Glavni meni

Honda X-ADV skuter koji bi vozio

Započeo UFF, 13 Maj, 2017, 11:52

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

A u stvari... guglao sam jos malo cisto za svaki slucaj... dakle definitivno uopste nisam pogresio :)

https://sr.wikipedia.org/sr/%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B8%D1%84%D1%83%D0%B3%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D0%B8%D0%BB%D0%B0

Sila inercije u slucaju obrtanja nekog tela je u stvari centrifugalna sila :) U pravu smo i ja i ti :)

MIGE

dok se vi raspravljate sta je bolje,ja sam realno otisao na pecanje..  :-*









Lazic

Pazi da ti ne pokisne tabla... ;D

Hohštapler

Citat: stilgar poslato 06 Jun, 2017, 12:13
tamo ljudi rade od jutra do mraka, ne beru pare u basti ko cvece, ubija ih marketing i brendiranje, ispiranje mozga dovedeno do savrsenstva, potrosacki mentalitet dignut do nebesa kao jedini ispravan stil zivota, ako imas ovo onda si u toj i toj klasi, dresura koja vredja zdrav razum, a sve sa ciljem da masno platis nesto sto realno ne vredi toliko. U tom istom normalnom svetu za cenu tog skutera imas nov auto u salonu od tonu i po gvozdja, koji ima 4 tocka karoseriju i isto brdo nepotrebne elektronike. Sta na tom skuteru kosta 12000 osim marke HONDA? isto vazi i za ostale proizvodjace pogotovo za BMW sa pratecim proizvodjacem manjerki zvanoj touratech. 

Stilgi, ja tebe volim i po¹tujem, zna¹ to, ali od ovakvih stvari mi se kenja...
Tamo ljudi rade od jutra do mraka?? Ne nije istina. Nigde radnik nije tolko obespravljen i poni¾en kao ovde sad. Mi vi¹e nismo radnici nego robovi. Nigde radni sat nije manji nego kod nas. NIGDE.
Proseèna plata nam je manja nego u Kini. Radnici rade u 3 smene u fabrikama, ¹to nigde nije dozvoljeno, rade ceo mesec za 25-35 hiljada...
U toj "potro¹aèkoj" evropi ili americi, ¹ta god da radi¹ ima¹ da ¾ivi¹ kao èovek. A ovde?! Nemoj da gledamo prosek, statistika je kurva, ajde da gledamo "populaciju" uzorka, kolko ljudi je na minimalcu (procentualno) a koliko zaraðuje grdne pare?
To ¹ta se mo¾e kupiti za koje pare je tek glupost. Kad ima¹ para ne gleda¹ to tako.
Isti rezon je i koji æe ti kurac auto kad ima svugde autobusa. Ili motor. 30k registracija a vozi¹ ga samo pola godine i to ti sam, eventualno nekad vas dvoje.
I 2000e za motor je bahaæenje, zna¹ ¹ta se gladnih mo¾e nahraniti za te pare... ihaj.

Ja ka¾em, ovo je sjajan motor, ali nismo mu kupci sigurno.
Pitanje, koliko se u Srbistanu proda novih motora godi¹nje? A kolko u recimo nekom proseènom gradu u Nemaèkoj?

©to se tièe agregata, mislim da mu je ovo bolja namena nego u NC750, jer nema veliku snagu jer nema obrataja, ali za skuter ima smisla i te kako jer se iz te zapremine se sigurno mo¾e izvuæi pristojni obrtni moment.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

stilgar

Citat: Jefta poslato 06 Jun, 2017, 12:57
Stiglar isto si tako kenjao kada je izasao i Bmw ADV. Te za te pare moze da se kupi ovo te to ne vredi te pare, te svi smo zrtve brenda i markentiga. Govoris kako nista od toga ne valja, a u koriscenju istih imas iskustva samo sto si ih gledao sa jedno metar daljine dok si sedeo ispod sljive. Touratech i Wunderlich ozbiljne firme koje proizvode ozbiljnu opremu, i ciljaju klijentelu koja ima ozbiljnu kupovnu moc. Sigurno im nije cilj da jure kupce 30 godina starih XL-ki ili Afrika twin motora. Ima i drugih proizvodjaca koji su i jeftiniji i skuplji i podjednako dobri. Meni je recimo Givi odlican i po dizajnu i po kvalitetu i za neke stvari su i skuplji od Touratech-a.

Tako je za iste pare mozes i auto da kupis ako hoces, ali neces jer auto vec imas i sada hoces da uzmes nov skuter. Kapiram da ni Honda nije ciljala na tebe kao interesnu grupu koja bi mozda bila zainteresovana za ovaj skuter i mogucu kupovinu istog. Ti nemas da das pa kenjas po svemu sto je van tvoje kupovne moci. Glupost.
za BMW sam rekao onda a da ponovim i sad nikad ne bih dao tolike pare za njega, jer mislim da je bezobrazno precenjen, plus sva elektronika koja ti "pomaze" u voznji je za mene isto sto i mis u windowsu tj da bi bilo jasnije, sto ti da ucis da vozis i mislis kad ti elektronika skine snagu sa tocka ako si u prevelikom nagibu ili ti prokliza tocak=klikni misem i ne uci komande ima ko ce to da  radi, ti samo klikci. Ja volim da imam kontrolu nad motorom i da odlucujem kako cu uci u krivinu i da lupam glavu kako cu da zakocim ako je frka. Sto se para tice kupio sam lokal, sazidao kucu otkupio stan u kome zivim. Za jedan zivot dosta. Da ne pomislis da sam iskljuciv ne mislim ja da je BMW ADV los motor, ja samo ne volim elektroniku i mislim da je debelo precenjen. Ko i one ekskluivne/ ozbiljne manjerke od aluminijuma iz firme touratech :) Isto mislim i za skuter simpa sprava al naduvana cena. Imam drugara u Visnjici vozio velikog stroma i kupio BMW ADV. Njegov utisak voznje je opisao ovako: "idem ja u krivinu oborim on nece ja na kocnicu on nista, tako sam vozio stroma, trebalo mi je vremena da shvatim kako funkcionise elektronika i kako treba da ga vozim, sad ga ne bih menjo ni za sta." Mozda tu ima neke lepote kad te elektronika voza al ja nemam zelju da to probam.
Citat: Ho¹tapler poslato 06 Jun, 2017, 23:58
Citat: stilgar poslato 06 Jun, 2017, 12:13
tamo ljudi rade od jutra do mraka, ne beru pare u basti ko cvece, ubija ih marketing i brendiranje, ispiranje mozga dovedeno do savrsenstva, potrosacki mentalitet dignut do nebesa kao jedini ispravan stil zivota, ako imas ovo onda si u toj i toj klasi, dresura koja vredja zdrav razum, a sve sa ciljem da masno platis nesto sto realno ne vredi toliko. U tom istom normalnom svetu za cenu tog skutera imas nov auto u salonu od tonu i po gvozdja, koji ima 4 tocka karoseriju i isto brdo nepotrebne elektronike. Sta na tom skuteru kosta 12000 osim marke HONDA? isto vazi i za ostale proizvodjace pogotovo za BMW sa pratecim proizvodjacem manjerki zvanoj touratech. 

Stilgi, ja tebe volim i po¹tujem, zna¹ to, ali od ovakvih stvari mi se kenja...
Tamo ljudi rade od jutra do mraka?? Ne nije istina. Nigde radnik nije tolko obespravljen i poni¾en kao ovde sad. Mi vi¹e nismo radnici nego robovi. Nigde radni sat nije manji nego kod nas. NIGDE.
Proseèna plata nam je manja nego u Kini. Radnici rade u 3 smene u fabrikama, ¹to nigde nije dozvoljeno, rade ceo mesec za 25-35 hiljada...
U toj "potro¹aèkoj" evropi ili americi, ¹ta god da radi¹ ima¹ da ¾ivi¹ kao èovek. A ovde?! Nemoj da gledamo prosek, statistika je kurva, ajde da gledamo "populaciju" uzorka, kolko ljudi je na minimalcu (procentualno) a koliko zaraðuje grdne pare?
To ¹ta se mo¾e kupiti za koje pare je tek glupost. Kad ima¹ para ne gleda¹ to tako.
Isti rezon je i koji æe ti kurac auto kad ima svugde autobusa. Ili motor. 30k registracija a vozi¹ ga samo pola godine i to ti sam, eventualno nekad vas dvoje.
I 2000e za motor je bahaæenje, zna¹ ¹ta se gladnih mo¾e nahraniti za te pare... ihaj.

Ja ka¾em, ovo je sjajan motor, ali nismo mu kupci sigurno.
Pitanje, koliko se u Srbistanu proda novih motora godi¹nje? A kolko u recimo nekom proseènom gradu u Nemaèkoj?

©to se tièe agregata, mislim da mu je ovo bolja namena nego u NC750, jer nema veliku snagu jer nema obrataja, ali za skuter ima smisla i te kako jer se iz te zapremine se sigurno mo¾e izvuæi pristojni obrtni moment.
volim i ja tebe al nemoj da se zanosis da je tamo za stranca "ziveti ko covek" sa dobrom platom. U evropi imas najezdu rumuna i bugara od kad su usli u EU koji obaraju cenu do besvesti, turci su vece svabe od svaba, ameri su milione svojih gradjana izbacile na ulicu dok su neke firme za nekretnine mesetarile sa kucama pod hipotekom. Evo imas naseg bobana u majamiju pa pitaj "sta ce biti s kucom?" ako se razboli, izgubi posao, ne plati ratu i da ne nabrajam. Zivis lepo al na kratkom lancu. Ako mislis da je bolje negde pali dok si mlad probaj fala bogu uvek ima ko da te doceka ako se razocaras i vratis. Dok ne osetis na svojoj kozi neces biti siguran. A sto se tice "potrosackog drustva" evo tu ti je nas SSZGO koji je kupio sat koji mu ne treba, koji je kupio mecku, a mogo da se vozi u micri, al klijentela mu gleda brendove koje ima na sebi i oko sebe. Gde ce jedan pametan i dobar treber u sorcu i majci koji je dosao biciklom da ih uci kako da povecaju misicnu masu kad nema sat od 50000 dolara. dzaba mu znanje.    

megaidiot


UFF

bobanu nece nista da se desi sa kucom ako je platio zaradjenim novcem a ne uzeo na kredit
ako je uzeo na kredit i nema da otplati desice mu se isto i ovde sto i tamo

a o toj elektronici pricas bez iskustva, abs je isto sranje jel da? hoces ti da kocis koliko ti hoces a ne tamo neka elektronika da ti odredjuje
meni se ne mojom voljom abs upalio dva puta do sad, jednom pri 20kmh na sljunku i jednom kad sam isao poprilicno brzo a lik ispred mene radio polukruzno, oba puta me spasio od sigurnog pada, u ostalim slucajevima sam vozio kako sam hteo i abs mi se u voznju ne mesa, sve dok ne preteram

ista logika je kupi kineski telefon daje isto kao i samsung i ajfon za manje pare, daje ali na papiru samo, u praksi nije ni blizu

stilgar

#67
Citat: UFF poslato 07 Jun, 2017, 01:24
bobanu nece nista da se desi sa kucom ako je platio zaradjenim novcem a ne uzeo na kredit
ako je uzeo na kredit i nema da otplati desice mu se isto i ovde sto i tamo

a o toj elektronici pricas bez iskustva, abs je isto sranje jel da? hoces ti da kocis koliko ti hoces a ne tamo neka elektronika da ti odredjuje
meni se ne mojom voljom abs upalio dva puta do sad, jednom pri 20kmh na sljunku i jednom kad sam isao poprilicno brzo a lik ispred mene radio polukruzno, oba puta me spasio od sigurnog pada, u ostalim slucajevima sam vozio kako sam hteo i abs mi se u voznju ne mesa, sve dok ne preteram

ista logika je kupi kineski telefon daje isto kao i samsung i ajfon za manje pare, daje ali na papiru samo, u praksi nije ni blizu
evo izvinjavam se mladjoj populaciji koja se rodila sa ABS om i elektronikom u kolima i motociklima. Necu vise da vam zagorcavam zivot i da vas ubedjujem da sacuvate rodjene pare. Kupujte sta vam volja i placajte kolko traze da  vas ne boli glava.
@UFF de ti je dominator i honda 500 na ovom tvom spisku motora koje si ponosno posedovo il to nisu motori :) a iskopaj negde iz teme mobilni kako si bio zadovoljan sa Xiaomi i Meizu telefonima da ja ne kopam sad :) evo unapred se i tebi izvinjavam sve ste u pravu.

Boban_m

Ljudi sto se svadjate. Niko nije ni u cijim cipelama hodao da bi mogao nekog da ubjedjuje sta je za tog drugog najbolje u zivotu. Razlika u misljenju je dobra dok se ne predje granica korektnosti.

Major


Major

Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2017, 15:40
A ti si sa 20 godina pisao kao Dostojevski, jeel... ??? :P ;D :-*

Ja ni sad ne pisem kao doticni, a mislim da nikad ni necu :D
I nemoj da ga branis treba sam da ocvrsne :P

Citat: Milos96 poslato 06 Jun, 2017, 16:13
@Major, ako cemo vec da teramo mak na konac ne pise se "jel" nego "je l' " ;)

Nije poenta bila u pravilnom pisanju nego sto si dva puta napisao isto pa mi bilo simpaticno :D


UFF

Citat: stilgar poslato 07 Jun, 2017, 01:58
@UFF de ti je dominator i honda 500 na ovom tvom spisku motora koje si ponosno posedovo il to nisu motori :) a iskopaj negde iz teme mobilni kako si bio zadovoljan sa Xiaomi i Meizu telefonima da ja ne kopam sad :) evo unapred se i tebi izvinjavam sve ste u pravu.

heh, imao sam i hondu xl500 i xl600lm ako vec pominjes te matore krseve a za to nema mesta na spisku i nisu vredni truda upisati ih :D

ne znam o kom meizu pricas ali xiaomi sam imao kao i gejfon i samsung pa zato i mogu da pisem iz licnog izkustva, sta ti tu nije jasno?

Lazic

@Major:
:-*





@Stilgar:
Nisam bio prisutan, al' sam èuo da ti je svojevremeno sa D¾igijevom skelom ba¹ zafalila elektronika... :P ;D

Major


Glava Dole

Citat: Major poslato 07 Jun, 2017, 09:25
Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2017, 15:40
A ti si sa 20 godina pisao kao Dostojevski, jeel... ??? :P ;D :-*

Ja ni sad ne pisem kao doticni, a mislim da nikad ni necu :D
I nemoj da ga branis treba sam da ocvrsne :P

Citat: Milos96 poslato 06 Jun, 2017, 16:13
@Major, ako cemo vec da teramo mak na konac ne pise se "jel" nego "je l' " ;)

Nije poenta bila u pravilnom pisanju nego sto si dva puta napisao isto pa mi bilo simpaticno :D



Hahahahhah tako sam zabagovao da nisam provalio da sam 2x napisao cak ni kad si citirao [rofl] Kapiram sad, pomislio sam da mene ispravljas da li je prednost ili svrha, sta vec :) [rofl] :-*

Major

Citat: Milos96 poslato 07 Jun, 2017, 13:18
Hahahahhah tako sam zabagovao da nisam provalio da sam 2x napisao cak ni kad si citirao [rofl] Kapiram sad, pomislio sam da mene ispravljas da li je prednost ili svrha, sta vec :) [rofl] :-*


:D :D :D



MIGE

Pa volim i ja bmw alpinu ili 323 e21 ali posedovao bi i jedan novi uz njih..shvatam sta hoce stilgar da kaze,neka su bili bolji i automobili i motori pa i ljudi...jbg,napreduje tehnologija pa sa njom i mi..kada budem imao kintu,naravno da cu kupiti ovaj skuter i uz njega neki gpz 900 ili cb 750

Hohštapler

I ja sam mislio da je BMW GS1200adv preskup dok nisam seo na jednog, pipnuo, probao, potom pogledao detalje.
Jeste on puno para, ali treba shvatiti ¹ta se plaæa.
Tehnièka re¹enja, in¾enjerija koja stoji iza njih, materijali, detalji do kojih su i¹li...  BMW in¾enjerija ukratko.
Agregat je ne¹to èemu ne postoji pandan, snaga u svim obrtajima, gladak ko puter, kvaèilo ne¹to najmek¹e ¹to sam stinuo u ¾ivotu (ukljuèujuæi i bujne grudi mlade maðarice), svaki var prelep, svaki ¹raf dizajniran, polugice koènice i kvaèila, dugmiæi, on board kompjuter, navigacija i mape, softver u njemu, kvik¹ifter, autobliper, sistem ve¹anja koji je po mom mi¹ljenju najbolji na svetu za ulièni motor koji je pritom aktivan, koènice van svake pameti...

Uostalom, pogledati cifre prodaje, sve reèeno tamo.  [klanjam_se]

ps.
I ne, da imam para ne bih ga kupio jer nije ono ¹to volim, ali ne mogu da osporim da je dijamant meðu motorima.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

milomir22

Da se ne lazemo, bmw ima odlicne kocnice, elektronika je uvek + sem kad crkne, a ima obicaj, motori su im dobri nema sta, pripadaju premium segmentu i zaista su u voznji jedinstveni. Ali, japanci su vec dugo best-buy kada su motocikli u pitanju (ne najbolji, vec za te pare najvise daju). Ko ima mnogo para, sta ga zabole ko je best-buy, covek ode i kupi najskuplje (najbolje), prosto i jednostavno.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic