Glavni meni

savet..motor se gusi..

Započeo belnuga, 06 Maj, 2017, 19:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

belnuga

  Pozdrav za sve. Imam jedan problem, pa me interesuje misljenje vas na forumu.. znam da ce biti razlicita, ali zelim da vidim sta ce da prevagne.. Moj motor je ZZR 600E 2000.god, mislim da to i nije tako bitno, ali da napomenem.. Naime, pri voznji do 7-8000 motor radi normalno, preko toga po gasu pocne da se poklanja, gusi, gubi snagu.. Kad vratim gas na pola sve je ok.. ponovo pojuri, dobije snagu, ubrzanje, ali to je sve negde do 150 km/h. Preko toga kao da proradi blokada, a nije, posto se to ranije nije desavalo, vec se tek od tada pa nagore pretvarao u "zver".
Pitanje je sta bi moglo najpre biti.. zasto se preko te brzine pocinje da "poklanja"...pitam, zato jer majstorima jednostavno ne verujem.. svaki mi je rekao drugacije.. od karburatora, pumpe, struje..itd...

jevta

Ja bi krenuo od filtera vazduha

belnuga


jevta

A kako je bez njega.I ako je filter nov ¹ta je jo¹ raðeno.Daj prave informacije

DebeliZmaj

ja bi na vreme otisao u sekciju i prdstavljanje
inache kad se pojavi glavni auditorijum pocece
da te tovare kompresijom a nece ti pomoci ni
lubrikat porodicno pakovanje...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Glava Dole

Filter goriva, pumpa goriva... karbovi sumnjam da su u pitanju, da su oni ne bi imao snage ni u niskim, bagovao bi, ne bi radili ravnomerno svi cilindri itd... dakle usredsredi se na dovod goriva, 99% da je tu nesto u pitanju :)

belnuga

Citat: jevta poslato 06 Maj, 2017, 19:47
A kako je bez njega.I ako je filter nov ¹ta je jo¹ raðeno.Daj prave informacije
NIsta nije radjeno. Nikakva popravka, stelovanje, nista.. Jednostavno je pocelo da se tako dogadja u voznji.. i u mestu, kad se turira motor, na vecim obrtajima se gusi, stuca secka.. na manjim je ok.. ne znam.. mozda dovod goriva..

belnuga

Citat: Milos96 poslato 06 Maj, 2017, 20:00
Filter goriva, pumpa goriva... karbovi sumnjam da su u pitanju, da su oni ne bi imao snage ni u niskim, bagovao bi, ne bi radili ravnomerno svi cilindri itd... dakle usredsredi se na dovod goriva, 99% da je tu nesto u pitanju :)
I ja najvise sumnjam u to..na to mi lici.. za pocetak, stavicu drugu pumpu, pa... videcemo..

milomir22

Mozda pumpa, na vecim obrtajima treba i vise goriva, pa ako je slab dotok onda mozda ostaje bez goriva, jel ima pumpu ili je na prirodan pad. Kakav ti je rezervoar, mozda je korodirao, mozda je pun sljama, a mozda su i karbovi. Svakom majstoru samo budala veruje, ali ako nisi majstor, moraces nekom da oteras motor i ukazes poverenje.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

jevta

Citat: belnuga poslato 06 Maj, 2017, 20:22
Citat: jevta poslato 06 Maj, 2017, 19:47
A kako je bez njega.I ako je filter nov ¹ta je jo¹ raðeno.Daj prave informacije
NIsta nije radjeno. Nikakva popravka, stelovanje, nista.. Jednostavno je pocelo da se tako dogadja u voznji.. i u mestu, kad se turira motor, na vecim obrtajima se gusi, stuca secka.. na manjim je ok.. ne znam.. mozda dovod goriva..
Teleportovao se nov filter na svoje mesto [rofl] [rofl]

belnuga

Citat: jevta poslato 06 Maj, 2017, 20:44
Citat: belnuga poslato 06 Maj, 2017, 20:22
Citat: jevta poslato 06 Maj, 2017, 19:47
A kako je bez njega.I ako je filter nov ¹ta je jo¹ raðeno.Daj prave informacije
NIsta nije radjeno. Nikakva popravka, stelovanje, nista.. Jednostavno je pocelo da se tako dogadja u voznji.. i u mestu, kad se turira motor, na vecim obrtajima se gusi, stuca secka.. na manjim je ok.. ne znam.. mozda dovod goriva..
Teleportovao se nov filter na svoje mesto [rofl] [rofl]
Filter sam menjao pre neki mesec, jesenas.. zato kazem da nije nista radjeno.. ako smatras da je menjanje filltera veliki zahvat.. hvala u svakom slucaju..

Kostić

ja bi krenuo od tuborga, pa do dovoda goriva i pumpe, pa nazad na tuborg

belnuga

Citat: milomir22 poslato 06 Maj, 2017, 20:36
Mozda pumpa, na vecim obrtajima treba i vise goriva, pa ako je slab dotok onda mozda ostaje bez goriva, jel ima pumpu ili je na prirodan pad. Kakav ti je rezervoar, mozda je korodirao, mozda je pun sljama, a mozda su i karbovi. Svakom majstoru samo budala veruje, ali ako nisi majstor, moraces nekom da oteras motor i ukazes poverenje.
Citat: kosta66 poslato 06 Maj, 2017, 20:58
ja bi krenuo od tuborga, pa do dovoda goriva i pumpe, pa nazad na tuborg
Tako je brate...

belnuga

Citat: milomir22 poslato 06 Maj, 2017, 20:36
Mozda pumpa, na vecim obrtajima treba i vise goriva, pa ako je slab dotok onda mozda ostaje bez goriva, jel ima pumpu ili je na prirodan pad. Kakav ti je rezervoar, mozda je korodirao, mozda je pun sljama, a mozda su i karbovi. Svakom majstoru samo budala veruje, ali ako nisi majstor, moraces nekom da oteras motor i ukazes poverenje.
stavicu pumpu od prijatelja, pa ako i dallje bude isto onda ide kod majstora, nema druge...

Hurricane

..natoèi vi¹e od pola rezervoara goriva, raskaèi pumpu ako je napolju ne znam kako je na zzru, i spoj creva da ide direktno na slobodan pad..

Izaði na put i pun gas..

Mo¾da je i neki kontakt od pumpe, promrdaj kablove, pregledaj d¾ekove..

belnuga

Citat: Hurricane poslato 06 Maj, 2017, 21:21
..natoèi vi¹e od pola rezervoara goriva, raskaèi pumpu ako je napolju ne znam kako je na zzru, i spoj creva da ide direktno na slobodan pad..

Izaði na put i pun gas..

Mo¾da je i neki kontakt od pumpe, promrdaj kablove, pregledaj d¾ekove..
Pumpa je ispod rezervoara, tacnije drzac koji je drzi je na samoj masini.. hvala, ideja je dobra..

Hurricane

..radiæe bez problema, samo uvek mora¹ imati dosta goriva zbog prEtiska..

Takva pumpa pa¹e od dosta automobila i motora..

Meni prekidao d¾ek pa dok sam izvalio sit sam se navozao na slobodan pad, proveri prvo to..

ljupche92

Proveri svecice... ne znam zasto, ali imali smo slican slucaj, samo na malo visim obrtajima :)
[cheers] [cheers] [cheers]

ЯЭВОЛУТИОН

ni ja ne volim motorcikliste...ali posto popravljam motore moram nekom da naplatim.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

 [rofl]

OT - pre nego ¹to krene¹ da babra¹ sa pumpom, proveri da nije zapu¹en odu¹ak pa pravi vakuum i ostaje bez goriva, jednostavnije je.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.