Glavni meni

... za sa bez dobrog naslova ...

Započeo DebeliZmaj, 11 April, 2017, 06:47

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

DebeliZmaj

generalno ne citam teme o smrtnim slucajevima na motoru,
malo mi to morbidno ko onii sto iz busa zagledaju u kola hitne
pomoci kad stanu pored ....  [prebicute] ... al ovako u razgovoru
i po ostalim temama saznam da jje dosta ljudi nastradalo na motorima
u zadnje vreme ... neko rece petroro neshtou kratkom periodu ..

ajd pogledam teme ... malo informacija, puno kuknjave neutesnih
prijatelja ... ali primetnio iscudjivanje .. jao pa kako pa zasto .. ma
dal je moguce, iskusni vozachi itd...

da li ste svesni da svaka voznha moze biti ... zadnja ..?
[panic]
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Boban_m

Fali ti vozackog iskustva da bi mogao kompetentno da ucestvujes u tim diskusijama. Zato ti je cudno.

Kostić

#2
al u sve se me¹a.

laziæ bi uveo obavezno tri godine na motociklu, vozaèima automobila. ok, nije lo¹a ideja.


ja bi uveo pod obavezno, kori¹æenje motocikla 365 dana u godini. i zabranio bi 'sezonu', jer ta 'sezona' i toliko sviranja kurcu, kako smo ugro¾eni, ne pije vodu.

Gavrolini

Ja bih oduzeo vozilo i vozacku svakom ko sedne na motor ili u auto sa vise od 0.3promila alkohola. A ako na bilo koji nacin ucestvuje u saobracajnoj nesreci pod dejstvom alkohola onda oduzimanje sve imovine i 40godina do dozivotna robija. I naravno oduzeo vozila i vozacke dozvole svim vlasnicima golfa2

megaidiot

Nije lose prvo da dobijes A kategoriju pa tek onda da mozes da polazes za B. Taj period na skuteru/motoru bi sigurno znacio mnogo.
Mozda gresim, ali imam utisak da su po zemljama gde se mnogo voze skuteri/motori vozaci automobila mnogo svesniji istih.
Citat: Gavrolini poslato 11 April, 2017, 09:40
Ja bih oduzeo vozilo i vozacku...
Ali ne da posle opet ide pa polaze ili plati polaganje, nego oduzmes i nema vise prava na vozacku. I to lepo objavis u svim medijima, sa slikom, "Slepac Slepcevic, rodjen tad i tad, iz mesta tog i tog, oborio dete na pesackom, bio pijan, nikada vise u zivotu voziti nece" i tako da pocinje svaki dnevnik, pa da vidis efekte.

Kostić

ja vozim pijan ceo ¾ivot. leti, zimi, danju, noæu, ne vozim kad jebem, a ne jebem... i kad spavam. dobro i kad mi polupaju motor... ;D nikada zimi nisam imao 'susrete' sa 'kejd¾erima'. nikada mi nije bilo jasno, kako me zimi vide, po¹tuju i ne smetam im. mada ima nekih, koje jedu govna po internetu o tome, kako se zimi ne vozi motor... al to su subjektivna razmi¹ljanja, i ja to po¹tujem (mada mene ne po¹tuje niko, tj moja razmi¹ljanja, ali i to je ok). èim doðe 'sezona' ja poèinjem da imam neprijatnosi u saobraæaju. to bi mo¾da okarakterisao, kao revolt 'kejd¾era' na motocikliste, onaj trip, jebaæutikevu kako to vozi¹ i gura¹ se. zimi ne, zimi im ne smeta to guranje i kako vozim. dodu¹e vozim malo sporije, tj dosta sporije, al kad se naroljam, bogomi 200+ me poludi po glavi. ne doslovono naravno (299 sindrom by kosta). èim poène sezona, poèinju i nesreæe. jedan je to objasnio ovako: zimi voze vas pet budala, a leti nas svi. ok. nas pet budala smo ¾ivi i dan danas i svi smo na broju. a vi?

momci, koga zabole kurac za vozaèku dozvolu? sa njom ili bez nje, nema razlike. najaèi ste, kad zapnete za dozvolu. pa svi imate dozvolu, za¹to se gine? za¹to se pada u situacijama, kada je moguæe izbeæi nepredviðeni kontakt?

molim? ne èuje baba deco, æorava....

DebeliZmaj

Citat: Gavrolini poslato 11 April, 2017, 09:40
Ja bih oduzeo vozilo i vozacku svakom ko sedne na motor ili u auto sa vise od 0.3promila alkohola. A ako na bilo koji nacin ucestvuje u saobracajnoj nesreci pod dejstvom alkohola onda oduzimanje sve imovine i 40godina do dozivotna robija. I naravno oduzeo vozila i vozacke dozvole svim vlasnicima golfa2

+
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Kostić

inaèe, ja bi sve one, koji koriste mobilni telefon u saobraæaju, lepo postreljao. onako smireno i polako. srknem kafu, pripalim dramiæ i potegnem. (ne bi naranvo, al zvuèi jebaèki....)

Kostić

ali, svim vlasnicima golfa 2. realno, opako dobra mudrost. mene nikad nije pojebao golf 2. uvek je to neka koko¹ka u modernom autu ili neki konj takoðe u modernom autu. al to nije merodavno. mislim, golf2. ok. sad mi je sve jasno

Kostić

a debelom zmaju bi oduzeo dozvolu za B kategoriju, on zna ¾a¹to. vozio sam se sa njim u astrid po le¾aj za dominatora. zna koliko je prekr¹aja napravio, raèunajuæi i tehnièki prolaz na crveno svetlo. nije bio sam, imao je saputnika. za njegov ¾ivot odgovara. nije se desilo. a ¹ta da se desilo? za A mu ne bi oduzimao iako je nespretan na motociklu. zato ¹to ne juri kao budala i svestan je da je potencijalna ¾rtva.

ako æemo ekstremno da se gaðamo prejakim suðenjima, ajmo onda prvo da krenemo od sebe. evo ja æu prvi. ja sam pijanac za volanom, nikada nisam nikoga o¹tetio svojom krivicom.

¹to se tièe udesa. e onaj ko napravi udes, on treba da odgovara. vi trezni ste mnogo gora bagra (izvinjavam se na izrazu) od nas pijanaca.

stigo mi lanèanik, odo da se igram, vi æaskajete :)

i èuvajte se

DebeliZmaj

jbt ne moze ti covek udovoljiti
prvo je bilo jao zurimo .. ma jao pa ne zurimo toliko
siso !:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gavrolini

Najgora vrsta vozaca je ona koja utripuje da bolje vozi kad popije. Narastu muda i onda gas.

Kostić

najgora vrsta vozaèa, su oni ljudi, koji sude drugima, a ne vide sebe. inaèe, nisam saglasan da se vozi u alkoholisanom stanju, ali mi jasno idu na ðoku, oni koji sude, a kr¹e propise.



debeli :-*

pa pa   [hello]

DebeliZmaj

bre kole ja sam samo malo brze isao nego inache ...
malo naglije kocio i malo osrtije skretao ... ne znam
o cemu ti pricash .. jesi posle dobio i hladnu konezercu
kvasa.. jesi :)...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Slaninar

Moj mali doprinos - pisano za bajseve, ali sasvim primenjivo i za motocikl:

Za¹to nas èesto ne vide i kako to popraviti:
http://www.bikegremlin.com/2017/01/19/bezbednost-biciklista-u-saobracaju/

Mrtvi uglovi i bezbedniji polo¾aj u svojoj traci:
http://www.bikegremlin.com/2017/02/16/polozaj-bicikla-u-traci/

©kolski primeri tipiènih riziènih situacija:
http://www.bikegremlin.com/2017/03/16/situacije-za-bicikliste-u-saobracaju/
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

megaidiot

Citat: kosta66 poslato 11 April, 2017, 11:51
ja sam pijanac za volanom, nikada nisam nikoga o¹tetio svojom krivicom.
Citat: kosta66 poslato 11 April, 2017, 12:09
najgora vrsta vozaèa, su oni ljudi, koji sude drugima, a ne vide sebe. inaèe, nisam saglasan da se vozi u alkoholisanom stanju, ali mi jasno idu na ðoku, oni koji sude, a kr¹e propise.
[ludak]

lord_oblivion

©ta nije jasno, èovek nije saglasan sa samim sobom ali ne sudi drugima.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

FANTOM

  Prva stvar vozio pijan sluopao se bio 3 godine bez motora i kostalo me 5000e . Naravucenije nikad ne sedas pijan Gavrolini je upravu em ti narastu muda em ti padnu sulude ideje na pamet, emrefleksi i procena situacije nula.
Drago mi je da ti je stigao lancanik znaci mozda ces i moci za Titel ?

Kostić

radi motor. idem sa peðom i talibanom po ofu da se malo zajebavamo