Glavni meni

Honda X-ADV skuter koji bi vozio

Započeo UFF, 13 Maj, 2017, 11:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Lazic

#40
Citat: Major poslato 05 Jun, 2017, 15:11
Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2017, 09:25
Okreni obrni za 12.000 mo¾e¹ da kupi¹ dobar motor i auto...

Znas koliko bananica moze da se kupi za 12.000

Don't mix frogs with grandmother sto bi neki rekli :D



Gde si ovde na¹ao babe i ¾abe...? Mada je to popularno ovih dana... Vozio sam juèe Migetov X9, polo¾aj sedenja mi se ne sviða preterano(udara me svaka d¾ombica u pravo u kièmu), ali je jezivo neudoban, tj ogibljenje nema hod... Da ima enduro ogibljenje i malo veæe toèkove... ;D

Za 12.000 evra mo¾e da se kupi odlièan auto i odlièan motor, oba u salonskom stanju... Da neæe¹ da mi ka¾e¹ da je fensi skuter toliko bolji... ??? :D

Jako mi se sviða. Da ko¹ta 6-7.000 pa da i razmi¹ljam jednog dana za penziju...

MIGE

ajde bre ti seka perso...sad si ukapirao da je skuter za prave mocne muskarcine  [rofl]

Lazic

Jel zna¹ ti da na tvom skuteru mogu da se menjaju brzine...? ;D

MIGE

Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2017, 18:54
Jel zna¹ ti da na tvom skuteru mogu da se menjaju brzine...? ;D
:o [neampojma] :wtf: [panic]

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2017, 18:54
Jel zna¹ ti da na tvom skuteru mogu da se menjaju brzine...? ;D

Ima skuter cak i neutral... kad mu se skine kais ko sto sam ja na FREE-ju pa drzao gedorom bendix i verglao dok sastavi ;D

! No longer available

Lazic

Citat: MIGE poslato 05 Jun, 2017, 19:34
Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2017, 18:54
Jel zna¹ ti da na tvom skuteru mogu da se menjaju brzine...? ;D
:o [neampojma] :wtf: [panic]
Dobro, ne ba¹ brzine, ali prenosni odnos. Radi to on i sam, ali mo¾e¹ kao na kolima sa automatskim menjaèem da gasom odreðuje¹ kad æe da pre¹alta... ;D Preksinoæ kad sam krenuo, samo sam malo cimnuo gas pre nizbrdice, lepo se osetilo kako je pre¹altao skroz visoko, nizbrdo sam imao oseæaj kao da je na leru. Kad sam malo pipnuo gas, kao da je spustio dve ni¾e i poèeo da koèi motorom... ;D

Hurricane

...esi morao da mu ka¾e¹, sad æe da se zbuni i da kupi bajs neki..  [rofl]

MIGE

Citat: Hurricane poslato 06 Jun, 2017, 11:00
...esi morao da mu ka¾e¹, sad æe da se zbuni i da kupi bajs neki..  [rofl]
sva sreca pa imam bajs  [rofl]

stilgar

Citat: Ho¹tapler poslato 05 Jun, 2017, 18:22
Citat: kosta66 poslato 05 Jun, 2017, 09:53
ova naprava je bukvalno evolucija po¹tarskog apenca èetvorke ....

Apsolutno se sla¾em.
Pogledaj dokle je svet stigao a gde smo mi. Ovo je u normalnom svetu "apenac". I kupuju ga ljudi bez kompleksa i predrasuda, bez potrebe da se kurèe, veæ iz potrebe da se prevezu, a pri tom im se sviða dizajn, koncept, re¹enja, pa i agregat.
A to ¹to smo mi "robovi" za koje je ovo nedosti¾no, te zato nismo dorasli da razumemo koncept i potrebu za ovako neèim pa kenjamo kako je glupo. Kiselo gro¾ðe.

[cheers]
tamo ljudi rade od jutra do mraka, ne beru pare u basti ko cvece, ubija ih marketing i brendiranje, ispiranje mozga dovedeno do savrsenstva, potrosacki mentalitet dignut do nebesa kao jedini ispravan stil zivota, ako imas ovo onda si u toj i toj klasi, dresura koja vredja zdrav razum, a sve sa ciljem da masno platis nesto sto realno ne vredi toliko. U tom istom normalnom svetu za cenu tog skutera imas nov auto u salonu od tonu i po gvozdja, koji ima 4 tocka karoseriju i isto brdo nepotrebne elektronike. Sta na tom skuteru kosta 12000 osim marke HONDA? isto vazi i za ostale proizvodjace pogotovo za BMW sa pratecim proizvodjacem manjerki zvanoj touratech. 

Glava Dole

Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2017, 10:23
Citat: MIGE poslato 05 Jun, 2017, 19:34
Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2017, 18:54
Jel zna¹ ti da na tvom skuteru mogu da se menjaju brzine...? ;D
:o [neampojma] :wtf: [panic]
Dobro, ne ba¹ brzine, ali prenosni odnos. Radi to on i sam, ali mo¾e¹ kao na kolima sa automatskim menjaèem da gasom odreðuje¹ kad æe da pre¹alta... ;D Preksinoæ kad sam krenuo, samo sam malo cimnuo gas pre nizbrdice, lepo se osetilo kako je pre¹altao skroz visoko, nizbrdo sam imao oseæaj kao da je na leru. Kad sam malo pipnuo gas, kao da je spustio dve ni¾e i poèeo da koèi motorom... ;D

Ocigledno nisi nikad vozio skuter... kad je na leru zvono(koje je direktno povezano sa tockom) se okrece oko kvacila(samim tim tocak ide slobodno), opruge opustene i samim tim i lamele "skupljene". Kad mu pipnes gas variomat ubrza, lamele po sili inercije krenu da beze ka zvonu i cim uhvati zvono nastavi da okrece variomat po sili inercije... samim tim se dobije efekat kao da si na motoru pustio kvacilo :)

Major

Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2017, 18:34
Za 12.000 evra mo¾e da se kupi odlièan auto i odlièan motor, oba u salonskom stanju... Da neæe¹ da mi ka¾e¹ da je fensi skuter toliko bolji... ??? :D
Jako mi se sviða. Da ko¹ta 6-7.000 pa da i razmi¹ljam jednog dana za penziju...

Ako gledas tako mozes da kupis i nov auto i nov motor za te pare :D
Ja licno ne bi kupio ovaj skuter jer ima boljih opcija ali bi ga rado vozio da mi ga daju na testiranje :D

ps
Dok ti budes docekao penziju bice 6-7000 [rofl]



Jefta

Stiglar isto si tako kenjao kada je izasao i Bmw ADV. Te za te pare moze da se kupi ovo te to ne vredi te pare, te svi smo zrtve brenda i markentiga. Govoris kako nista od toga ne valja, a u koriscenju istih imas iskustva samo sto si ih gledao sa jedno metar daljine dok si sedeo ispod sljive. Touratech i Wunderlich ozbiljne firme koje proizvode ozbiljnu opremu, i ciljaju klijentelu koja ima ozbiljnu kupovnu moc. Sigurno im nije cilj da jure kupce 30 godina starih XL-ki ili Afrika twin motora. Ima i drugih proizvodjaca koji su i jeftiniji i skuplji i podjednako dobri. Meni je recimo Givi odlican i po dizajnu i po kvalitetu i za neke stvari su i skuplji od Touratech-a.

Tako je za iste pare mozes i auto da kupis ako hoces, ali neces jer auto vec imas i sada hoces da uzmes nov skuter. Kapiram da ni Honda nije ciljala na tebe kao interesnu grupu koja bi mozda bila zainteresovana za ovaj skuter i mogucu kupovinu istog. Ti nemas da das pa kenjas po svemu sto je van tvoje kupovne moci. Glupost.

milomir22

Nije govno jer je skupo (na stranu to, ko ima pare, dace), govno je jer su ugradili mrtav (govno) motor.

Ljudima uglavnom nije jasno kako su maxi skuteri cesto i skuplji od motora, pa jer skuter nije nista jeftinije napraviti nego motor, cak su neki sklopovi i skuplji. Maxi skuteri su pravljeni za ljude iznad 40 godina, zaradili su neke pare, a koji hoce nesto fensi i elegantno, a istovremeno lako i komforno da se svrckaju po gradu. Ja sam terao maxi skuter (x9) i tvrdim da nije pravljen za voznju van grada (makar ne po srpskim dzadama i drumovima), cim se sidje s novog asfalta, krece "masaza". To je, uz kilavo ubrzanje u preticanju, glavni razlog sto sam odustao od ovih ladja, koje u gradu imaju milion prednosti.

Ne znam kakav je ovaj x adv, ali sam probao nc700 i mogu reci da je motor (za mene) govno i to ono ugazeno pa razmrljano. Svi se hvale da malo trosi, pa normalno da ne trosi kad se vuce kao slina. Nadam se da je u ovom skuter/hibridu motor malo zivahniji i ostriji.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Glava Dole

Ja im licno ne vidim nikakvu prednost ni po gradu... imao sam 3 skutera pre nego sto sam prvi put seo na manuelca i nikad se vise ne bih vratio ni u snu... ja im licno ne vidim svrhu ni po gradu... i do najblize prodavnice zelim da uzivam u saltanju i sam kontrolisem obrtaje na kojim ce da radi... a skuter kako nastelujes-to ti je... samo gas i teraj, za one koji stvarno vole voznju jednostavno nema svrhe... znaci ako krenem da kupim kilo brasna hocu da uzivam na putu do prodavnice :) Jedino prtljaznik, ali opet i na motor mozes da stavis i zadnji i bocne kofere i potrpas jos i vise nego na skuter... jedino cement ne moze na motoru jbg a na skuteru sam terao i po 2 dzaka opusteno :)

Mige, Hostapler, ne kazem da vi niste u pravu, jednostavno vama to vise odgovara meni ne, svako je specifican na svoj nacin(da se unapred ogradim da ne milite da vama nesto kenjam, pricam u svoje ime) :)

Lazic

Citat: Major poslato 06 Jun, 2017, 12:44
Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2017, 18:34
Za 12.000 evra mo¾e da se kupi odlièan auto i odlièan motor, oba u salonskom stanju... Da neæe¹ da mi ka¾e¹ da je fensi skuter toliko bolji... ??? :D
Jako mi se sviða. Da ko¹ta 6-7.000 pa da i razmi¹ljam jednog dana za penziju...

