Glavni meni

25.000 Poginulih bajkera za 10 godina

Započeo Hattrick, 12 April, 2017, 15:35

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

sremac

gde je onaj snimak gde stare kajle pretièu taèskrin generaciju na fuzasteru?
budala na leru, mudonja u kontra smeru

Kostić

#81
ne, iæiæu na bjb da pi¹em kako sam vozio 299 ;D ovom zelenom ne valja kad neko vozi ko baba, onda ga otera na bjb, kad neko vozi 299 onda la¾e. pa ¹ta ti zeleni zube oæe¹ da pi¹emo? kako smo kupili rizloma ruèice i zalepili trakice na felne? to pi¹u deca po bjbu, a brzina ubija, ti ka¾i suprotno slobodno. i idi sa slaninarom da uèi¹ cake, mo¾da nauèi¹ da se vozi¹ naopaèke dok pegla¹ autoput i vuèe¹ nas trapave  za sobom kroz grad na crveno svetlo. pijane! dizginemo ko golubovi ;D (mega ovo ne sme da proèita, opet æe da me ¹alje u ludnicu)

Kostić

#82
Citat: sremac poslato 14 April, 2017, 02:52
gde je onaj snimak gde stare kajle pretièu taèskrin generaciju na fuzasteru?

¹ta bi tu mene neko mogao da nauèi? popio sam kilo rakije  i deset piva, jurco sa motorom koji ima amortizere za pistu po livadi, a pao sam jer je gore neravno, to sam provalio kasnije, trezan ;D skakuæe motor a naglo sam prikoèio pa izgubio grip. i opet sam tako pijan usto i oti¹o. i ¹ta mene neko da nauæi? da ne koæim naglo? to znam i sam.

gde je jugin snimak sa mosta kod gorana? M? jedva su zavarili volan. napao ga mokar most ;D ¹ta da ga nauèe? laziæ? on jedini zna da vozi a pao je milion puta.....

i nismo se trkali, nego smo oti¹li pijani da se provozamo. a pao je i mali ako se ne varam ;D i to nije najgori gluperaj. juga je pogodio ¹aht u livadi od milion hektara....


i slaninar je padavièar, a sere ko foka jer mora da bude kontra jer je on slaninar :)

Kostić

#83
sad me ne¹to napalo po glavi, ono ¹to je hefe reko. spori su opasni. znaèi, ako vozim po ogranièenju, neko ko vozi duplo br¾e nije opasan, al æe da se zakuca u mene i onda sam ja izazvao udes. to nas vodi u teoriju podstrekivanja na kr¹enje saobraæajnih propisa. da bi sigurni brzi vozaèi (moraju da budu obuèeni sa kursevima jevtièa i ostalih trkaèa po slaninaru) mogli bezbedno da voze duplo br¾e od ogranièenja, mi spori moramo ili da se batalimo vozila ili da ubrzamo pa da nas murija navata i pohara nam novèanike. to je bla¾a varijanta. bezbedna. ona nebezbedna je, da mi sporaæi pu¾iæi moramo da ubrzamo i da izubijamo pe¹ake, druge uèesnike etc, a ovi brzi iza nas taman imaju vremena da stanu i ne budu krivi. dal je realna izjava jednog mudrog èoveka, da su vozaèi koji po¹tuju ogranièenje brzine opasni u saobraæaju? nije li to podstrekivanje na nebezbedno pona¹anje? ja bi reko da jeste. :) (teorija prakse da svi jure i da saobraæaj treba pratiti onanko kako se odvija je na ulici ok, dok se ne desi udes. posle nije ok. onda je krivica. takva teorija iskusnih vozaèa donosi pare u kasu dr¾ave i pravi posao svim granama industrije. interesantno)



za¹to kosta sere ovoliko u poslednjih nekoliko dana, ko foka?

zato ¹to je pro¹le godine imao istu situaciju na istom mestu gde su poginuli nesreæni momak i devojka. i usrao se u gaæe. i pitao se, za¹to je morao tuda tako, kad zna ¹ta je saobraæaj. a morao je, jer voli ko i svako drugi da zavrne malo po gasu. nije mu se desilo, nije se desilo drugima, al eto. ipak se desilo. odo¹e dva mlada ¾ivota.

ne ka¾e kosta da sad svi treba da budemo pièke i da slu¹amo muriju i zakone, pa koj æe nam onda motori, al treba da se èuvamo za sve pare. realno, znam kako im je bilo u trenutku nemoguænosti da izbegnu udar. i ne mogu da se oduprem utisku onog krova na autu. i svi su bacili kamenje na auto koji je kriv za sve pare, ali je kriva i brzina.

