Glavni meni

Honda cm 125 problem

Započeo batadjero, 14 Maj, 2017, 18:01

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

batadjero

Pozdrav svima imam hondu cm 125 1979 od kako sam je kupio imam problem na jednom klipu ta strana  skoro prestane sa radom zamenim svecicu i opet neko vreme radi i stane samo desna strana radi punom snagom..U medjuvremenu sam uradio stublinu klipovi su dobri  zamenio sam kompresione karike brisajucu nisam jel nisam nasao sastavio sve ponovo odmah upalio i opet ista pesma radi neko vreme  i onda leva strana prestane stavim novu svecicu isto radi neko vreme i prestane .Vidi se da je ta svecica mokra od benzina ..Nemam ideju sta uraditi pa molim za pomoc..
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

ЯЭВОЛУТИОН

prvo krenes redom

1. izmeris kompresiju
2. u slucaju da postoji razlika veca od 0.5 bara prvo sipas malo ulja u stubline
3. u slucaju da nakon ulja poraste kompresija na slabijem cilindru onda ti karike ne valjaju
4. u slucaju da nema promene onda su ti ventili u kurcu
5. u slucaju da je kompresija ista onda te mozda jebu karbovi ili varnica
6. u slucaju da sumnjas u karburatore skines i nabijes ispravan karburator u flansnu cilindra koji ne radi a odvrnes svecicu na ispravnom cilindru
7. ako tako radi onda te muce karburatori
8.. u slucaju da sumnjas na varnicu ukrstis kablove na bobinama..


u slucaju da si budzio karike od neceg drugog neces se navozati...a karike za tvoje motorce i nisu tako skupe...

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

batadjero

kompresiju cu da izmerim kako si rekao  ventili su sredjeni prekontrolisano sve ne pusta nigde islajfovani inace ima jedan karburator ovaj model... a za karike nesto nisam uspeo da nadjem komplet niko nema ako znas nesto vise gde ima da se nadje napisi mi ..hvala ti na savetima naravno
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

ЯЭВОЛУТИОН

nisam siguran kako idu klipovi na cm125...da li su u paraleli kao na 250 ili naizmenicno...moze da se desi ovo drugo i da te zeza bobina ili cdi...pogledacu sutra u knjigama...

sad nesto mislim,,,,mozda imas i platine
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

batadjero

da ima platine to jest jednu ..klipovi idu u paralelu ..najvise sumljam u brisajucu kariku na levom cilindru ali cu sutra da se uverim u bobinu sto posto da li je ok..
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

Lazic

Kad ka¾e¹ brisajuæa karika, misli¹ na mazajuæu...?

Glava Dole

Srednja je brisajuca, donja mazajuca, gornja kompresiona :)

Lazic

Aaaaa... ;D Hvala... :-* Svaki dan ne¹to nauèim... ;D

Glava Dole


ЯЭВОЛУТИОН

kod japanaca nema klasicnih brisucih karika...vec u gornje dve kompresione a treca je iz tri segmenta i ima ulogu i mazajuce i brisuce....
izmeriti kompresiju...ali tesko da od toga posle odredjenog vremena izgubi kompresiju....osim ako nisi pravio karike kod crnobrnje....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Glava Dole

Vidis, ja bas uporedjivao ranije prvu i drugu na starom klipu... i lupom gledao da li ima nekog zakrivljenja na boku ili bilo kakve razlike... potpuno iste prva i druga... pomislio sam da sam corav, ali to onda sve objasnjava :) Dao sam onda dezinformaciju, izvinjavam se :) Tj. i nisam, samo sto zavisi od situacije do situacije :)

A kod crnobranje ja hteo, dobro sto nisam... cena je bila tek nesto manja nego original, a ocigledno da su uzasne... i to da uljne ostanu stare... sreca da sam nasao ovaj komplet u dobrom stanju i to relativno blizu, licno preuzimanje i nema greske :)

batadjero

Nisam stigao da izmerim kompresiju jel svaki dan radim po ceo dan ..Probao sam  sa bobine da zamenim kablove iako zamenio opet ista strana koja nije radila ili ti poneki put samo proradi.. tako da bobina nije u pitanju.Desava se da ta strana koja ne radi poneki put se kao javi ali posle zamre sto bi rekli..
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

lord_oblivion

Zarez, taèka, udahni lagano...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic


Glava Dole


ЯЭВОЛУТИОН

moguce da je sic ventila izleteo...proveri kompresiju....upali, pa kad izgubi cilindar ponovo izmeri....imao sam slucaj da usled grejanja glave sic ventila izleti i izgubi kompresiju....u MR -u resili....zamenili oba sica i teraj....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

batadjero

Savrsenstvo je skriveno negde u nama...

batadjero

utvrdjeno je da ne valjaju karike ..prolazi dosta ulja na tom klipu i ne moze da radi..Molio bih sve koji mogu da pomognu i daju mi informacijun gde mogu naci karike za taj motor honda cm 125T 1979   klip je 44mm standard..Zvao sam neke ljudi niko nema te karike ..
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...


batadjero

Ovo nije skupo samo ne znam da li su ove karike hromirane okolo posto na mojoj hondi original jesu ?U svako slucaju puno hvala
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...