Glavni meni

Svajcarska ili novi zeland

Započeo SSZGO, 28 April, 2017, 18:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

eclipse4

Citat: SSZGO poslato 29 April, 2017, 22:31
trazim zemlju gde mogu dazaradim neki dinar

cile kuba brazil nista od toga

dinari samo u srbiji,i doslovno ces da zaradis neki dinar jer vise neces moci......znaci,moracesda se vratis kuci...ne trba ti viza ni papiri samo jak zeludac da svaris pickoustog

Lazic

Citat: El Jefe poslato 29 April, 2017, 12:07
Ја одустао од селидбе на Нови Зеланд у децембру 1998. Марта 1999. је почело бомбардовање.
I onda si posle kao ja ostao nadajuæi se da Srbi nisu ba¹ Srbi i da æe ovde moæi da se ¾ivi normalno... Mo¹a... A sad kad pogledam, od '90-te do danas nismo imali normalnu politièku opciju koja bi uradila ne¹to korisno za zemlju i narod... Ni '92-ge, ni '93-æe, ni '96-te, ni '97-me, ni 2000-te, ni 2004-te,  ni 2008-me, ni 2012,14,16,17-te... Horor, 11 "izbora" za 27 godina, mi smo stvarno kreteni... ©ta da ka¾em kad je ovde kod nas neko lupio minus na vest da je slina, govno, pizda, vuèiæev tarzanèiæ, skuvani abortus ne¹a ipak fantom iz savamale i to po presudi suda...


@Uff:
Glen je ¾iveo u Australiji...


@BobanM & Uff:
Nisam upoznao èoveka, osim preko foruma, al' kad je Boban napisao naðe¹ ¹estog pa da vozite off, prvo sam pomislio, nemoguæe da ih ima samo 5... :o [rofl]

Nego, SSZGO i off... :o

Kostić

kapiro sam da si teo u penziju, pa ti dosta peska. pare le¾e u londonu

rtaku


mi¹ko_kolo

Ako hoæe¹ da te èamuge pojedu na semaforu. Sa sve kolima. Pe¹ke se ne ide.

Lazic

Nego zaboravih da ka¾em, i ja bi na Novi Zeland, jes' da su previ¹e religiozni za moj ukus(bar mislim da jesu), ali nema nekih remetilaèkih faktora da ih radikalizuje, drugim reèima, jebe im se za ostatak sveta...

bucko

Iako su gotovo sve prednosti na strani NZ ipak iz CH si ovde kad god ti dune.
Ako odes u NZ ne vracas se nikad vise.
Poznajem neke iz Australije koji ni na kevinu sahranu nisu mogli doci a kamoli nesto drugo.

Andreja

A ¹ta te spreèava da se vrati¹, da obiðe¹ svoje? Nema¹ kintu? :D Pa za pola meseca zaradi¹ za povratnu kartu.
Ne, nego ti se ne vraæa u ovu bedu kad navikne¹ na bolje. Ili se vrati¹ jednom, pogleda¹ kako su ljudi nesreæni i nezadovoljni, vidi¹ da ne mo¾e¹ da pomogne¹ svima a mnogi postanu i ljubomorni. Onda skapira¹ da treba¹ da ide¹ dalje i to je to...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Slaninar

Po mojim nekim iskustvima (mada nisam ¾iveo napolju, pa to uzimam i sam sa rezervom) - ovde je bolje dru¹tvo, dru¾enje, a sve ostalo je sad veæ bolje napolju.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Citat: Laziæ poslato 30 April, 2017, 11:31
Nego zaboravih da ka¾em, i ja bi na Novi Zeland, jes' da su previ¹e religiozni za moj ukus(bar mislim da jesu), ali nema nekih remetilaèkih faktora da ih radikalizuje, drugim reèima, jebe im se za ostatak sveta...
Сем пар побуна урођеника све је ок.
Друштво за заштиту од животиња

Nadalina

Citat: Andreja poslato 30 April, 2017, 12:59
A ¹ta te spreèava da se vrati¹, da obiðe¹ svoje? Nema¹ kintu? :D Pa za pola meseca zaradi¹ za povratnu kartu.
Ne, nego ti se ne vraæa u ovu bedu kad navikne¹ na bolje. Ili se vrati¹ jednom, pogleda¹ kako su ljudi nesreæni i nezadovoljni, vidi¹ da ne mo¾e¹ da pomogne¹ svima a mnogi postanu i ljubomorni. Onda skapira¹ da treba¹ da ide¹ dalje i to je to...

Sprecava te ugovor gde ti je dosao odmor tad i tad i u slucaju nepojavljivanja na poslu, osim u slucaju (ozbiljne) bolesti sa sve dokazima od lekara, mozes da pakujes kofere iz firme, na primer. A onda, sprecava te i cinjenica da u najboljem slucaju putujes 2 do 3 dana u jednom pravcu pa ti vikend varijante ili 5 dana nekog praznika nista ne znace.

Ako si emotivac i hoces da budes blizu svojih i da mozes malo malo pa skoknes kuci - onda da, Svica, a ako si u fazonu da ti nije bas problem da budes preko sveta - NZ.
Dzukela u podznaku

bucko

#51
Ovog sto poznajem je sprecio ranije potpisan ugovor sa jezivim penalima u slucaju kasnjenja a on nije planirao da mu umre majka, na primer.
Na¹i ljudi ne kapiraju da preko nema milosti i da se tamo raaaadi i raaadiii dok se ne crkne, a ovde kao ne valja.
Usa zakon o radu ne poznaje termin placenog god odmora na primer,sve je na tebi da izpregovaras ako mozes.
Znaci da ovi sto su uspeli ne mogu da dodju zbog posla a ovi sto nisu ne mogu jer nisu u stanju da plate kartu s kraja sveta i nazad...

Lazic

U ©vici drugar u dhl-u ima 6 nedelja odmora...

bucko

#53
Citat: Laziæ poslato 30 April, 2017, 20:37
U ©vici drugar u dhl-u ima 6 nedelja odmora...
Ne boj se smanjice mu,zato i pustaju ovu bedu iz Afrike i Azije da se useli

Pogledaj ovaj film

http://www.imdb.com/title/tt4897822/videoplayer/vi3435901465?ref_=tt_ov_vi



Boban_m

Citat: bucko poslato 30 April, 2017, 19:59
Usa zakon o radu ne poznaje termin placenog god odmora na primer,sve je na tebi da izpregovaras ako mozes.
Znaci da ovi sto su uspeli ne mogu da dodju zbog posla a ovi sto nisu ne mogu jer nisu u stanju da plate kartu s kraja sveta i nazad...
Ma nije bas tako. Placeni odmor je normalna stvar. Ako imas smrtni slucaj u porodici uvijek mozes na to da uzmes 2-3 nedelje  neplaceno bez ikakvih problema. Ako je cilj da se osokole ljudi kako je tamo dobro a preko uzas onda vazi. Jedino mi je zao sto nisam ranije otisao.

Lazic

@Bucko:
Naravno da sam gledao, èak ne skoro... ;D Volim ja debelog, ubada u centar...


@Boban:
Ni vi ba¹ niste reprezentativni primerci Amerikanca... Niti ste neobrazovani, niti se hranite kao oni, niti ste tu stigli bez kinte, niti ste morali da se kuæite u nekom getu... Nisu u Nemaèkoj intelektualci doveli Hitlera na vlast nego praznoglavi koje je mogao da izmanipuli¹e praznim prièama... Ko glasa za Trampa? Ko glasa za Vuèiæa?

bucko

Citat: Boban_m poslato 30 April, 2017, 21:04
Citat: bucko poslato 30 April, 2017, 19:59
Usa zakon o radu ne poznaje termin placenog god odmora na primer,sve je na tebi da izpregovaras ako mozes.
Znaci da ovi sto su uspeli ne mogu da dodju zbog posla a ovi sto nisu ne mogu jer nisu u stanju da plate kartu s kraja sveta i nazad...
Ma nije bas tako. Placeni odmor je normalna stvar. Ako imas smrtni slucaj u porodici uvijek mozes na to da uzmes 2-3 nedelje  neplaceno bez ikakvih problema. Ako je cilj da se osokole ljudi kako je tamo dobro a preko uzas onda vazi. Jedino mi je zao sto nisam ranije otisao.
Lepo je pogledati ceo,ima i prilog iz Dukatija a kljuc je na 8:55

! No longer available

Boban_m

Citat: Laziæ poslato 30 April, 2017, 21:18
Ni vi ba¹ niste reprezentativni primerci Amerikanca... Niti ste neobrazovani, niti se hranite kao oni, niti ste tu stigli bez kinte, niti ste morali da se kuæite u nekom getu... Nisu u Nemaèkoj intelektualci doveli Hitlera na vlast nego praznoglavi koje je mogao da izmanipuli¹e praznim prièama... Ko glasa za Trampa? Ko glasa za Vuèiæa?
Ja pricam o mogucnosti da se leti kuci ako mora. Ne razumijem se u politiku.

Boban_m

Bucko, zato je EU i propala. Zajednicko trziste, zajednicka moneta ali individualne fiskalne politike. Grcka je bila meka za placene odmore, bolovanja i rane penzije.

Sem toga sta je 3 nedelje odmora. Amateri. Ja sam znao po godinu da ne radim dok sam bio tamo ;D

DebeliZmaj

Sve preko jednom u dve godine do svojih je u eri skype vibera previse ..
Kad se skucis posaljes matorce kod sebe avionom mesec dana ...
U medjuvremenu saljes kes i viber / skype jednom nedeljno ...
Nemas 15 godinapa roditeljima ispricassta si radi i dal si kakio svaki dan ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell