Glavni meni

smestaj do venecije, milana, zeneve, berna ciriha, vaduza, st moritz, itd

Započeo SSZGO, 04 Maj, 2017, 15:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

ovo je nek tura koju sam hteo da obijem

http://gebweb.net/optimap/index.php?id=UFnJcn3v


klik za detalje


ili na slici izgleda ovako




ono sto razmatram je kako esiti smestaj na putu

da li ici na agoda / booking / airbnb ?

sta mislite da je najbolje resenje za organizovanje smestaja na ovom putu


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

megaidiot

gledaj na sva 3 sajta, biraj smestaj van gradova, jeftinije je znacajno, a ne gubis nista posto si mobilan, tako da mozes da obidjes sve sta zelis bez obzira sto spavas u selu pored.
cak je selo pored uvek dobro da se odmoris, ako ces da vozis ceo dan.
najvise koristim booking i cim zabodem mesto i price range odem na mapu pa pretrazujem okolinu da nadjem sto jeftinije, a opet relativno na ruti.

nego bre ruta ti masi jako lepa mesta usput. ako si u sloveniji a oces u italiju idi prvo na vrsic pass pa onda dalje (ili u povratku).
kroz austriju samo picis autoputem, a ima mnogo lepih stvari tu blizu da se provoza (googlaj malta, to ti je usput posle villacha recimo).
isto, zavisi kad budes isao, ali procices pored stelvia na putu za svicu, a to treba provozati.
i kroz austriju mozes da vidis grossglockner, opet zavisi kad ides, juce sam gledao put je otvoren, ali je jos uvek bolji za sanke nego za motor.
umreces od dosade po madjarskoj, mozda je bolje da smotas na balaton da vidis nesto sto nije autoput kroz nista.

milano je jedna od septickih jama evrope, ako budes u gradu uzimaj nesto sa obezbednjenim parkingom, obavezno, crnci kradu pogled iz oka, a kamoli motor.

sutra vece idem do venecije poslom, vracam se preko dolomita, ako me vreme posluzi, mada za sad sve izgleda nikako.
uzeo sam smestaj kod Lido Di Jesolo (~30e noc) pa cu na taxi camac, da me ne bi drali po Veneciji (>100e noc, ako ima mesta uopste, sad ce bijenale tamo).

SSZGO

Planiram da idem kraj jula ili avgust. Sad pravim plan. Ali icicu kolima.
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

megaidiot

onda je ruta sasvim ok, realno su planine i vukojebinice mucenje za voznju autom.

da znas da austrija ima kontrole na prelazima sa madjarskom i slovenijom. ne gledaju pasose, nista, samo svedu saobracaj na jednu traku i dok polako prolazis gledaju da li si abdula ili je abdula sakriven negde u vozilu. problem je sto to pravi ogromne kolone i danju i nocu, a autom ne mozes da se provlacis.
nadji prelaze koji nisu na autoputu, pa se iskljuci na vreme i procices granicni prelaz za 5 minuta umesto da stojis u koloni sat vremena.

Lazic

Citat: megaidiot poslato 04 Maj, 2017, 15:53
gledaj na sva 3 sajta, biraj smestaj van gradova, jeftinije je znacajno, a ne gubis nista posto si mobilan, tako da mozes da obidjes sve sta zelis bez obzira sto spavas u selu pored.
cak je selo pored uvek dobro da se odmoris, ako ces da vozis ceo dan.
najvise koristim booking i cim zabodem mesto i price range odem na mapu pa pretrazujem okolinu da nadjem sto jeftinije, a opet relativno na ruti.

nego bre ruta ti masi jako lepa mesta usput. ako si u sloveniji a oces u italiju idi prvo na vrsic pass pa onda dalje (ili u povratku).
kroz austriju samo picis autoputem, a ima mnogo lepih stvari tu blizu da se provoza (googlaj malta, to ti je usput posle villacha recimo).
isto, zavisi kad budes isao, ali procices pored stelvia na putu za svicu, a to treba provozati.
i kroz austriju mozes da vidis grossglockner, opet zavisi kad ides, juce sam gledao put je otvoren, ali je jos uvek bolji za sanke nego za motor.
umreces od dosade po madjarskoj, mozda je bolje da smotas na balaton da vidis nesto sto nije autoput kroz nista.

milano je jedna od septickih jama evrope, ako budes u gradu uzimaj nesto sa obezbednjenim parkingom, obavezno, crnci kradu pogled iz oka, a kamoli motor.

sutra vece idem do venecije poslom, vracam se preko dolomita, ako me vreme posluzi, mada za sad sve izgleda nikako.
uzeo sam smestaj kod Lido Di Jesolo (~30e noc) pa cu na taxi camac, da me ne bi drali po Veneciji (>100e noc, ako ima mesta uopste, sad ce bijenale tamo).

Spavao sam u Lidu di Jesolu u oktobru. Bila je takva oluja da kad otvori¹ vrata od terase na 7-om spratu nisi mogao misli da èuje¹ od buke talasa... Tek sam ujutru shvatio za¹to... 50 kilometara ravne pla¾e... :o ;D

megaidiot

ali ne mozes da vidis plazu jer je ogradjena i naplacuju ulaz.
mislim da je lepse sad napusteno nego u sezoni.

Lazic

Bila je otvorena, al' 15.10.... A hotel je bio ba¹ na samoj pla¾i...






megaidiot

evo istog mesta kad mu vreme nije, pre 2 vikenda, pustoo, nema coveka na 100 metara, samo pakistanci stoje ispred radnji sa suvenirima i cekaju turiste kojih nema.





Lazic