Glavni meni

Vakumetri za sinhronizaciju karburatora rucne izrade

Započeo Glava Dole, 13 Jun, 2017, 03:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Dakle, kao sto znate malkice traktorise nakon sklapanja na samom vrhu gasa... malo zbog nejednakih ventila, malo zbog nesinhronizovanih karbova... pa reko da napravim ovakvu spravu:

! No longer available

Pocelo se od sokica:


Pa onda kupio creva za akvarijume... cena racvica u petshopu sa ventilom mi se nije svidela(najvise po ceni), odem do auto radnje i nadjem bas ono sto mi treba, klasicne obicne racve koje su kao stvorene za ovo crevo po mnogo normalnijoj ceni :)

I onda je polako krenulo... prvo merenje creva, busenje rupa na cepu... pa onda zadihtovao pistoljem na topli lepak(ja sam imao, za one koji nemaju najpovoljnije u svakoj kineskoj radnji, posao ne zapocinjite bez bar 5 patrona, od 5 je meni ostala polovina poslednje), jedan po jedan proveravao na stolu i drzalo super... aj sklapanje polako, sklopim sve... zapusim ostala 3 creva, duvam kroz cetvrto... sisti majku mu... aj napunim kadu vodom, potopim... pusta na svim spojevima na cepu... zajebi, rasturaj... ocistim sve od starog plasticnog lepka, nanesem novi odozdo samo kolko da drzi creva u pravom polozaju, pa onda odzgo super lepak, pa cudotvorna soda-bikarbona(i dalje sam impsresioniran ovom metodom, pocne da se dimi jbte kakva je reakcija, steze u 2-3 sekunde, oci suze kao nenormalne, toliko da moram da zastanem sa poslom jer nista ne vidim), preko opet lepak i uhvatilo ko blesavo... mislim se mene si ti naso, sad samo crevo moze da se odsece :)

Opet test, sve drzi na spojevima sa cepovima, al jedan od cepova sa flasom pusta... pa majku ti jebem sta ti je sad... pa odvrnem to, polomim spoj i izmedju flasica... aj ponovo  [veryangry]  [ljutko]

Al sredjeno na kraju i to, poslednji test u vodi... nema mehirica, sve dihtuje, drzi kako treba... najzad gotovo posle par sati jebanijade bez vazelina(a zamisao je delovala tako prosto, tek kad se krene sa radom samo ispada jedno po jedno) :) To je ispalo ovako:





E sad ostaje jos samo problem sisica... ako neko zna tacan korak srafa(cepica) na prirubnicama za FZR600 3HE stvarno bi mi znacilo zbog strugara... ili jos bolje ako neko zna gde mogu da kupim samo njih(bez vakumetra)... il na kraju krajeva da smislim nesto i nabudzim nekako i zadihtujem privremeno nekim lepkom creva i posle ocistim i vratim cepove(s obzirom da sam hobi majstor trebace mi sad pa ko zna kad a sisice za prirubnice bar mogu uvek samo da nataknem i upotpunim spravu) :)

Naravno, pre svega toga moraju da se srede ventili i dovedu na potpuno identicnu meru, pa tek onda karbovi... ako ih sad sinhronizujem posle ce se opet poremetiti :) Za sad fino radi ali trese se na vrhu gasa pomalo i nervira me, hocu da se dere ali prede kao mala maca :) Otom-potom, najveci posao oko vakumetra je, uglavnom, gotov :) Samo jos da se ulije ulje(mada razmisljam da ipak ulijem vodu u kombinaciji sa bojom za kolace s obzirom da nece to ici u masinu vec samo sluziti kao merni instrument, creva koja idu prema masini su na samom vrhu flasica) :)

U svakom slucaju, videcemo vec da li ce biti na kraju kako se NE sinhronizuju karbovi ili kako se sinhronizuju :)

megaidiot

Citat: Milos96 poslato 13 Jun, 2017, 03:38
...posle par sati jebanijade bez vazelina...sad ostaje jos samo problem sisica... mogu uvek samo da nataknem
sve zavisi kako gledas na situaciju, problem sisica se resava ugradnjom silikona, ali to ce da te kosta.
s druge strane, ako mozes uvek samo da nataknes, razmisli, mozda i nemas problem sa sisicama.


Hurricane

..meni su kod Milo¹evih majstorija najinteresantniji detalji tipa letva kilo kljuè i voda + boja za kolaèe  [rofl]


Poljanac92

Ljupche92 i ja smo probali na malo drugaciji nacin i uspelo bi da nas nije mrzelo da se zezamo oko toga :D mi smo malo drugaciji metod, 4 silikonska creva, paralelno poredjana na nekoj letvi, sva 4 creva povezana sa T racvama, sipali dvotaktol, slobodni krajevi creva idu u karbove. Zaboravio sam samo redosled stelovanja, imalo je neki raspored sta i kako :D
Ako ti ovo bude radilo,  eto mene u Cacak da sinhronizujemo na hondi karbove :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Glava Dole

Citat: megaidiot poslato 13 Jun, 2017, 08:46
Citat: Milos96 poslato 13 Jun, 2017, 03:38
...posle par sati jebanijade bez vazelina...sad ostaje jos samo problem sisica... mogu uvek samo da nataknem
sve zavisi kako gledas na situaciju, problem sisica se resava ugradnjom silikona, ali to ce da te kosta.
s druge strane, ako mozes uvek samo da nataknes, razmisli, mozda i nemas problem sa sisicama.

[rofl]  

Citat: pittatore poslato 13 Jun, 2017, 12:41
Potrazi dizne za sekvent plin

Dobra ideja, verujem da postoje u milion koraka i precnika, samo kad saznam koji je kod mene(mali je, po slobodnoj proceni cini mi se otprilike m4-5) :) Bravo na ideji i hvala  [thumb_up]

Citat: Hurricane poslato 13 Jun, 2017, 12:43
..meni su kod Milo¹evih majstorija najinteresantniji detalji tipa letva kilo kljuè i voda + boja za kolaèe  [rofl]

[rofl]  :-[

Citat: Ukii poslato 13 Jun, 2017, 13:05
Ljupche92 i ja smo probali na malo drugaciji nacin i uspelo bi da nas nije mrzelo da se zezamo oko toga :D mi smo malo drugaciji metod, 4 silikonska creva, paralelno poredjana na nekoj letvi, sva 4 creva povezana sa T racvama, sipali dvotaktol, slobodni krajevi creva idu u karbove. Zaboravio sam samo redosled stelovanja, imalo je neki raspored sta i kako :D
Ako ti ovo bude radilo,  eto mene u Cacak da sinhronizujemo na hondi karbove :D

Naravno :) Resosled je prvi i drugi, treci i cetvrti pa drugi i treci(zato sto srednji sraf pomera prva dva i druga dva u celini) :) Nego, kad si vec tu... mogla bi i glava dole, da proverimo u kakvom stanju su ti ventili hmm?  [zvizdi] :P [rofl]

pittatore

Koliko se secam M5x1 je ali proveri, a i da uzmes i M4 nije trosak neki

Poljanac92

Hahahahaha da zajebes to skidanje glave :D mozda kad budem menjao lanac i spaner, ali za sada nemam u planu, a nemam ni para za takvu investiciju :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Glava Dole

Ma salim se hhahaha :) Je l' si gledao kako je resen problem sisisca na hondi?

jevta


Poljanac92

Mi smo to probali na f3 da odradimo, za te sisice smo neki plasticni nastavak od necega gurnuli u silikonsko crevo i u karb,i to je fes uslo u onu rupu na karb :D  i to je radilo, nego mrzelo nas da se zezamo oko toga, probali smo samo, ali nije bas idealno
Preticao sam i kad nisam morao :D

Glava Dole

Ma najidealnije je original vakumetrima naravno :) Ali se nadam da ce i ova skalamerija da zavrsava posao bar priblizno dobro :)
Ako je kompresija jednaka na svim cilindrima, ventili ustelovani... nema greske, mora da prede ko injection kad se dobro uradi :)

Poljanac92

ma imao neki lik u Kv-u sto je imao manometre one, nego je nesto zeznuo to i sad nzm gde da odvezem da se to lepo sredi, treba da se raspitam ko to radi :D 30-ak evra je bilo sinhronizovanje :D nervira me sto na leru ne radi ravnomerno, msm ja sam to resio povecavanjem ler gasa, ali hocu da to bude idealno :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Glava Dole

Kod mog se tacno oseti nepravilan rad i malo vece vibracije nego sto treba na vrhu gasa, znaci ono samom pocetku... cim milimetar dam preko toga proradi odma kako treba, al ipak nervira... samo kod mene su i ventili nejednako podeseni pa samim tim ni kompresija verovatno nije bas ista na svim cilindrim, treba prvo to srediti :)

Poljanac92

ako ti ovo stvarno bude funkcionisalo, eto mene ozb da sredimo to :D placam u pivu :D
Preticao sam i kad nisam morao :D

Glava Dole

 [thumb_up] a mogu i ja da skokenm do Kraljeva, imam i drugaricu koja tu stanuje a studira u vr. banji, taman da se ne svadjam s komsilukom i ne penjem na glavu stanodavcima(verovatno da sam im se vec i popeo za ovih 5 meseci mucenja s motorom, ne znam ni kako cu svoj da odradim) :) A pivo, naravno, ne odbijam  ;D [cheers]

Nego, kakav ti je auspuh? Ako je fabricki, zatvoren onda okej, moze da se dotera do savrsenstva, a ako je otvoren... nema sanse, mora brunda i zvuci kao da ima malkice nepravilan rad :)

Poljanac92

Moze i tako :D  akrap neki, otvoreniji ne moze da bude :D mzd pre toga zamenim svecice pa onda to :D  sve zavisi koliko budem pri kinti, ako ne proteram sve pare kroz auspuh....ali sinhronizaciju moram ovo leto da sredim
Preticao sam i kad nisam morao :D

misa-pei

Meni ovo deluje praktičnije, jer nema flašica koje mogu da se razbiju. Polazim od sebe, ja bih sigurno nešto razbio :D :D :D

! No longer available
Država je najveći neprijatelj naroda

Glava Dole

Citat: Ukii poslato 13 Jun, 2017, 16:29
Moze i tako :D  akrap neki, otvoreniji ne moze da bude :D mzd pre toga zamenim svecice pa onda to :D  sve zavisi koliko budem pri kinti, ako ne proteram sve pare kroz auspuh....ali sinhronizaciju moram ovo leto da sredim

Onda ocekuj da ce u leru uvek imati malkice nepravilan rad... bar koliko ja znam :)

Citat: misa-pei poslato 13 Jun, 2017, 16:47
Meni ovo deluje praktiènije, jer nema fla¹ica koje mogu da se razbiju. Polazim od sebe, ja bih sigurno ne¹to razbio :D :D :D

Moze tako a moze i ovako:
! No longer available

ima brdo zanimljivih resenja, samo malo maste i eto ga :)