Glavni meni

uvoz vozila iz emirata

Započeo SSZGO, 27 April, 2017, 16:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

megaidiot

Citat: Hattrick poslato 27 April, 2017, 21:06
Da bi presao granicni prelaz na tockovima, i nastavio da vozi kroz Srbiju vozilo na strane tablice, i vozio po gradu sa tim tablama, mora da ima aktivnu vizu ili radnu dozvolu, ili drzavljanstvo neke od stranih drzava, idealno drzave iz koje vozilo dolazi. Ako su dokumenta istekla, isto je kao da ih nema.
a dozvola?
da ne otvaram novu temu bezveze.

mogu li da prelazim nasu granicu kako ocu sa motorom sa austrougarskim tablama, sa validim autrougarskim papirima nize rase (radna viza, vlasnicki list od motora, sve regularno), ali sa nasom srpskom dozvolom?

mislim da mogu, ali ne znam da li mogu da me drkaju bezveze, ne daj boze vrate nazad, pogotovu na izlasku iz srbije.

megaidiot


bobangsxr

Cini mi se da ne moze... ima da te zezaju sa time...  znam lika koji je napravio prekrsaj dole kod nas sa stranim tablama i dao je nasu dozvolu da mu kao ne uzmu stranu, i mnogo je sebi napravio problema zbog toga... izvuko se samo sto je kod nas sistem takav kakav jeste

slave74

Vozacka , zavisno koliko si dugo regularno van. Cini mi se da za vise od sest  meseci u eu traze da polazes za njihovu..
Ovde kod nas mi je samo jedan pandur za 12 godina aktivnog vozenja stranaca trazio stranu vozacku posto sam mu dao nasu..
Drsko sam ga upitao ,jel ne vazi  nasa u Srbiji,i to je to..
U principu ako nemas stalni boravak preko, mozes da vozis na nasu, u svakom slucaju ne uzimaju vozilo zbog toga..


Na granici ih bole patka, nije to saobracajna policija..

Hattrick

Ovo sto kaze slave, bez problema sa Srpskom dozvolom, niko te nista ne pita, samo da imas validni dokument centra zivotnih aktivnosti preko (radna dozvola, viza, drzavljanstvo, studentski indeks, itd), i mozes da vozis bilo kog stranca. Jedan detalj, NI SLUCAJNO u slucaju da pokazete srpsku dozvolu, ne pokazujte istovremeno i stranu. Znaci pokazujes ili jednu, ili drugu. Kod nas je neki blesav zakon da ne smes da budes u posedu dve validne vozacke dozvole iz razlicitih drzava, u kojem slucaju ce ti jednu trajno oduzeti, ma koliko blesavo zvucalo.

Kanarinac

Tacno, drugaru su oduzeli svedsku dozvolu posto je pokazao nasu,pa njihovu

megaidiot

super, znaci mogu preko granice. dojaja. hvala.  [thumb_up]
tako sam i mislio, ali reko bolje da pitam, da nema neka kvaka u zakonu.

podneo sam sve za svapsku dozvolu, ali sad su svi navalili pa se ceka jako dugo, kazu 4 meseca, a meni se ne ceka ni malo.
realno, samo sam ugrozen u austrougarskoj svaki dan na ulici, ali sa tim zivim vec duze vreme.
ako odem bilo gde u eu (nema granicnog prelaza, nema pokazivanja papira) i napravim prekrsaj, samo platim kaznu, niko se ne bavi mojim prebivalistem.
i mislim da ni jedna zemlja ne trpi dve vozacke, kad budem uzimao ovu predajem nasu.
da, znam da mogu da je 'izgubim', ali ne mogu da se cimam sa time... ako se vratim u domovinu za stalno opet cu prepisati vozacku i kraj price.

Lazic

Citat: Kanarinac poslato 01 Maj, 2017, 23:48
Tacno, drugaru su oduzeli svedsku dozvolu posto je pokazao nasu,pa njihovu
A on nije za 10 minuta izvadio novu u ©vedskoj, mhm... ;D Ba¹ su ga zajebali... ;D

Hattrick

U Solunu gros somun, do Soluna sto somuna.  :)
Bas zato gmazovi to i rade, oduzmu ti stranu, naplate finu kaznicu, i ostave ti samo Srpsku. Ako se desi neki veci prekrsaj u Srbiji, radar, crveno svetlo, posto imas prijavu boravka preko, i vozis stranca, izlazis istog dana pred sudiju za prekrsaje, po ubrzanoj proceduri. U slucaju da ti sudija zadrzi Srpsku vozacku na mesec, dva, tri, u zavisnosti od prekrsaja, nema pisama, nego je na snazi odmah, ostavljas dozvolu istog trenutka. A zamisli ti treba da se vratis, lupam, u Svedsku autom, kitaaaa, nemas vise ni jednu vozacku kojom bi mogao da se vratis nazad, ako si dosao kolima. A ako zivis u Srbiji, nemas vise ni jednu vozacku kojom bi mogao da vozis.
Zato znam jednog lika :) jedna domaca, jedna strana, i jedna strana koju je nekada "izgubio", ali je eto slucajno kasnije pronasao u novcaniku  ;D
Pa nek oni oduzimaju  :)

