Glavni meni

Sat remperature.

Započeo dunja07, 22 Maj, 2017, 18:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

misa-pei

Jok, ovde sam ga rasturao :D :D
Država je najveći neprijatelj naroda

Major

Citat: misa-pei poslato 25 Maj, 2017, 10:28
Citat: aæimo poslato 25 Maj, 2017, 04:00
Proveri osigurace.

Ovo je uvek prvi korak. Nauèio na te¾i naèin :D :D :D Rasturio pola golfa jer ne radi jedna strana svetala. Izgorela osiguraèka kutija. Ja se patio pola dana, iscepao dobru radnu trenerku, umazao se od glave do pete, a majstor re¹io za 10 min i za 100 din. (sad bi bilo 200, ali svejedno).

[rofl]
Ali posle toga si znao da ga rasturis i sklopis za manje od dva sata [rofl]

mrle

jednom foruma¹u motor nije hteo da upali na minus 20, on odmah skinuo glavu. Sada zna sve da rasturi i sklopi za jedan dan.

Glava Dole

Nije hteo ni na plus 20... s obzirom sta sam zatekao i dobro je sto sam skinuo... vis da je upalio odma nakon toga... kako objasnjavas kompresiju od 3 bara umesto 10-12 sadasnjih, to sto je i sa sauhom jedva palio dok nije prestao skroz a sad pali i bez njega na prvu...??

A i znam, stekao sam znanje koje je neprocenjivo... a znanje je moc :) Sve i da je bilo bespotrebno(a nije) nije mi zao :) Sad tacno znam na cemu se vozim, a i znajuci da su te klipove moji prsti montirali, te ventile moje ruke slajfovale, te gumice takodje montirali, tu glavu i bregaste one stegle... i onda se provozam kao danas npr... pa jednostavno NEPROCENJIVO :)

mrle

¹ta se prima¹? jbte

Major

Citat: Milos96 poslato 25 Maj, 2017, 15:54
Nije hteo ni na plus 20... s obzirom sta sam zatekao i dobro je sto sam skinuo... vis da je upalio odma nakon toga... kako objasnjavas kompresiju od 3 bara umesto 10-12 sadasnjih, to sto je i sa sauhom jedva palio dok nije prestao skroz a sad pali i bez njega na prvu...??

A i znam, stekao sam znanje koje je neprocenjivo... a znanje je moc :) Sve i da je bilo bespotrebno(a nije) nije mi zao :) Sad tacno znam na cemu se vozim, a i znajuci da su te klipove moji prsti montirali, te ventile moje ruke slajfovale, te gumice takodje montirali, tu glavu i bregaste one stegle... i onda se provozam kao danas npr... pa jednostavno NEPROCENJIVO :)

Ma ti bre nisi normalan [rofl]

Glava Dole

Bolest kojoj nema leka [rofl]

dunja07

Mene je muka naterala sam da radim, nisam cicija za pare. Išao sam u Pančevo kod četiri majstora. Slali su me od Pere do Saje i od Saje do Mike, pogledaju i kazu. Znaš ja sada nemam vremena... Verovatno je lakše da uradi dva motora zamenu ulja ili stelovanje ventila i uzme pare nego da se zeza sa zicama 5 dana. Hvala svima na pomoci sa ovakvim ili onakvim komentarima, ja kako znam tako radim dal je tezi ili lakši način? Da sve znamo ovakave teme nebi ni postojale. Ako ima neko da je voljan da mi pomogne na bilo koji način, pa makar i korektnim savetovanjem ja bi bio zahvalan. Hvala Miso, probacu to nekako da proverim! Hvala i svim ostalima! 

mrle

izvini na zajebanciji. Jbga, takvi smo.

megaidiot

nadji na netu elektricnu semu pa kreni redom od sata do kulumatora, verovatno ce se ispostaviti da je nesto trivijalno.
potrosices bas to vreme jurenja sa zicama sto majstori nisu hteli da potrose, ali resices na kraju.
okaci i ovde shemu da konzilijum da misljenje. [rofl]

Major

Citat: dunja07 poslato 25 Maj, 2017, 16:59
Mene je muka naterala sam da radim, nisam cicija za pare. I¹ao sam u Panèevo kod èetiri majstora. Slali su me od Pere do Saje i od Saje do Mike, pogledaju i kazu. Zna¹ ja sada nemam vremena... Verovatno je lak¹e da uradi dva motora zamenu ulja ili stelovanje ventila i uzme pare nego da se zeza sa zicama 5 dana. Hvala svima na pomoci sa ovakvim ili onakvim komentarima, ja kako znam tako radim dal je tezi ili lak¹i naèin? Da sve znamo ovakave teme nebi ni postojale. Ako ima neko da je voljan da mi pomogne na bilo koji naèin, pa makar i korektnim savetovanjem ja bi bio zahvalan. Hvala Miso, probacu to nekako da proverim! Hvala i svim ostalima! 

Niko nije ni rekao da si cicija :)
Jednostavno mi volimo da se sprdamo, ali i naravno da pomognemo kad mozemo.
Probaj to sto te je Misa savetovao, moze da bude. Osigurace si valjda proverio?

dunja07

Juce sam potrosio jos jedan dan i nista! Sta god da pokusam vratim se na pocetak. Relej nemam drugi da stavim posto kazu da mora neki sa nekom diodom sa bude,inace sam ga probao unimerom i na jeenu stranu ne propusta struju a kad promenim polove pusta struju,kazu da je ta dioda unutra ispravna. Na satu ima tri zice masa,struja i jedna koja ide iz kompjutera. Tu zicu sam kontrolisao tako sto otkacim dzek iz kompjutera i jednu stranu pipalice unimera stavim u dzek a drugu spojima sa zicom na drugom kraju i unimer zapisti. Evo i semu postavlja..












Glava Dole

Jesi li proveravao da li ovde imas isti napon kad je na run i off(kod samog sata, njegovi kontakti za napajanje i masu... nemoj znaci ni masu bilo gde na ramu nego bas tu, ujedno proveris i nju, dovod do sata)?


DebeliZmaj

Citat: dunja07 poslato 25 Maj, 2017, 16:59
Mene je muka naterala sam da radim, nisam cicija za pare. I¹ao sam u Panèevo kod èetiri majstora. Slali su me od Pere do Saje i od Saje do Mike, pogledaju i kazu. Zna¹ ja sada nemam vremena... Verovatno je lak¹e da uradi dva motora zamenu ulja ili stelovanje ventila i uzme pare nego da se zeza sa zicama 5 dana. Hvala svima na pomoci sa ovakvim ili onakvim komentarima, ja kako znam tako radim dal je tezi ili lak¹i naèin? Da sve znamo ovakave teme nebi ni postojale. Ako ima neko da je voljan da mi pomogne na bilo koji naèin, pa makar i korektnim savetovanjem ja bi bio zahvalan. Hvala Miso, probacu to nekako da proverim! Hvala i svim ostalima! 

nemo se sekiriki i ljutish :)
ovde je obicno sprdnja na sve teme
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

dunja07

Ma ne bre, kakva ljutnja! Samo sam hteo malo pomoci od iskusnih bajkera, posto sam stvarno na ivici zivaca. Sva¹ta mi pada na pamet od... Pa da ga upalim s VATROM! 😀 Malo i da se nasmejem. 😀

Major

Mozemo da ti ponudimo iskustva u tome kako NE treba da spojis zice [rofl]
Tu smo prvi :D :D :D

Glava Dole

Pa ne rece jesi li proverio napon dok je na RUN izmedju kontakta koje sam obelezio? :) Takodje i masu do davaca, do sata, kontekte i kablove od davaca do sata... sve redom lagano... i mora da proradi :) Samo strpljivo i isteraces to... pogledaj samo temu FZR nece dupali [rofl] pa ces videti koliki si ti u stvari srecnik sa tako malim problemom :)

Major

Realno do 100-e strane cemo sigurno uspeti da mu pomognemo :D

dunja07

Milos96. Merio sam u unimerom napon na one dve zica koje si obeležio na slici. Napon je isti i na off i na run. Treću zicu koja ide sa kompjutera (na slici obeležena e2) kada skinem sa sata on ne reaguje, skala se ne pomera. Kada vratim u sat desava se isto,prebacivanjem na off skoči skala na satu na 80 motor skroz hladan, kada stavim na run skala padne na 40 tj nula. Mislim ipak da je deo kompjutera riknuo! Ako moze tako!? Menjao i relej.

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda