Glavni meni

XJ 600 S Diversion aka dzamahirija 5.0

Započeo DebeliZmaj, 06 Jun, 2017, 18:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic


Kostić


Hohštapler

Citat: milomir22 poslato 08 Jun, 2017, 00:32
A koje su to mane sem sto je spor, ruzan i zastareo model?   :P :P :P


Ni¹ta od ta tri nije problem.

Mane:
Dimenzija zadnje gume, èinjenica da ima 4 cilindra 600cc i svega 61ks... i prazan ima 200kg... i ima pumpu u rezervoaru ako se ne varam...

...i tvrdim da je cb500 bolji motor.... ;)
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Biker-Boy

Meni je XJ (u N varijanti) lepsi i ima lepsi zvuk, sve ostalo je na strani CB-a :)
u S varijanti su oba ruzni ko qrac   [povracanje]  
Mada vetrobran ima svoje prednosti.
I feel the need..... the need for speed !!!

Andreja

Ako mene pita¹, bolji je CB vi¹estruko, manja registracija, ista konja¾a, verovatno je malo ¾ivlji na ni¾im obrtajima, jednostavniji za odr¾avanje, ima dva cilindra manje... N'o dobro, da Diverzija ne valja, ne bi je niko ni vozio.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Biker-Boy

Diverzija bi bila 10x prodavanija kad bi zadrzala snagu 60ks i smanjila kubikazu na 500,  zajebala bi i CB i Zephyr550
I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

Citat: Biker-Boy poslato 08 Jun, 2017, 21:01
Diverzija bi bila 10x prodavanija kad bi zadrzala snagu 60ks i smanjila kubikazu na 500,  zajebala bi i CB i Zephyr550
Citat: Andreja poslato 08 Jun, 2017, 20:47
Ako mene pita¹, bolji je CB vi¹estruko, manja registracija, ista konja¾a, verovatno je malo ¾ivlji na ni¾im obrtajima, jednostavniji za odr¾avanje, ima dva cilindra manje... N'o dobro, da Diverzija ne valja, ne bi je niko ni vozio.

Upravo to.
CB je ni¾a klasa registracije a ista konja¾a, snaga, a manje karburatora, sveæica tj. lak¹i za odr¾avanje. I guma... kolko god zvuèalo trivijalno, ali kad dodje do kupovine guma i te kako je lak¹e i jeftinije naæi R17 nego R18. E sad... mislim da XJ ima bolje ve¹anje. I 4 redna... ja ne volim, ali verovatno je glaæi u vo¾nji. I taj odnos snage i zapremine, to bi trebalo da je neuni¹tiv agregat, ali ne verujem da je da i¹ta dugotrajniji od CBa.

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

U svakom slucaju je bandit motorcina u poredjenju sa xj

zVuk

Citat: Ho¹tapler poslato 08 Jun, 2017, 23:19

ali kad dodje do kupovine guma i te kako je lak¹e i jeftinije naæi R17 nego R18. E sad...



...ja gume nalazio i montirao isti dan kad sam ih trazio....izmenjao do sada meceler, miselin i pireli...a i pumpa nije u rezervoaru.....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

DebeliZmaj

Dakle danas uspesno prebacen motor iz zVukve garage kod drugara sa kojim majstorisem, to jest odmazem...
Kada smo vec imali natovaren motor svratismo do tehnickog pregleda da uradim sam tehnicki pregled ali ono bas sa motorom a ne na mufte ... Cekam poresko resenje i da reg O:)

Dakle proble sto pumpa se aktivirala zicama ba akumulator smo resili, uputstvo i wirediagram je zakon ...
Staro gorivo izbaceno ... Pali na cigru ..
Sutra ako nam se bude dalo zamena ulja, prvo neka brlja propere motor pa onda ipon... Naravno pred svako ulje filter se menja ...
E da ... Uspeo sam polomim desni mugqvwc na wingrack ( il kako se pise )nosacu ... Dakle epoksi mesaj nqnosi fuksiraj da se slepi ...
Evo par slika sa telefona ...















Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

lord_oblivion

Ko ¹ta, Zmaj samo lomi migavce  :D
I filter se menja na svaku drugu promenu ulja, na svaku je nepotrebno.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

Citat: lord_oblivion poslato 10 Jun, 2017, 23:19
Ko ¹ta, Zmaj samo lomi migavce  :D
I filter se menja na svaku drugu promenu ulja, na svaku je nepotrebno.

Vidi ... Posto ispiram sa nekim tralalala uljem necu opste da razmishljam ... A nije sto dukata ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

milomir22

Citat: Gavrolini poslato 09 Jun, 2017, 01:02
U svakom slucaju je bandit motorcina u poredjenju sa xj

Ne bih rekao da je velika razlika, mozda je malo ozbiljniji motor, ali ni xj nije bicikla.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

ЯЭВОЛУТИОН

trotinet....kako god nadam se da je dobio i radapciger da moze da ga izvadi iz bulje....ili ce morati dobro da omasti bulju da moze da sidje sa motora....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

megaidiot


Gavrolini

Citat: milomir22 poslato 11 Jun, 2017, 23:25
Citat: Gavrolini poslato 09 Jun, 2017, 01:02
U svakom slucaju je bandit motorcina u poredjenju sa xj

Ne bih rekao da je velika razlika, mozda je malo ozbiljniji motor, ali ni xj nije bicikla.
Bas u tome i jeste fora, sto nije bicikla a trebala bi da bude. Davno kao klinac sam imao xj600s diversion. Bila tad nesto mlada 99. ili 2000. godiste. Bio sam ja zadovoljan. Htela je i na zadnji ali mi je trebalo dva meseca da joj nadjem jednu jedinu tacku gde moze da se propne. Ne bitno...i sve je bilo super dok drugar nije uzeo bandita. Probao sam ga tipa 1km. Otisao kuci i stavio xj u oglase :)

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mareskin

Citat: Gavrolini poslato 12 Jun, 2017, 09:04
Citat: milomir22 poslato 11 Jun, 2017, 23:25
Citat: Gavrolini poslato 09 Jun, 2017, 01:02
U svakom slucaju je bandit motorcina u poredjenju sa xj

Ne bih rekao da je velika razlika, mozda je malo ozbiljniji motor, ali ni xj nije bicikla.
Bas u tome i jeste fora, sto nije bicikla a trebala bi da bude. Davno kao klinac sam imao xj600s diversion. Bila tad nesto mlada 99. ili 2000. godiste. Bio sam ja zadovoljan. Htela je i na zadnji ali mi je trebalo dva meseca da joj nadjem jednu jedinu tacku gde moze da se propne. Ne bitno...i sve je bilo super dok drugar nije uzeo bandita. Probao sam ga tipa 1km. Otisao kuci i stavio xj u oglase :)

Nisi ba¹ merodavan po¹to si dosad prodao ba¹ mnogo motora :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Gavrolini

Cim sam prodao znaci da sam i posedovao a samim tim i vozio.