Kanarinac

Citat: Laziæ poslato 02 Maj, 2017, 03:55
Citat: Kanarinac poslato 01 Maj, 2017, 23:48
Tacno, drugaru su oduzeli svedsku dozvolu posto je pokazao nasu,pa njihovu
A on nije za 10 minuta izvadio novu u ©vedskoj, mhm... ;D Ba¹ su ga zajebali... ;D
Nije,platio je kaznu,a nasi debili umesto da mu vrate dozvolu na ruke posalju mu kao za Svedsku. Posle gomile peripetija zavrsio je

megaidiot

znaci ipak se isplati iscimati se... fala

slave74

Citat: Hattrick poslato 02 Maj, 2017, 04:24
U Solunu gros somun, do Soluna sto somuna.  :)
Bas zato gmazovi to i rade, oduzmu ti stranu, naplate finu kaznicu, i ostave ti samo Srpsku. Ako se desi neki veci prekrsaj u Srbiji, radar, crveno svetlo, posto imas prijavu boravka preko, i vozis stranca, izlazis istog dana pred sudiju za prekrsaje, po ubrzanoj proceduri. U slucaju da ti sudija zadrzi Srpsku vozacku na mesec, dva, tri, u zavisnosti od prekrsaja, nema pisama, nego je na snazi odmah, ostavljas dozvolu istog trenutka. A zamisli ti treba da se vratis, lupam, u Svedsku autom, kitaaaa, nemas vise ni jednu vozacku kojom bi mogao da se vratis nazad, ako si dosao kolima. A ako zivis u Srbiji, nemas vise ni jednu vozacku kojom bi mogao da vozis.
Zato znam jednog lika :) jedna domaca, jedna strana, i jedna strana koju je nekada "izgubio", ali je eto slucajno kasnije pronasao u novcaniku  ;D
Pa nek oni oduzimaju  :)

I za licnu kartu isto vazi-ne mozes zakonski imati dve, pa ko se zajebe da pokaze ovlastenom licu- zajebo se.
Masa naroda ima i Bosansku i nasu..

I tacno je da pri vecim prekrsajima izlazis pred sudiju po skracenom postupku-rade i vikendom. Uzmu ti saobracajnu pasos i dodji ujutru u 29 novembar.
Bio par puta , cak se i cenkao, ali kazne su bile vece nego za domace gresnike.
Vozio sam jednom od NL do Bg bez vozacke, burazer cak dvaput.
Ja sam prosao fino, tad je bila i D-A granica i naravno madzarska, jedino mi bila frka u Srbiji-patrola na sve strane..
Burazera drkali Austrijanci na granici, a posto smo isli sa dva auta, ja sam prosao, vratio se pesaka, pa prevezao njegov auto.
Austrijanac malo lajao, al ne moze nista..

E, da tad je burazer imao amss dozvolu, u principu s njom dupe da obrises.. Samo roza prolazi svuda..

Pa granicna osiguranja , koja su se uplacivala na granici. NAs pandur ti zadrzi pasos dok se ne vratis sa polisom,koja je bila paprena.
Posto smo posle drugog puta provalili da panduri ne gledaju polisu, nego im samo mahnes polisom, a oni ti vrate pasos, onda smo pokazivali stare vec istekle  polise.
Bilo je problem da se vozi posle bez osiguranja, ali ja sam za par godina platio samo jednom kaznu + osiguranje na mesec dana, a vozio mnogo po celoj Srb, Crnoj Gori, BiH..

Posle su priznali zelen karta sto bi rekli Madjari, pa smo ih stencali na stampacu, nikad se jeftinije nije vozilo....

Lepa vremena, a bio sam i mladji.

megaidiot

Citat: slave74 poslato 02 Maj, 2017, 12:14
Lepa vremena, a bio sam i mladji.
Bice da si samo bio mladji.

Ostalo nikako ne zvuci kao lepa vremena. :D

Lazic

Jo¹ su neki tako mlatili nn zelenim papirima... ;D Provereno pali kod Bosanaca, brat mi je prièao da Makedonci gledaju svaki detalj...

megaidiot

vo makedonija, nedobog da se zadrzis koji dan, gledaju da li si se prijavio, ima i za to kazna.
isto je fora da ako prodjes prvu patrolu iza granice, a zaustave te tek kasnije na avtopatu, kazes "castio sam vec vase kolege" i pustaju te odma sta god da si radio.

Hattrick

Citat: megaidiot poslato 03 Maj, 2017, 02:18
kazes "castio sam vec vase kolege" i pustaju te odma sta god da si radio.

Dobra fora, pamtim :D

SSZGO

odustao sam od procedure, lakse je da se upucam nego da bilo kakvu papirologiju radim u srbiji....
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Lazic

Samo sam èekao kad æe¹ da skapira¹... ;D

UFF


SSZGO

da se opet vratim na temu

posaljem auto u srbiju na dubai tablama

kada auto dodje u luku sta se onda desava, zelim da isteram auto i vozim, kakva je procedura

zelim takodje da izadjem iz zemlje, idem po evropi

takodje sta je potrebno za prodaju vozila od papira

ako zelim da ga prodam u nemackoj , ne zelim uopste da reg na nase table

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor