Glavni meni

Potreban donor - reseno

Započeo Charuga, 01 April, 2017, 13:35

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

durmitor2000

Kao ¹to sam i napisao bio sam u ponedeljak moje ime je Dra¹ko Lazoviæ

Charuga

#21
http://www.budihuman.rs/bhuser/detail/277.html

Humanitarna fondacija BUDI HUMAN – Aleksandar ©apiæ

prikuplja novèana sredstva za Stefana Vukajloviæa (31).

Stefan je zbog uèestale malaksalosti i bola u Ahilovoj tetivi, posetio jednog dana lekare. Pronaðen mu je tromb u nozi koji je razbijan adekvatnom terapijom. Zbog uveæane slezine, lekari su vr¹ili razna ispitivanja, rezultati su bili sve lo¹iji, sve dok nije odluèeno da se radi biopsija ko¹tane sr¾i.

Dijagnoza je: akutna leukemija.

Ovaj hrabar mladiæ ima redak tip leukemije koja pogaða jedan u milion sluèaja. Koliko je ovaj tip leukemije redak, ukazuje i èinjenica da u svetskom registru ne postoji adekvatan donator ko¹tane sr¾i. Do sada je imao jednu transplantaciju, a donor je bila njegova majka.

Tih dana njihovoj sreæi nije bilo kraja, ali nakon nekoliko meseci i prilikom rutinske kontrole, Stefanu je ustanovljeno da je do¹lo do porasta broja leukocita.

Njegovo telo je odbilo majèinu ko¹tanu sr¾.

Stefan trenutno vodi dve bitke. Prva je ta da je njegovo telo oslabilo od ¹est ciklusa hemoterapija i da vi¹e ne mo¾e da izdr¾i, a druga da sigurno postoji barem jedna osoba u svetu koja ima adekvatnu ko¹tanu sr¾, ali da nije registrovana.

Pomozimo Stefanu da iz svoje najte¾e bitke izaðe kao konaèni pobednik. Upi¹imo 277 i po¹aljimo SMS na 3030. Njemu mo¾emo pomoæi uplatom na dinarski i devizni raèun, kao i putem linka e-doniraj.

Spasimo Stefanu ¾ivot! Budimo humani!


Ostoja

GospoD®a moja bila juèe, Kristina Ostojiæ
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

mi¹ko_kolo

Milorad Vuletiæ, bio u ponedeljak.

Hohštapler

Lazar Dundjerski i Andrej Bo¾o u NSu, u utorak bili.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

R.I.P.

Odazvao se danas pozivu, data krv na analizu
ride in peace

Charuga

Hvala Vam svima,,,bilo je jos mnogo ljudi....nazalost....niko za sada nije kompatibilan....

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

sale_75

Ja sam A+, Aleksandar Stojanovic, 069/255-1000
Ujtro sam u 8h u Svetog Save, dacu uzorak na veliki dan i iskreno se nadam da cu ti biti od pomoci. Zaista mislim i verovatno svi misle da novac ne treba da spominjes. Moj ti je savet da vidis npr u nekoj emisiji koja je dosta gledana da napravis foru sa nekim gostom da pogura tu pricu jer ovo zaista ljude nista ne kosta.


sale_75

Moram da napomenem da vas ne setaju ko mene u Svetog Save, kada udjete idete gore na prvi sprat i pravo izlazite na jedan veliki hodnik, tacno preko puta je salter i tu se javite pa ce vas uputiti dalje.

Charuga

Jos jednom da se zahvalim svima koji su se potrudili da pomognu....kada je svaka nada skoro bila ugasena...donor je pronadjen...operacija uspesno prosla...Stefan je sada dobro...iskreno se nadam da ce tako i ostati....
HVALA


Grof

sve sam se bojao da te pitam ¹ta se de¹ava... ba¹ mi je drago da ste na¹li donora i da je sve dobro pro¹lo  [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo] [yahoo]

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mali_zmaj

jin-jang

Ostoja

O bogu hvala....
Uh...
Neka je sve u redu...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

djolefer

Hvala bogu da ste nasli,posle bas dugo vremena sam posetio forum i sad tek video temu,jako mi je zao sto nisam isao da dam uzorak.. al eto ima neko gore,gleda...
:D