Glavni meni

Problem na GSX 750 F , slavina, karburatori....

Započeo Ivan1979, 11 April, 2017, 14:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

sklepaj onu tvoju kofu do petka idemo u titel.

Kostić

filter za gorivo treba da stavi, da se ne bi desilo da neko govno ode u karburator. obièan. plastièni. plastièni ima tri nivoa protoka. original - mali za malo crevo, srednji - za deblje crevo (otfikari¹ prvi èlan) i treæi za najveæi protok (otfikari¹ i drugi èlan) i radiæe i vodoravno i uspravno. ako nema pumpu za gorivo, nek otfikari drugi èlan i nasadi crevo, mad i na drugom mora da radi i horizontalno. metalni stari frad ima veliki fi za veliki protok, ovi plastikanci su '¹telujuæi'

DebeliZmaj

na ST planiram po jedna frad veliki na svaki bubreg ... :) ima dva dolaza ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

lord_oblivion

Ne treba ti veliki, mali je vi¹e nego dovoljan. Veliki je velièine èa¹e 2 deci.
Inaèe, metalnog Frada za benzin vi¹e nema ni za lek da se naðe.
Ako kojim èudom i naiðe¹ na neku kolièinu, uzi i meni jedno tri komada malih, dam ti pare ili mi istog trenutka javi da se teleportujem.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Da, i ja trazio veliki metalni, svuda mi rekli da se odavno vise ne pravi... a na motoru je sad metalni... uzeo na kraju plasticni...

DebeliZmaj

e ako su vam rekli onda ok
osim frad prave i MP, MANN, ... razni
modeli za kola .. bitno je damozesh da upasujesh
taman promenish i crevo za gorivo ...

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell


rboban

Ride It Like You Stole It

DebeliZmaj

pa da recimo ..
ili
http://www.kupujemprodajem.com/RENAULT-DACIA-filter-benzina-44529323-oglas.htm ...
ispod 3e... ;0
ima toliko tih metalnih ...stara fz750 je prodisala posle veceg filtera.
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

rboban

Gde da stavis toliki filter DBZM ?

A i ovde ide prirodnim padom, mora nesto tako..... bas protocno, da ne pisem FLOW

edit by me
Ride It Like You Stole It

DebeliZmaj

pod maskom mesta ima ...
kazem ideja mi je nadjem manji metalni
pa lagano ..ako ne .. veci koji moze stane
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

rboban

Filter za benzinca frad  prodaje Kosta Trade.... :)

Moze ali da bude NOVI, a ne kao taj na slici.... :)))
Ride It Like You Stole It

DebeliZmaj

ma velicinski .. elem..
otvorio sam temu o filterima ..
pa moze i tamo mishljenje struchno na
onaj predlozeni model?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Ivan1979

Proverio danas svecice,,,crne,,,suve,,,,,isturirao malo vise i na crevo koje ide iz kucista filtera za vazduh pljune fimu kolicinu nekog sranja,,   :wtf: , pomislih ubio sam zeca,,,,, fleka jedno 20 cm ispod motora.  [pop]
Skidaj filter, pali makinu,,, isto drzi visoke obrtaje.
Filter cist , samo malo umazan sa prednje strane po ivici.

Skidaj i kuciste, pali makinu, radi ko doksa .

Vrati sve nazad, opet ne radi kako treba...


jevta

Moj kum na 600 stavio prvu pomoæ na acu taman bilo mesta i krenemo u vo¾nju neæe motor da mu ide ubija celu grupu.Stali da vidimo ¹ta je kad ono Prva Pomoæ oæe u kuæi¹te filtera.

stilgar

sto se slavina za suzuki tice ja sam nasao na aliju ove i porucio zadnju sliku. ima off :)
https://www.aliexpress.com/wholesale?spm=2114.01010208.8.9.r27PqS&initiative_id=QRW_20170414015507&SearchText=suzuki+bandit+petcock&productId=32782418601
kako ce se pokazati u radu i sto se tice dugotrajnosti videcemo. set za reparaciju slavine u louisu za bandita 1200 19.99 evra.

Ivan1979

Ponovo radi bioskop!  [yahoo]

Problem je bio u karbovima koji su bili u haosu, neke igle rci palci, plovci....
Ali sve je sredjeno i sada sve radi kako treba.
Usput zamenjeni semerinzi i ulje  prednje viljuske i odradjen servis.
Jos slavinu da sredim i ko nov  ;D


Hurricane


Lazic

Èitam o ðubretu i filterima, kle nema niti je ikad imao filter, oèekivao sam posle 7 godina da æu da u karburatorima naðem mrtve èetnike, kad smo ih Juga i ja otvorili, muuu, èisti k'o suza. Kad sam skinuo slavinu shvatio sam i za¹to. Sama slavina ima sito koje je toliko sitno da nema ¹anse bilo ¹ta da proðe. Takva sita sam viðao nekad na potapajuæim pumpama na kolima, problem je nastajao kad se sito pocepa i onda proðe ¹troka, ali ovo je toliko malo da nema ¹anse da se pocepa... Istog trenutka sam batalio ideju o ugradnji filtera...

Nekad davno sam obo¾avao metalne fradove filtere. Na bubi je samo sa njima radila kako treba du¾e vreme...