Glavni meni

Travnjak

Započeo UFF, 01 April, 2017, 11:00

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

navajo


DebeliZmaj

posmatrate problem sa pogresne strane ...
da li postoji dobar recept za jelo od krtice ?
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle

treba mi ziva ograda. Pitao one sto prodaju na pijaci, kazu samo da uzmem komsijsku grancicu i zabodem u zemlju. Uffe, imas li pelcer? :)

UFF

imam, i to vise vrsta i boja, postoje dobre sanse da ce da se ozili i tako uz dost vlage i na toplom i u hladovini ali nema garancije
bolje je ako u poljuprivrednoj apoteci kupis hormon rasta ili jeftinije ako uzmes male reznice vrbe i ostavis ih preko noci u posudi sa vodom jer su one pune prirodnog hormnoa rasta koji deluje i na ostale biljke
ali to i da ozilis bice smesno malo i nacekaces se godinama da od toga dobijes pravu ogradu
po meni to je ok metoda da se koristi kao dopuna tj za zgusnjavanje postojece ograde ali ne i kao jedina
takodje nisu sve iste ni po izgledu ni po brzini rasta najbolje da odes prvo do nekog rasadnika da pogledas sta sve imaju i odaberes koja ti se najvise svidja

mrle


Mil@n

#45
Krenulo vreme ko¹enja trave pa mi nije ba¹ dobro  ;D

Otprilike 2, 2 ipo sata traje to ¹i¹kanje svaki put, 3-4 puta meseèno...predje se ba¹ dobra kilometra¾a  ;D

Dobra stvar je ¹to me sve ovo malo i relaksira.

Kad zavr¹im sa kosaèicom, napadam trimerom i fini¹iram oko iviènjaka i  betona.

Evo ga ¹to bi rekli Ameri backyard



adult picture hostingcertificity.com

image url uploadcertificity.com

Prednji deo

online photo storagecertificity.com

image upload freecertificity.com



ЯЭВОЛУТИОН

pih...ovo je ravno....mojih 15 ari je pod nagibom od 15 stepeni....sto bi rekli 33% nagiba ...kosim iz tri puta....dok jedno pokosim ono drugo vec poraste...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

kakav je onaj dimnjak i cemu sluzi???

Mil@n

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 14 April, 2017, 23:03
pih...ovo je ravno....mojih 15 ari je pod nagibom od 15 stepeni....sto bi rekli 33% nagiba ...kosim iz tri puta....dok jedno pokosim ono drugo vec poraste...

Dobar nagib ima¹, dobaaaar...re¹enje ti je ili samohodna ili ovèice  :D

Citat: eclipse4 poslato 14 April, 2017, 23:13
kakav je onaj dimnjak i cemu sluzi???

Kom¹in dimnjak od kotlarnice.Mrzelo ga da zida pa turio cev...

FANTOM

     Boga mi ov drvo na sred dvorista izgleda brutalno lepo :)

UFF

milane dvoriste je odlicno, a svidja mi se pergola ali zasto nemas nista na njoj?

fosne, trske, mrezu za zasenu... bem li ga nesto?

ja planiram da pravim pa mi je zato interesantno

Mil@n

Citat: FANTOM poslato 15 April, 2017, 00:12
    Boga mi ov drvo na sred dvorista izgleda brutalno lepo :)

Aha, lepo izgleda...zvaæu te na jesen da pomogne¹ malo oko li¹æa  ;D

To je hrast, ima mu preko 20 leta...ovog godine planiramo letnjikovac da napravimo ispod njega...da mo¾e da se klopa tu, a i gosti kad dodju, prijatnije je ispod njega nego u kuæi, jo¹ kad pirne vetriæ, ihhh

Staviæu neku fotku kad bude gotovo...sporim se sa matorim oko buduæeg izgleda istog  ;D

Citat: UFF poslato 15 April, 2017, 00:25
milane dvoriste je odlicno, a svidja mi se pergola ali zasto nemas nista na njoj?

fosne, trske, mrezu za zasenu... bem li ga nesto?

ja planiram da pravim pa mi je zato interesantno

Fala..
Metalnu konstrukciju smo postavili zbog vinove loze.Preko leta loza je pokrije maltene skroz po vrhu i pravi ba¹ dobar hlad...
Inaèe taj deo dvori¹ta je samo travnjak, nema nikakvu funkciju pa nismo pokrivali...

UFF

kazu da se mravi i bube penju kad pustis lozu pa padaju u tanjir dok jedes ispod, bem li ga, ja planiram nesto vako duradim, a i ti bi mogao slicno ispod hrasta

http://s17.postimg.org/e07xhvrn3/17974059_10155763001800260_1367484482_n.jpg
http://s17.postimg.org/n6q855wvj/17918835_10155763001690260_158510795_n.jpg


e da, danas sam roknuo ova sranja u one rupe u travnjaku, videcemo ima li efekta

http://s2.postimg.org/4dnvyew4p/IMG_20170414_165320.jpg

mrle

ja ima lozu na ovoj terasi, dvoristu, nemam problem sa bubicama u tanjiru.
Kupio tast Stihl trimer, ima i po placu da se sredjuje.

mrle

cuo sam za neki rasadnik na putu za Borcu. Nesto jeftin, sve u trecinu cene. Idem da nakupujem rastinja, raznog. Danas udaram stubove oko stana, imam i zicu, pa da sve lepo ogradim.

i otvorim temu "Kako se ne prisvaja drzavno zemljiste"

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

DebeliZmaj

to je blizu dzamije ...
taj rasadnik na putu ka borcu ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mrle


mrle

uzurpacija pocela :)

lord_oblivion

(slikano saksijom)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.