Ako gledas tako mozes da kupis i nov auto i nov motor za te pare :D
Ja licno ne bi kupio ovaj skuter jer ima boljih opcija ali bi ga rado vozio da mi ga daju na testiranje :D

ps
Dok ti budes docekao penziju bice 6-7000 [rofl]



Zato i napisah za penziju... ;D Mada realno ni lud ne bi dao ni 6-7.000 za polovan... ;D





Citat: Milos96 poslato 06 Jun, 2017, 12:43
Ocigledno nisi nikad vozio skuter... kad je na leru zvono(koje je direktno povezano sa tockom) se okrece oko kvacila(samim tim tocak ide slobodno), opruge opustene i samim tim i lamele "skupljene". Kad mu pipnes gas variomat ubrza, lamele po sili inercije krenu da beze ka zvonu i cim uhvati zvono nastavi da okrece variomat po sili inercije... samim tim se dobije efekat kao da si na motoru pustio kvacilo :)
Ma znam kako radi, pre 10 godina sam gre¹kom zaleteo free nizbrdo nekih 60kmh a krenuo sam iz mesta bez gasa sve vreme na leru, kad sam dao gas pomislio sam da æe da eksplodira... o :D
Drugo ne¹to me zbunilo na X9, krenuo sam sa malim gasom po ravnom i odmah uhvatio nizbrdicu, lepo sam osetio kako opadaju obrtaji, kao kad automatik ¹alta u vi¹e brzine, a sve vreme je bio ukvaèen, tj pomalo je koèio motorom dok pred kraj nizbrdice nisam malo dao gas, tad je poèeo ozbiljno da koèi...

Major

Citat: Milos96 poslato 06 Jun, 2017, 13:38
Ja im licno ne vidim nikakvu prednost ni po gradu... imao sam 3 skutera pre nego sto sam prvi put seo na manuelca i nikad se vise ne bih vratio ni u snu... ja im licno ne vidim svrhu ni po gradu...

A jel im licno ne vidis prednost ni po gradu ili im ne vidis svrhu ni po gradu [rofl]

Lazic

A ti si sa 20 godina pisao kao Dostojevski, jeel... ??? :P ;D :-*

Glava Dole

Tako je, brani me cale 2-3 :) :-*

@Major, ako cemo vec da teramo mak na konac ne pise se "jel" nego "je l' " ;) Ali ja mislim da nema potrebe, bitno je samo da se razumemo na forumu, nek pise kako god ko hoce dokle god razumem sta je doticni planirao da kaze :) Nismo na pismenom iz srpskog jezika...

lord_oblivion

Citat: Milos96 poslato 06 Jun, 2017, 12:43
Citat: Laziæ poslato 06 Jun, 2017, 10:23
Citat: MIGE poslato 05 Jun, 2017, 19:34
Citat: Laziæ poslato 05 Jun, 2017, 18:54
Jel zna¹ ti da na tvom skuteru mogu da se menjaju brzine...? ;D
:o [neampojma] :wtf: [panic]
Dobro, ne ba¹ brzine, ali prenosni odnos. Radi to on i sam, ali mo¾e¹ kao na kolima sa automatskim menjaèem da gasom odreðuje¹ kad æe da pre¹alta... ;D Preksinoæ kad sam krenuo, samo sam malo cimnuo gas pre nizbrdice, lepo se osetilo kako je pre¹altao skroz visoko, nizbrdo sam imao oseæaj kao da je na leru. Kad sam malo pipnuo gas, kao da je spustio dve ni¾e i poèeo da koèi motorom... ;D

Ocigledno nisi nikad vozio skuter... kad je na leru zvono(koje je direktno povezano sa tockom) se okrece oko kvacila(samim tim tocak ide slobodno), opruge opustene i samim tim i lamele "skupljene". Kad mu pipnes gas variomat ubrza, lamele po sili inercije krenu da beze ka zvonu i cim uhvati zvono nastavi da okrece variomat po sili inercije... samim tim se dobije efekat kao da si na motoru pustio kvacilo :)
Centrifuga a ne inercija  [doh]
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Zbog sile inercije lamela tezi da se zaustavi, kais vrti kvacilo tako da mu ne da, feroda bi da zaustavi svoje kretanje a kais i kvacilo je i dalje guraju a konstruisano je tako da se onda sire, tako da dolazimo do sile inercije... mislim da nisam pogresio :)