Glavni meni

uvoz vozila iz emirata

Započeo SSZGO, 27 April, 2017, 16:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

SSZGO

treba mi informacija

mogu da posaljem auto i ili motor  brodom iz emirata u srbiju u beograd

sta je potrebno uraditi kada auto stigne da bih mogao da ga tu registrujem

i sta mi je potrebno od papira

ako neko zna nekoga ko se time bavi neka da neki kontakt najbolje preko whatsappa

takodje ima li iko ideju koliko bi trebao da kosta shipping, trazili su mi 2900 dolara za kontejner

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hattrick

Ima par godina poslao sam nekoliko vozila iz Evrope za Karaibe. Ne treba ti ceo kontejner, polukontejner je sasvim dovoljan. Najbolje cene sam tad imao kod Maerska. Ne bih znao konkretno iz UAE za Srbiju, ali iz informacija koje imam, kontaktiraj nekoj Evropskog MB dilera (ako saljes mecku) i proveri dali ti je vozilo kompatibilno sa Evropskom verzijom. Ako nije nemoj da se trudis, nece biti registrovan nikad. Ako jeste neka ti taj evropski diler izda CoC (Certificate of Conformity), iskljucivo na engleskom jeziku (oko 200€). CoC, saobracajna, i kupoprodajni ugovor, i nema zime, mozes da saljes, kontaktiraj nekog speditera u Srbiji da odradi ulazne papire, carinsko skladiste i carinjenje. To je sve njegova briga.

SSZGO

U pitanju je moj auto i motor. Nema kupoporodajnog ugovora ni saobracajne odjavljeni su. Proveravamo sad da li su kompatibilni tj homologizovani sta vec
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hattrick

Ako taj papir od odjave ima sve informacije o vozilu kao nemacki fahrzeubrief koji dobijas kada se fahrzeuschein vrati prilikom odjave, bice sve ok. Ako nema, vidi neku kod notara serifikovanu kopiju saobracajne. Svakako ce morati biti u Srbiji prevedena sa arapskog kod sudskog prevodioca. Drugo, mozes u Srbiji umesto CoC da trazis i potvrdu iz AMSS, koja ima istu tezinu, ali nema sansi da bih ja rizikovao sa njima, jer za najmanju zackoljicu mogu da te odbiju, i onda si u corsokaku, zatvore ti sve mogucnosti registracije. Tako da obavezno dobro proveri evropsku homologaciju oba vozila preko brojeva sasije, i bez EU CoC na engleskom jeziku u rukama, ne pokreci slanje, prijateljski savet. Ako to imas, nema zime, ostalo je limunada.

SSZGO

Koliko para za carinu i registraciju
6300 kubika 2009to godiste?
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane

..saobraæajnu mora¹ imati, tu na kojoj stoji da je odjavljeno vozilo..

Mogu ti sutra proveriti ¹ta i kako za carinjenje, to mi posao samo ¹to ne radim fizièka lica i vozila uop¹te pa nisam siguran ¹ta ti je potrebno za ovaj tvoj sluèaj

Slikaj mi saobraæajne i po¹alji za procenu..

SSZGO

Daj mail ili fb ili whaysapp
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane


Lazic

Vraæa nam se ©ime... ;D Obrlatila ga Jovana... ;D

slave74

Ako je vozilo odjavljeno , mozes se naci u teskoj situaciji, ukoliko ne bude moglo da se carini, jer moras da ga izvezes iz zemlje-a kuda ces, veliki su troskovi.
Najbolje da si  odjavio posle, dolaska u SRB.
U slucaju da ne mozes da carinis, barem ti stoje ovde da ih vozis, i polako trazis nacin ili musteriju, koju zanima stranac.
U slucaju kad si vlasnik i gradjanin Srbije, a vozilo nije odjavljeno, onda mozes bez prijavljivanja carini dovesti vozilo u zemlju na koriscenje.
U tom slucaju, kada nema prepreke da se carini, uopste ne moras da ides na granicu Srbije da bi prijavio uvoz, vec radis skracenu proceduru u BG. Em jeftinije, em izostavis drkanje na granici..

SSZGO

jos uvek nista nije odjavljeno... ako ga dovezem na dubai tablama da li moze da udje u zemlju?

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

slave74

Ne vidim ko moze da ti zabrani , tvoj auto, eventualno osiguranje granicno..

Mozes ga kao stranca voziti po celoj evropi i sire, a u srb uz nas pasos i vazecu vizu za drzavu iz koje je vozilo.
Uostalom na tvoje je ime u saobracajnoj, najcistija je situacija, samo overeni prevod saobracajne od sudskog tumaca za koji vec jezik...
Mada ako je saobracajna u medjunardnom stilu ne treba ni prevod

Ja to ne bi prevodio na nase table , da dam lopovima za carinu i pdv, pa posle za registraciju svake godine preko 3000cm oko 1000 i nesto eur..

Samo svakih 6 meseci trknes do granice izadjes , pa udjes da te ne bi jebavali za carinski prekrsaj, mada mene nikad nisu, a nisam to cinio...
Ali vozilo ti u svakom slucaju ne mogu uzeti,jer bi ga tebi kao vlasniku posle i vracali ,naravno uz kaznu.

Boban_m

A i bolji fazon realno, vozis mecku po BG sa Dubai tablama. Jos izadjes pred klub u dzelebiji ima kokoske da padaju mrtve.

SSZGO

Da li mogu da uteram vozilo u zemlju ako mi je istekla viza ? Posto je pri kraju... ja mogu oba vozila da posaljem nazad ali sta se onda desava sa njima na carini da li mogu na stranim tablama da ih odvezem kuci a da nemam aktivnu vizu
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Boban_m

Koliki je problem produzavanje te vize?

SSZGO

Citat: Boban_m poslato 27 April, 2017, 19:53
Koliki je problem produzavanje te vize?

Veliki. 3-4000 eur . Put van i u zemlju. Zdravstveno osiguranje nova dokumenta lekarski pregledi...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Boban_m

Hm...mozda je bolje da to unovcis dole. Jebes glavobolje.

Hattrick

Ako nemas aktivnu vizu stavice ti vozila na carinskom skladistu iza zice 100%.
Zovi nekoga ko ima bilo koje strano drzavljanstvo ili radnu dozvolu, da saceka vozila na carinskom prelazu, on moze sa carine da ti odveze auto do kuce ili gde god na Dubai table. I da ga vozi po gradu koliko hoce. Ti neces smeti da ga vozis po gradu na UAE table sa isteklom vizom, oduzece ti ga i naplatice ti 130.000din carinski prekrsaj.
Ako sredis vizu, na Dubai tablice vozis sasvim normalno kao bilo koji drugi auto. U tom slucaju, ne carini ni za zivu glavu, em ce sva igranka preskupo da te kosta, em ce da te razvaljuju sa registracijom. Ako ne sredis vizu moras na carinjenje.

SSZGO

Ok da se sracunam onda koliko eventualno bi izaslo da se prevodi na bg table
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

slave74

Pa za motor nije problem ako je do 1000ccm za carinu i registraciju,.
Mislim da mozes da uvezes vozilo u SRb posto se za stalno vracas sa rada u inostranstvu iako ti je istekla viza, a vozilo je na tvoje ime.
Eventualno moze da se voze strane table na studentsku legtimaciju, pa vidi mozes li to tamo da izvadis jeftino..

U svakom slucaju ti je gora varijanta ako je vozilo odjavljeno.