Glavni meni

Moto Sajam BG

Započeo Patrick Wilding, 01 Mart, 2011, 18:59

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

kawa u najgoroj kolornoj shemi u kojoj se radi.....crvena i zelena sto puta bolje izgledaju
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lone Wolf

Dva sata sam kurcovo kroz Beograd, uðem na usrani sajam i samo proðem i platim 100 dinara za zapoèeti parking i izaðem.
Jebem ti sajam!
Kad budem motorom ili bez ¾ene i dece.
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

Jedne godine mo¾da.  Zadnji put bio pre 15 godina.
Не може рај на земљи.

Hattrick

Pa sta je bilo bas toliko lose ?

Lone Wolf

Gu¾va,  nisam ni iza¹ao iz auta.
Provozao se od ulaza do izlaza parkinga.
Tri sata.
Nisam ni u¹ao u hale.
Zakasnili na neki koncert i odustali od sajma.
Не може рај на земљи.

castor

Bio. Mogu samo da konstatujem da opreme nikad nije bilo vi¹e, a da su motori nikad manji. Ne po broju, nego po velièini. Jbte, Z1000SX manji od mog Zeke. :o :o :wtf: :wtf: :wtf: Ajde ¹to smanjuju zagaðenje, to je ok, ali jbmumater pa moramo na ne¹to da sjednemo i spakujemo se. Da sjednem na Z1000SX sa rancem na leðima, ona(j) iz mene nema mjesta. Na Zeki uredno se vozimo kao ljudi nas dvoje sa dva ranca...

Jedini veliki motori koji su ostali veliki su GSA, HD i vidjeh jednog Indian-a. Sve ostalo kao da je bilo na programu za bijeli ve¹ pa se skupilo. [ludak] [ludak] [ludak]
It's the ride that matters, not the bike…

Glava Dole

Isto vazi i za R-ove... kad sam video uzivo noviju suzanu 600 ostao zabezeknut... velicina moje bivse R 125ice znaci ali bez preterivanja :o Ne menjam ja moje krme do daljnjeg definitivno :)

milomir22

Auh guzva i kolaps, dosli smo autoputem iz pravca Nisa, isklucili se kod sava centra pa starim savskim mostom do autobuske i posle na sajam, ispostavilo se kao ubedljivo najbolje resenje, ja predlozio, burazer prihvatio, jbg 3 godine zivota u jebenoj dzungli te nauce nekim stvarima. Parkirali smo kod podzemnog prolaza, nasli mesto posle 5 minuta, cena parkinga za 5 sati 0 din.

Dugo godina idem na sajam, ovaj put je bila najveca guzva ubedljivo, bukvalno je prepuno ljudima bilo sve osim dela sa motorima (koji me srecom najvise zanima). Uzjahao kawu versysa 650 i 1000, trejser 09 i smekao stroma 650. Da sada biram motor, verovatno bi bio versys 1000, trejser mi je prelep, ali za mene tesan, nekako mi je neudoban. Strom mi deluje ok, sedeo sam prosle godine, ove nisam insistirao, ali sam cuo (rekla mi je 1 fina teta) da mogu da zakazem test voznju gs-a lc 1200, pa cu videti neki dan malo da izdivljam i na onoj kravi, kad se vec moze.

Sto se tice picaka, jaguar pobedio.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lone Wolf

Ostavio auto i familiju u nbg i vratio se sam busom na sajam.
Не може рај на земљи.

Lone Wolf

#229
Utisci:
Sajam lo¹e organizovan, parking u¾asan, tri sata besmislenog akanja kvaèila u autu. Deponija sa desne strane pre sajma.
Smrdi sajam! ©ta ono smrdi?! Sve hale, zagu¹ljivo i smrdi po kanalizaciji, svetla oèajna, nema glamura, sve nekako na otaljavanje.
Devojke, onako, ne smem vi¹e ni da zagledam, ali vidi se da im garderoba ne stoji ba¹.
Mislim da sam video dve u srebrnim haljinama sa silikonima u guzicama, privlaèi pa¾nju ali kao da nosi pelene, posle mi ka¾e koleginica da ima da se kupe gaæe sa silikonima pa da samo obuèe, mo¾da je to...
Automobili gomile lima, preskupe, nema tog razloga da robujem nekom kreditu da bih vozio nov auto, bilo koji.
Svi su onako, bez ¾ivota, najbolji utisak- Alfa Romeo Stelvio i Giulia.
Motori, plastikaneri, sve manji i sve skuplji.
Od "zvezda" Africa nikakav utisak u¾ivo, GS ima neke plave vodovodne cevi za ram "fi 20", preskup, 20 iljada da ti ostane cener. GS 850 lep donekle.
Tenera plastika, ni¹ta posebno.
Od velikih adventura mo¾da Aprilia Caponord najjaèi utisak.
Moto Guzzi, nekad pojam, sad nema taj ¹mek. Kawasakiji najplastièniji.
Najjaèi utisak, najlep¹i i "best buy" po meni Suzuki VStrom 650 XT, po ceni nekih skutera : 7800€.
Za po¹tovanje je i onaj deo sa starim motociklima.
Не може рај на земљи.

mkt

ja odustao od sajma

Lone Wolf

I Aprilia generalno ima motocikle koji izazivaju neku emociju.
Lepo je ipak otiæi na sajam, bar ¹to se tièe motocikala, ima se videti, motori, oprema.
Не може рај на земљи.

UFF

Citat: Lone Wolf poslato 26 Mart, 2018, 08:29
Utisci:
Smrdi sajam! ©ta ono smrdi?! Sve hale, zagu¹ljivo i smrdi po kanalizaciji


[rofl]

mkt

ceo dan stoje tamo pored onih automobila jbg bez tusa i normalnog toaleta  [klanjam_se]  pa normalno da smrde  [rofl]

Lone Wolf

Kawasaki Z900 razoèarenje, za skoro 12000€ ba¹ je malecki motor. Kratak, zdepast, kao neki moped.
Na slikama bolje izgleda. U¾ivo ga jedva prepoznah.
Не може рај на земљи.

castor

E, da. Firma Pilot sport, Pirelli Angel GT 120/180, komplet - 285€.
It's the ride that matters, not the bike…

mi¹ko_kolo

Meni se dopali GS 750 i 850. Isti motor, samo kod 750 manja konja¾a. Klot 750 - 9,5k evra.  GS 300 - 6,5K evara!!!  [panic] [panic] [panic] Ko je lud da tolike pare da za 300 kuba?!
Ostalo, manje vi¹e kao i pro¹le godine.
Ono ¹to me najstra¹nije nervira su zakljuèani automobili! Od toga popizdim.

mrle

Citat: mi¹ko_kolo poslato 26 Mart, 2018, 20:41

Ono ¹to me najstra¹nije nervira su zakljuèani automobili! Od toga popizdim.
ja bio na sajmu sporta, Maksim sa atletkim klubom Nbg nastupao tamo. i na Viberu mi slika njih dvojice pored Fice. Otvorim izlozenog klot ajuga i objasnjavam im rolbarove, da imamo iste kod deda Mite za Ficu, kada je tast vozio trke... i naidje lik sa pricom sta to radite? Ok. Posle par minuta nekim curkama dozvoli i da sednu...

Andreja

Meni je sajam skroz ok. Bio pre neki dan sa Filipom i Peðom (pojedini ga znaju, veæina æe ga upoznati u Titelu ili Debrcu), Peða kaparisao novi MT07, èeka homologaciju i gas :) Z900RS sjajan, Versys 650 mi se takoðe sviða. XSR900, MT09, MT10... Seo na FJR, prep'o sam se koliki je motor, nekako sam imao oseæaj da je manji. Ima lepih Indiana, Harley-a, Kod Suzukija klasika, tri Stroma i tri Gixxera.

Na ¹tandu kod Viktora (Black_adder - Komppco) kineski skrembleriæi 125ccm, ba¹ su zanimljivi a deluju mi i kvalitetno. Kod Steve Conti-ja Kymco Visa R, vrlo slièno legendarnoj Hondi Cub, krajnje ekonomièna sprava (110ccm, oko 2l tro¹i), kurbla, anlaser. Èetir' brzine, centrifugalno kvaèilo. Ono ¹to je zanimljivo, kad stanete na semafor u npr. èetvrtoj, gurnete ¹altalicu gore, sledi N pa prva :) Motoriæ nije nov na tr¾i¹tu ali eto, zauzeo mi je pa¾nju neko vreme.

Ducati predstavio Panigale V4. Ostavio mi je isti utisak kao i na fotkama - lep¹i mi je 1299. Scrambler 1100 je takoðe novitet, nisam ga zagledao preterano, vizuelno je isti (ili ba¹ slièan) kao i slabija varijanta.

Vespa lepa kao i uvek, Guzzi takoðe. Rninety serija BMW-a mi se sviða a nisu ni skupi (relativno). Geesove nisam zagledao, zakomplikovali su, imaju 15 modela.

Nadao sam se da æu videti KTM 790 Adventure (zapravo, ni ne znam da li je zvanièno iza¹ao) kao i Tenere 700 (ne znam ¹ta je zapelo, najavljuju je godinama, koncept T7 jebe mame).

Kojekakve opreme na sve strane, naravno, nisam zagledao jer neæu da tro¹im novce na stvari koje nisam isplanirao da kupim :D

Bejasmo ogranièeni vremenom, bili smo na sajmu svega èetiri sata tako da imam oseæaj da smo preleteli sve, nigde se nismo preterano zadr¾avali. Automobile nismo ni pogledali. Nekada, kad sam bio srednjo¹kolac sam morao dva puta da dolazim na sajam kako bih ispregledao sve, sad se nema vremena, 'ebi ga. Znam da uvek bude zanimljivih ma¹ina, alata, delova, oldtajmera, dodu¹e, vrte se uglavnom isti.

Eto, objektivno - subjektivni info sa moje strane, fotke imate na netu :)

Citat: mi¹ko_kolo poslato 26 Mart, 2018, 20:41
Ono ¹to me najstra¹nije nervira su zakljuèani automobili! Od toga popizdim.

Na sajmu je 99.6% pipaèa, sve moraju da otvore, probaju. Na kraju kupe pljeskavicu (ako i to).
Tako da, sa jedne strane potpuno razumem zakljuèavanje automobila, gomila ljudi aka auto, prlja, o¹teæuje, ima i gamadi koja lepi ¾vake itd. Treba taj auto prodati posle. Cenim da, ko ¾eli da kupi auto (iskljuèivo zbog takvih i postoji sajam) æe otiæi u salon, pokupiti informacije, sesti u auto naravno, u nekim salonima se mo¾e i probati vozilo. Ili, u drugu ruku æe pitati neku hostesu tamo ili koga veæ da otkljuèa.

Sa druge strane, otkljuèan / otvoren auto æe mo¾da privuæi vi¹e ljudi, se¹æe, auto æe im se svideti i op, eto potencijalnog kupca.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mi¹ko_kolo

Citat: Andreja poslato 26 Mart, 2018, 21:36
Sa druge strane, otkljuèan / otvoren auto æe mo¾da privuæi vi¹e ljudi, se¹æe, auto æe im se svideti i op, eto potencijalnog kupca.

Upravo! Sajam, izmeðu ostalog, slu¾i tome da ljudi mogu na jednom mestu uporediti vi¹e automobila i modela razlièitih proizvoðaèa, pa nakon toga odu u salon i kupe ¹ta im se najvi¹e svidi. Zar ne?!