoæe da uðe u taj svet, pa onda budite iskreni, da li bi voleli neko va¹em detetu da ubaci u glavu "mo¹ ti sine krenuti sa R6, to se vozi ko bicikl"... i ¹ta bi vi va¹em detetu kupili da se uèi.  [cheers]

Ako cemo iskreno, voleo bih da mi sincic ima druge hobije umesto motora. Ali kako je krenulo, vec sa malim R igrackicama, tesko.  :)

UFF

kad sam kupovao prvi motor imao sam kintu za novi r1 a uzeo sam xt125r
nacio pa presao na 500
mislio da umem da vozim, pao, polupao se ko picka pa presao na 600  [rofl]
sad vozim 1000 i ne vraca mi se nazad (a i ni ne ide mi se napred zbog mase tj tezine) ali sam bar naucio skolu

sa automobilima isto posle gomile bmw-a iz stana se preselio u kucu gde nema asfalta pa presao na nesto manje sa prednjom vucom tj polo, posle uzeo grand vitaru, kurac mi ostao isti svo vreme, bar mi se tako cini nisam ga merio [neampojma]

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 09 Jul, 2017, 23:35
Uvek je bolje postepeno, ali kosta vremena, para, zivaca.

©to je skuplje od kolena, laktova, glave?

Ma, i da ne mraèim - sama èinjenica da se postepenim prelaskom jebeno BR®E i lak¹e uèi je po meni dovoljan razlog.

Ako si lo¹ preprodavac, izgubiæe¹ po 200-300 evra na preprodaji motora - ja to gledam kao da si ga iznajmio na sezonu za te novce, da se ve¾ba¹. Pa kud æe¹ povoljnije?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

megaidiot

Citat: Slaninar poslato 10 Jul, 2017, 08:46
©to je skuplje od kolena, laktova, glave?
prenos, saobracajna, registracija [rofl]

Lazic

Citat: Ho¹tapler poslato 09 Jul, 2017, 23:27
...kad dajete savet nekom za prvi motor vodite se time da je taj neko neèije dete, koje hoæe da uðe u taj svet, pa onda budite iskreni, da li bi voleli neko va¹em detetu da ubaci u glavu "mo¹ ti sine krenuti sa R6, to se vozi ko bicikl"... i ¹ta bi vi va¹em detetu kupili da se uèi.  [cheers]
Moja deca æe htela ili ne da poènu od 500cc... ;D

Gavrolini

Tvoj 500 se ne racuna jer ide kao los 125 2t :)

Hohštapler

Ne vreðaj 125 2T!!!
:-P
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Kostić

aprilia rs4 50 cc. ne treba dozvola, vozi se na am, ¾uta tablica, fur R, ide stotku. prava stvar za poèetak. moj burazer kupio pre pet ¹est godina, mislim da je bila 2012. terali je osam banke uz pilota. posle slepac prodo, a motoriæ bio do jaja...

Glava Dole

Ma kakvi... sranje, trazi previse saltanja... od semafora do semafora ima da isaltas do seste... jedino sto moze da navuce, al koliko god da sam ljubitelj menjaca kod tih prdavca bas smara, za menjac 125 minimum sto se mene tice :)

Kostić

mali, ne seri bez potrebe.