Glavni meni

Viper imao udes

Započeo jevta, 28 April, 2017, 21:52

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

viper

Zbog lekara koji posle ponovnog preloma nije hteo sa operi¹e, sad se tu stvorio problem sa zarastanjem.

Pa po lekarima to je trebalo za 6 meseci da zaraste, stavljali su i matiène æelije, ova zadnja operacija me ko¹tala 4500 evra.

Definitivno zdravstvo u Srbiji je oti¹lo u kurac.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

milomir22

Citat: banevuk poslato 02 Februar, 2022, 10:06
Pa sam si rekao "jako nezgodan prelom" ....i ¹ta se sad oèekuje od lekara da bude kao nov ???

Poslato sa VOG-L29 pomoæu Tapatoka

Oèekuje da mu srastu prelomi i da ima funkcionalan hod. Za sada je invalid, na¾alost.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

viper

Noga i dalje nije dobro, posle godinu i po od zadnje operacije butna kost nije zarasla, kontrola u septembru, lekar ka¾e ponovo operacija.
U meðuvremenu se problemi sa zglobovima ¹ake i prstiju pogor¹ali, plus bolovi u kolenima i desnom kuku, ka¾u reumatoidni artritis.
Sve te¾e mi je da dr¾im korman od motora u vo¾nji zato se i prodaje.

Slike noge sa zadnje kontrole.

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Ivicat

Sta da ti kazem. Bori se...

viper

Otimam se, po svemu sudeæi biæe i operacije desnog stopala, ploèice i vijci u stopalu mi sve vi¹e smetaju.

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mali_zmaj

 A jbg. Nikako na zelenu granu,ne gubi nadu!!  Mora u nekom momentu da krene na bolje!!? Ne mogu da vjerujem da se toliko razvuklo. Moj kolega je rjesavao to oko dve godine,doduse zglob bio u pitanju,i rijesio.
jin-jang

viper

Ma svega mi je dosta, rekoh doktoru ne mogu vi¹e da trpim da mi seku nogu, sva je u o¾iljcima, reèe o¾iljci su najmanji problem.
Napisao da ne mogu da radim i predla¾e da idem na invalidsku komisiju, neæe ni da èuju, ka¾u nama ovde pi¹e da sam tra¾i¹ posao.
Rekoh im kakav posao neæe kost u nozi da mi zaraste.
Ludilo od dr¾ave, vredi¹  samo dok mo¾e¹ da radi¹.
Malo je reæi da sam ogorèen.

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

El Jefe

Drzi se Radoslave
Друштво за заштиту од животиња

viper

Hvala na podr¹ci svima, mnogo mi znaèi.

Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Glava Dole

Jbg, a delovalo je da je dobro krenulo posle posledje operacije... drz se, sta da kazem...

misa-pei

Mnogo mi je ¾ao ¹to tako ide... Rado bih pomogao, ali ne znam kako.
Država je najveći neprijatelj naroda

mali_zmaj

Kad upadne¹ u zaèaran krug na¹eg zdravstva!? Propast!
jin-jang

viper

Bio danas na kontroli nema promena, prelom ne zarasta.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

mareskin

Citat: viper poslato 22 Decembar, 2022, 19:00Bio danas na kontroli nema promena, prelom ne zarasta.

Ne mogu da verujem da još nije zaraslo  [neampojma]
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

milomir22

Ne bih da te plašim, ali verovatno i sam znaš da to bez operacije neće srasti, a pitanje je da li kod nas ortopedi imaju znanje da to odrade. Je li ti pominjao neko aparat po Ilizarovu?
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

castor

Čini mi se da Ilizarov ne ide za ovo, već za kosti koje su smrskane, pa da se drže komadići da se "uhvate" jedni za druge.
It's the ride that matters, not the bike…

viper

#1116
Citat: milomir22 poslato 22 Decembar, 2022, 22:25Ne bih da te plašim, ali verovatno i sam znaš da to bez operacije neće srasti, a pitanje je da li kod nas ortopedi imaju znanje da to odrade. Je li ti pominjao neko aparat po Ilizarovu?

Naravno da smo razgovarali o Ilizarov aparatu, ali ne moze kod ove povrede, postoji resenje ali u Srbiji to niko ne radi, zovu se graftovi, vestacke kosti ubace se na mosto preloma i onda se vremenom vezu za kost.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

milomir22

Ilizarov je fiksator okrajaka kostiju, kost uglavnom neće da sraste, jer 2 okrajka, ili više njih, nisu potpuno imobilisani i nisu postavljeni dovoljno blizu ili daleko jedan drugom.

Ovde bi verovatno trebalo odraditi repostavku uz otklanjanje pseudozglobova, koji su se verovatno pojavili, pa fiksirati ilizarovim. Ilizarovim se precizno kontroliše srastanje kostiju do te mere, da ovom metodom ljudima produžuju kosti, kada se nahvata kalus, oni još malo odalje i sl. Svakako, lekari - ortopedi bolje znaju od nas.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

milomir22

Citat: viper poslato 23 Decembar, 2022, 12:33Naravno da smo razgovarali o Ilizarov aparatu, ali ne moze kod ove povrede, postoji resenje ali u Srbiji to niko ne radi, zovu se kraftovi, vestacke kosti ubace se na mosto preloma i onda se vremenom vezu za kost.

Preduhitrio si me sa odgovorom...
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

viper

Odmah pre operacije pre 2 godine sam razgovarao sa ortopedom o ilizarov, slozili smo se da to nije opcija. Sad posto imam problema sa desnim kukom, bol stalno prisutan, u zadnjih mesec dana je pocelo sa jakim povremenim bolovima u desnoj preponi, predlog je ortopeda da se povade vijci iz desnog kuka.
Mene plasi to, bojim se da posle toga prelom koji je malo srastao krene opet da se kruni.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)