smorio sam sam sebe sa kenjanjem :)

megaidiot


UFF

samo sebe si i smorio jer svi drugi kad vide kilometarski post od tebe i to nekoliko za redom znaju da pricas sam sa sobom pa ga jednostavno preskoce i ne citaju

Kostić

pametno. ni ja ne èitam 70 posto foruma, nego ono ¹to mi je interesantno.

navajo

Pun grad debila koji ne znaju da voze, dobro, to sam znala i ranije jer sam vozila auto...ono sto nisam znala je koliko ISKOMPLEKSIRANIH, ZAVIDNIH I LJUBOMORNIH MAJMUNCINA ima po gradu....da bih to otkrila izgleda da je bilo potrebno da pocnem da vozim motor, i vozim se sa drugim motoristima...nadrkani klinci u nekim bembarama sklepanim, ili autima koji bi da budu trkacki kad porastu, a u stvari su raspadnute sklopocije, ili dobri automobili za koje sigurno nisu sami zaradili, seku, trkaju se, startuju pored tebe kao majmuncine, namerno te blokiraju, idu iispred tebe i namerno koce naglo, usporavaju, i ne daju ti da se provuces, ili blokiraju skretanje...i to tako bezobrazno da je pitanje kada cu neku budalu malu da izvucem iz auta i polomim kao *PIP*....ono kad neko nema muda da vozi motor, a hteo bi...ili mu ne daju mama i tata....grrrrrrrrrrrrr

Juce su me dva majmuna iznervirala opasno, jako su bezobrazno sekli i maltene izguravali drugara koji je isao ispred mene, a koji ih ni na koji nacin nije iznervirao ili isprovocirao svojom voznjom, ili nekakvim provlacenjem...a to su naravno radili i meni, jedva sam uspela da se sklonim od budala i skrenem [zena]

mkt


mrle

ala ste se raskenjali... pet strana.

misa-pei

Citat: UFF poslato 13 April, 2017, 03:03
kurs bezbedne voznje?  [rofl]


jaaaaooo koje proseravanje pa ne zivimo u amerikama jbt, pise li na tom kursu npr "na pumpama ne sipati gorivo po rezervoaru i ne paliti pljugu?" i slicno za retarde


ne kazem da ne mozes da cujes ili cak naucis nesto novo ali dzaba ako ga posle primenjivati neces i ako nisi glup naucices tj naucio si i dosad i sam odlicno i ne treba ti kurs za debile a ako jesi ni kurs ti pomoci nece

[rofl] zamisljam nekog trkaca ili stuntra koji se sam obucavao kako je dosao na kurs i neko mu drzi predavanje o countersteering-u i kako mora da se nagne vamo da izbaci tamo da radi rukama a ovaj moze zmureci da uradi bolje od predavaca sve sa namerno obrnuto postavljenim tezistem



Èuj, prvo proði taj kurs, praktièni pa teoretski, onda pljuj. D¾aba ti je instinktivna vo¾nja, ako postoji bolji naèin na koji neko mo¾e da ti uka¾e. Ako si retard, ostaæe¹ pri svom, ako razmisli¹ i shvati¹ da je drugi naèin bolji, prihvatiæe¹ ga. I ja sam prihvatio gomilu saveta u vezi sa gradskom vo¾njom, probao i usvojio neke trikove koji mi nisu padali na pamet pre kursa, neke nisam usvojio jer mi samo ote¾avaju vo¾nju i ne èine je bitno sigurnijom.

Naravno da postoje razlièiti nivoi kurseva, od onih za poèetnike gde im se ka¾e da ne polivaju gorivo i ne pu¹e (neveroivatan je broj imbecila, nismo ni svesni koliko ih je), do onih gde nadgraðuje¹ i/ili koriguje¹ steèeno znanje. Nije isto ako te obuèava profesionalac kome je to posao, ili neko ko je samo vozikao motor.

Zato, ne pljuj po kursevima apriori, veæ kreni od toga da ne¹to ne zna¹. Bar ti zna¹ vrednost usavr¹avanja znanja.

Isto, treba razlikovati kurseve za trkaèe i ¹kole trkaèke vo¾nje, jer su njihova iskustva i znanja prilagoðenja sasvim drugaèijem okru¾enju, od kurseva za pre¾ivljavanje na ulicama i za usavr¹avanje/uèenje onog ¹to je normalnom èoveku primenljivo u saobraæaju i ¹to mo¾e da mu spase glavu, nogu, ruku.
Država je najveći neprijatelj naroda

navajo

Skoro sam bila na nekoj maloj dodatnoj obuci, i ako nista drugo dobro je utoliko sto te natera da sagledas koliko mozda i ne znas da vozis onoliko dobro koliko si mislio.

Ne govorim o sebi jer ja znam da nemam pojma...presla sam tek 2500 hiljade kilometara i mene ceka jos dugo brusenje voznje.

Ono o cemu pricam je gomila drugara, koji su dosli svojim motorima, voze vec godinama, pa su zapinjali po onom poligonu samo tako...niko ni jednu od vezbi nije uradio na keca, a neki posle mnogo pokusaja.

Ja planiram da idem na dodatnu obuku, jer uvek mozes nesto novo da naucis...pogotovo sto sam ucila da vozim tako sto sam u auto skoli sela na SV-a i krenula da vozim i sama se snalazila kako sam znala i umela obzirom da ranije nisam vozila motor.

Slaninar

Ovde sam pisao o ¹kolskim, tipiènim, situacijama kada dolazi do udesa:

http://www.bikegremlin.com/2017/03/16/situacije-za-bicikliste-u-saobracaju/

Tekst je iz ugla bicikliste, ali sasvim primenjivo na motoru - veæina stvari. Unutar èlanka, na samom poèetku, postoje linkovi na jo¹ tri èlanka - koji obja¹njavaju podrobnije za¹to nas èesto ne vide i kako to izbeæi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

crni hatrike, ¹ta uradi sa naslovom teme, svi je otvorismo... ;D

sland¾o, o¹ da te spojim sa ljubom ¹okom, pa da zaradite pare sa kursevima? èoek bio takmièar u mladosti i to prilièno dobar.

megaidiot

jedan sere jedan vozi, dobra kombinacija  [rofl] [rofl] [rofl]

@slaninar salu nastranu, to sto si pisao je odlicna kompilacija svega i svacega sa raznih strana.

mislim da najbolju obuku drze ljudi koji imaju iskustva u obuci sluzbenih lica, tj. panduri.

Kostić

#95
da bi dobar instruktor bio validan, mora da ima kilometre i situacije. mora da poznaje vremenske uslove, biologiju, ciklistiku, i¾enjering i apsolutno sve ¹to postoji u sistemu obrazovanja. jer proraèuni nisu valdni, ako nema i prakse, a praksa se stièe vremenom i kilometrima. jedno vuèe drugo. za uspe¹no rukovanje motociklom u redovnom saobraæaju, dovoljno je da èovek ima zdravu psihu i da po¹tuje propise. : )

ako pandur ne vozi zimi po snegu, ki¹i po pljusku, leti na +60, nema sveukupnu praksu. nije obaveza da pandur najbolje zna. in¾enjer najbolje zna teoriju, jer je teorija matematika.


ja ¾elim da idem na zimski kurs. motocikl se registruje na godi¹njem nivou, vozi se na godi¹njem nivou, jer nije igraèka, nego prevozno sredstvo.

oæu kurs na snegu


pre iks godina, ljudi bre vozili goli, bez opreme, bez kurseva, bez mudrovanja. motor nije sofisticirani boing.... bre pobogu ljudi :)

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 14 April, 2017, 15:44
crni hatrike, ¹ta uradi sa naslovom teme, svi je otvorismo... ;D

sland¾o, o¹ da te spojim sa ljubom ¹okom, pa da zaradite pare sa kursevima? èoek bio takmièar u mladosti i to prilièno dobar.

Ako zna¹ nekog kojem treba pomoæ i dobra teorija za pravljenje kursa, slobodno uputi na mene. Besplatno.
Svojevremeno sam sa auto ¹kolama i saobraæajcima u NS prièao o pobolj¹anju obuke - ali kod nas u principu sve boli kurac, od polaznika, preko instruktora...
Ono ¹to mogu da uradim je da na sajt ubacim ba¹ moto èlanak - kao gostujuæi, da ne bude previ¹e BJB ¹treberski, ali da objasni osnovne stvari koje se ne prièaju u auto ¹kolama.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

¹alio sam se. al ljuba ¹ok je bio vrsan biciklista - takmièar, al se jo¹ nije setio, da mo¾e da otvori kurseve da zaradi pare i nisam siguran da bi njega i¹ta mogao da nauèi¹.... :)

megaidiot

Citat: kosta66 poslato 14 April, 2017, 16:02
in¾enjer najbolje zna teoriju, jer je teorija matematika
jok, i kod inzenjera isto kao i kod ostalih, dzaba brojke i diplome bez iskustva i pravog znanja.
cude mi se kad na intervjuu odbijam diplomirane mlade strucnjake, al sta cu kad su neupotrebljivi, cast izuzetcima.

ali pandur koji uci pandure - jebote ako moze da nauci pandura - nauci ce i coveka.  [rofl]

zimski kurs - to jos nisam nasao nigde, ali bi voleo da vidim. ima onaj englez na jutubu roadcraftnothingham par klipova po zimi i snegu.

ЯЭВОЛУТИОН

nema bre 25000 motorciklista ukupno u srbiji....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11