Glavni meni

Popravka farova - Gde u BGD-u?

Započeo kubanac, 23 Mart, 2017, 18:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kubanac

Naime, padne mi pred kraj sezone motor iz mesta, puce malo jedna plastika ali ono sto sam naknadno video tek kada sam rasturio ceo motor da bih skinuo plastiku je
da je naprsnuo far i da je neki nosac u njemu pukao pa sad ona cela skalamerija na kome stoje halogenke se setka malo.
Koliko vidim far je zalepljen nekom diht masom pa ne  bih da se sam zezam da ga otvaram.
Da li neko zna korektan servis za farove u BGD? Pod korektan mislim na lep odnos cene/kvalitet usluge.

UFF

hmm kad smo vec kod toga da li je neko samostalno resavao problem kondenzacije u faru/stop svetlu?
potpiti u vodu da se vidi gde curi pa posle osusiti fenom i onda zaliti silikonom ili zalepiti diht gumu kao ona za dihtovanje stolarije ili postoji bolje resenje?
evo primera

http://s13.postimg.org/yzdni2ivb/IMG_20170322_162556.jpg

ada



Tvoja lampa ako se nevaram je iz delova i mislim da je sastavljena u delu na kome sam oznacio. Verovatno tu i prima vodu

ada



Na mestima gde je obelezeno crvenom izbusi sto tanje rupe i resio si problem. I onako ces prodavati to cereslo.

kubanac

a da nalije silikon na spojevima sa unutrasnje strane?

UFF

Citat: ada poslato 23 Mart, 2017, 22:09


Na mestima gde je obelezeno crvenom izbusi sto tanje rupe i resio si problem. I onako ces prodavati to cereslo.

jbg videce se kad se gleda spolja, ako ne moze drugacije tako cu ali to mi je poslednja opcija

kubanac

Citat: UFF poslato 23 Mart, 2017, 22:26
Citat: ada poslato 23 Mart, 2017, 22:09


Na mestima gde je obelezeno crvenom izbusi sto tanje rupe i resio si problem. I onako ces prodavati to cereslo.

jbg videce se kad se gleda spolja, ako ne moze drugacije tako cu ali to mi je poslednja opcija

Mislim da ako ne preteras sa silikonom pokrice ti ta hromirana lajsna pa se nista nece videti,
i kupi malo kvalitetniji silikon, ima neki cristal ili tako nesto, dosta je skuplji ali skoro je totalno proziran.

Dukags

Da proèita ovo japanac i on bi se prekrstio sa tri prsta, mi popravljamo to ¶to se u normalnim zemljama kad se tako pokvari menja za novo   :D  :D   ;)

sremac


ako na tom spoju pu¹ta presvuci ceo far folijom za zatamnjivanje 10-15% da ne bude dziberski , mozda re¹i tj zaèepi to gde pusta vlagu
budala na leru, mudonja u kontra smeru

panthocrator

Servis farova Mico  Krajiska 37a  Zemun
Ja sam nosio farove za BMW da mi srede. Ozbiljno su ih opravili.

UFF

ovo nije far, jebeno stop svetlo, tj poklopac u boji od stop svetla, mislim da ce bilo koji servis da mi naplati rad vise nego da kupim novog kineza ili polovan sa otpada
tako da ili da ih popravim sam za dz ili da ih sjebem i zamenim
ne radi mi se to ali moracu da skinem opet da potopim u kadu da vidim gde tacno curi... ako uspem da vidim

ada

bezbojni lak izlakiraj i ispoliraj

sremac

¹top, stop, svetlo , lampa ili far zadnji prednji, jeben ili nevin, bitno da se mi razumemo ;) svakako probaj s folijom nije skuplja od 200kinti
budala na leru, mudonja u kontra smeru