Glavni meni

... filteri goriva ...

Započeo DebeliZmaj, 12 April, 2017, 12:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

milomir22

Sipao sam iskljucivo na molu u pivari u Kragujevcu, mol vazi za najbolju pumpu u kgu. Rezervoar mi je bukvalno kao nov, niti rdja, niti se ljusti niti je bilo ijednog truna na situ slavine koje je poprilicno sitno, a u karbovima neki blatnjavi sljam, sad sam u ozbiljnom razmisljanju da promenim pumpu.

Ne znam da nije navukao nesto iz vazduha, mada sam mu i taj filter menjao prosle godine.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Slaninar

Citat: milomir22 poslato 06 Maj, 2017, 09:52
Sipao sam iskljucivo na molu u pivari u Kragujevcu, mol vazi za najbolju pumpu u kgu. Rezervoar mi je bukvalno kao nov, niti rdja, niti se ljusti niti je bilo ijednog truna na situ slavine koje je poprilicno sitno, a u karbovima neki blatnjavi sljam, sad sam u ozbiljnom razmisljanju da promenim pumpu.

Ne znam da nije navukao nesto iz vazduha, mada sam mu i taj filter menjao prosle godine.

Jebem li ga. Ovde isto MOL va¾i za OK pumpu (mada 90% goriva sipam na NISu). Filter vazduha mi je KN - mislim da ne filtrira pra¹inu bolje od fabrièkog.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić

ako ti je iber crevo u filteru, blato je od toga

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: kosta66 poslato 06 Maj, 2017, 11:13
ako ti je iber crevo u filteru, blato je od toga
opet poceo da se drogira....ccc
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

moguæe. al ako mu je fiter slavine èist, a ne ka¾e lonèe mulj, nego karburator mulj, mo¾da ima emulziju od uljnog ispraenja po karburatorima i ulja koje moguæe stigne do usisa karburatora. ako je do lonèeta, onda je jasno da je neko èistio slavinu, a nije loèiæe u karburatoru. ti verovatno zna¹ bolje. rasklopio si ikslion karburatora, a ja samo nekoliko.

milomir22

Moja greska, mulj je na dnu lonceta bio i na srafu kojim se ispusta gorivo iz lonceta, a karbovi su komplet radjeni prosle godine. Nije bilo enormno prljavo, ali je zacepilo dovoljno da trokira.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

Lazic

Citat: megaidiot poslato 13 April, 2017, 16:47
Citat: lord_oblivion poslato 13 April, 2017, 16:14
©tenara je odlièan motor, samo ga sredi da bude ceo i ispravan i ne babraj vi¹e nego se vozi.
Stavljaj filter, lepi plastike i pravac Stelvio ;D - do jula imas kad da sklopis dok ne otvore put
[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] Debeli da dobaci do tamo motorom, mo¾da ako sad krene stigne za godinu dve... ;D






Citat: Slaninar poslato 06 Maj, 2017, 09:44
Citat: milomir22 poslato 06 Maj, 2017, 09:03
Ja prosle godine, pred sezonu, radio servis karbova i ciscenje rezervoara, zamenih i filter za gorivo i ustanovim da me vakum slavina zeza. Ove godine zeza motor, trokira, gubi snagu-ja reko' slavina "lepi" u voznji i odem da je zamenim. Majstor mi kaze, deluje mi po radu da je navukao sljam u karbove opet. Skinemo staru slavinu, sito cisto kao suza, rezervoar nema trun u sebi. Gledamo filter goriva, on pocrneo, ali nema vidljivog sljama. Razvijem srafove na karbovima (one za ispustanje goriva) i na 4. karbu jedva da kapne na 5-6 sekundi. On pun sljama, za godinu dana i okruglo 3 000 km. Sad sam izbacio filter goriva, koji ce mi moj, samo cu pred prvo paljenje u sezoni da ispustim gorivo iz sva 4 lonceta i teraj sve dok opet ne zacepi.

Po meni, ovi filteri nemaju ama bas nikakvu ulogu, krupniji sljam zaustavi sito na slavini, a onaj praskasti sljam prodje svejedno.

Sipam gorivo na novo-renoviranim NIS pumpama, u 90% sluèajeva. 30.000 bez problema sa karbovima. Sipa¹ par puta na manje prometnoj pumpi, sa starim, zarðalim rezervoarom i imaæe¹ ðubre u karburatorima.
U jednoj nemaèkoj knjizi iz 60-ih za odr¾avanje bube je pisalo da se izbegavaju slabo prometne pumpe i da se ne sipa odmah posle istakanja iz cisterne...

A sve¾e renovirane NIS pumpe su renovirane spolja, èisto sumnjam da su menjali rezervoare...

Slaninar

Jeste - stoji i to za cisternu - samo mi bilo previ¹e OCD da to pi¹em  - ko jo¹ proverava kad je cisterna bila?  :)
Podigne se talog, pa treba vremena da se slegne.

Nove pumpe, barem po NS, su pravljene komplet sve novo, koliko znam. Kopali su, menjali rezervoare, ili pravili od nule novu pumpu. Mada, sad je i to veæ pre 10 godina. To za cisternu stoji svakako.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ЯЭВОЛУТИОН

problem je sa tankovima u rafineriji....sve su obnovili osim njih jer su uvek puni....a puni su i sitne rdje
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Pa kad vidi¹ da cisterna istaèe ne sipa¹ na toj pumpi... ;D

DebeliZmaj

Kod tebe pre noci ukinose onu malu pumpu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Koji put... Od 2000-te su je ukidali bar 5 puta... ;D

DebeliZmaj

Njah ...
A bio ojubazan personal ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell