Glavni meni

Svajcarska ili novi zeland

Započeo SSZGO, 28 April, 2017, 18:13

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

SSZGO

Da idete negde da zivite i radite gde biste od ta dva i zasto?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Bori¹a

novi zeland... svajcarci govore nemacki - fuj [rofl]

a i na novom zelandu nisam bio nikad...

Taraba

NZ.
Svajcarska dosadna - osim ako ne volis skijanje i sere¹ lovu.
I da, puna na¹ih.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Boban_m

Zavisi sta hoces u zivotu. Ako ti bas znaci da budes blizu Srbije i da se maltretiras sa papirima, onda Svica. Ako hoces da pocnes novi zivot onda NZ zbog svega ostalog, a najvaznije jezik i to sto te nece gledati sa visine kao stranca. A mozes i da nadjes Sestog da zajedno vozite off ;D

mareskin


Novi Zeland jer ima puno preplanulih istetoviranih tipova... je razlog za¹to je moja drugarica htela da ide.
A i raèunam da je veæi do¾ivljaj nego ©vajcarska.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Bori¹a

moram da udjem na google earth da vidim gde je nz uopste...

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

CBRR1

Svajcarska ti je toliko zanimljiva za zivot koliko i staracki dom....

Slaninar

Prednost ©vajcarske je bli¾a kuæa i kad veæ nisi sa dru¹tvom, bar da mlati¹ ozbiljnije pare. :)

Novi Zeland - ne znam puno o zemlji, sem da je nenormalno velika vla¾nost vazduha i da im je zvanièni jezik engleski.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ts.marko

U CH veæ 15g i nije tako lo¹e, pod uslovom da si u ®enevi ili eventualno Lozani. Fino, opusteno. Ona radnicka naselja puna na¹ih (Lucern, Zug, itd) ne racunam.
A o NZ sanjam, i bio blizu odlaska 2005g. Imam par drugara koji tamo zive i koji su odu¹evljeni klimom i prirodom. Jedino je kinta slaba

Hattrick

Pola familije mi je u Svici. Mnogo se zaradjuje, a ogromni su i fiksni rashodi. Dosadno do zla boga. Gestapovska pravila za jedne, zakon dzungle za druge, narko dileri i makroi te polome za pogresan pogled, pojeo vuk magarca. Siptara ko u prici. Gudre, kurvi i oruzja takodje. Ribe radodajke, ali izgledaju kao kamion Nemaca (sto bi rekao Miroljub). Ne sme da se tusira, pusta voda u WC solji posle 22h. Ne sme da se pere auto nedeljom. Najspektakularniji izlazak trzni centar. Jednom recju sranje. Ne znam previse o NZ, ali sudeci po likovima koje sam tu i tamo po svetu upoznao koji dolaze odande, zivot tamo je vrh. Zezanje kolima, motorima, surfovanje, sport i bleja po plazi, kult oblikovanog tela, opusten zivot do jaja. Pogotovo sto ce ti zivot biti prodaja fitnesa i misica. Za tamo ko budali samar. Za mene NZ bez oklevanja.

Biker-Boy

Jebes pare, ja bi samo zbog klime zapalio u Novi Zeland ili Australiju,  dojadila mi ova zima vise, jebem ti zimu u hladnocu.. +tamo sezona motora traje cele godine :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Gavrolini

Davno sam gledao neku emisiju o najboljim mestima za zivot. Secam se kao sad da je Novi Zeland bio na prvom mestu.  Savrsena klima. Priroda gotovo netaknuta. Pa nisu dzabe medju najboljim vozacima endura iz novog zelanda :)

freepartyman

Lakse ces da dobijes radnu za Novi Zeland..A i Novi zeland ti je nova AMerika 60tih.. Hipi fazon, puno mladih, eko fazon,lepa priroda, mozes da skijas i za par sati voznje da ronis u tihom okeanu. Nije za poziranje,lecenja kompleksa malog djoke i lozenje sa lovom kao Dubai. Skroz drugi fazon. Kapitalizam nije uzeo maha tj,
I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

Citat: Boban_m poslato 28 April, 2017, 19:39
Zavisi sta hoces u zivotu. Ako ti bas znaci da budes blizu Srbije i da se maltretiras sa papirima, onda Svica. Ako hoces da pocnes novi zivot onda NZ zbog svega ostalog, a najvaznije jezik i to sto te nece gledati sa visine kao stranca. A mozes i da nadjes Sestog da zajedno vozite off ;D

na zalost mogu da se kladim da on ne zna ko je sesti iako je na forumu bio kad i on ako ne i pre


Citat: Slaninar poslato 28 April, 2017, 23:09
Prednost ©vajcarske je bli¾a kuæa i kad veæ nisi sa dru¹tvom, bar da mlati¹ ozbiljnije pare. :)

Novi Zeland - ne znam puno o zemlji, sem da je nenormalno velika vla¾nost vazduha i da im je zvanièni jezik engleski.

a pitoni?

Citat: ts.marko poslato 28 April, 2017, 23:14
U CH veæ 15g i nije tako lo¹e, pod uslovom da si u ®enevi ili eventualno Lozani. Fino, opusteno. Ona radnicka naselja puna na¹ih (Lucern, Zug, itd) ne racunam.
A o NZ sanjam, i bio blizu odlaska 2005g. Imam par drugara koji tamo zive i koji su odu¹evljeni klimom i prirodom. Jedino je kinta slaba

da si upoznao glena sa foruma koji je iz nz izbegao za srbiju on bi ti rekao koliko je kinta slaba, proveo tamo cetvrt veka i zaradio milionce radeci fizikaliju i majstorluk

Citat: Biker-Boy poslato 28 April, 2017, 23:15
Jebes pare, ja bi samo zbog klime zapalio u Novi Zeland ili Australiju,  dojadila mi ova zima vise, jebem ti zimu u hladnocu.. +tamo sezona motora traje cele godine :D

upravo tako ja kad sam razmisljao dodem imao sam 3 kriterijuma za ispuniti:

1. finasije tj bolji zivot inace sto uopste idem koji q?
2. klima, zelim da je lepo vreme i da sam raspolozen svaki dan kao i da vozim motor ili se bavim outdoor aktivnostima inace cu postanem debela stoka koja je ceo dan za kompom
3. engleski, znam ga odlicno i vecina planete ga je usvojila a mrzi me da se drkam ducim novi jezik

izbor mi na kraju spao na centralnu ameriku i nz, u americi sam bio, ne hvala nije to za mene, isao am potom da proverim egipat i thailand (gde eng nije glavni ali ga svi koriste), previse jadno i siromasno a do nz nikad nisam ni stigao jer krenih da pravim kucu i gotovo sad, ne idem ja nigde (ali glas za nz)

sale_75


UFF

super, evo ti sve pare na svetu samo neces da vidis sunce 6 meseci tj do kraja zivota, bices depresivan i sedeti u kuci ili na poslu 24h, koji ce mi onda qrac pare?

sale_75

Mislim da gresis ali opet sve je stvar ukusa!
Na slikama mnogo lepa zemlja, moja zelja za moto turom!

serbduck

 NZ definitivno.

Svica je puna sipaca i uzasnih pravila...sve je nekako sterilno. Pare jesu velike, al su troskovi jos veci.

U obe zemlje imam bliske prijatelje. Cuo sam svasta - glas za NZ.





Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Hattrick

Sto se Norveske tice, sve lepo na papiru, ali realno ne da oni meni placaju, vec bih ja njima platio samo da ove njuske ne gledam.