Glavni meni

ELF Moto Ulja

Započeo rboban, 16 Mart, 2017, 11:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Flojd

Pa da, tako mi reko¹e. A za na¹e vremenske uslove 15w50 je bolja opcija. I ja ga stalno koristim. Po¹to nigde nisam uspeo da naðem ELF, iskoristio sam stare zalihe iz podruma i nerado dodao jo¹ litar Motula 15w50 5100...

UFF


Gavrolini

Ja juce zamenio ulje u xt. Bardal xtc 15-50 950dinara po litri

dzimika

I ja sam sipao taj bardahl ali nisam zadovoljan, bolje mi se pokazalo elf 20w50 mineralno iz nekog razloga

Gavrolini

Citat: dzimika poslato 18 Mart, 2019, 11:43
I ja sam sipao taj bardahl ali nisam zadovoljan, bolje mi se pokazalo elf 20w50 mineralno iz nekog razloga
Kog tacno razloga?

dzimika

Vise se greje, vise klizaju lamele

Gavrolini

"vise" klizaju lamele?  Buraz ako ti sa bardalom 15-50 klizaju lamele onda budi siguran da su lamele za zamenu.

dzimika

Nisu, proverene pre sipanja tog ulja, pre toga istoceno elf ulje, zato kazem da mi je cudno, sve su u limitu, sve je provereno, ali ajd, mozda ja i gresim, mozda nisam u pravu, ko ce ga znati

Glava Dole

Citat: Gavrolini poslato 18 Mart, 2019, 16:24
"vise" klizaju lamele?  Buraz ako ti sa bardalom 15-50 klizaju lamele onda budi siguran da su lamele za zamenu.

Uze mi rec iz usta, to sam primetio i ja i nije trip, tik posle zamene ulja je kvacilo krenulo znatno vise da proklizava ali zato sto je bilo na izdisaju... proklizavalo je malo i pre toga... sa istim tim uljem sad drzi kao zakucano :D Sa potrosnjom zadovoljan(kad sam kupio motor, sa produvalim karikama, povecao sam mu interval dolivanja jedno 3 puta svezim bardalom). A pojacano grejanje ipak mislim da je placebo al aj da ne kenjam oko toga, nije da je 100% argumentovano :D Meni se blizi interval za zamenu i sasvim sigurno sipam opet bardhal, vi kako hocete :D

Citat: dzimika poslato 18 Mart, 2019, 18:50
Nisu, proverene pre sipanja tog ulja, pre toga istoceno elf ulje, zato kazem da mi je cudno, sve su u limitu, sve je provereno, ali ajd, mozda ja i gresim, mozda nisam u pravu, ko ce ga znati

Nije sve u limitu lamela, ima neceg i u kvarenju ploca smirglanjem i zubima na zvonu i koripi :)

mrle

Veæ sam pisao. Ove zime mi se prvi put desilo da kad upalim motor moram da dr¾im kvaèilo pet minuta. Èim krenem da pu¹tam, ugasi se. Bardal, teren 3.000km.

Glava Dole

Ma da, sigurno da je to zbog ulja... sad cekam da neko kaze crklo mi stop svetlo a u masini bio bardhal :)

Gavrolini

Ne znam sta da vam kazem. Ja sipam u zadnjih desetak motora isto to ulje i zadovoljan sam. Moguce da se nesto u medjuvremenu pojebalo oko bardala sto mogu tek reci posle malo vise km. Juce sam posle zamene zgazio nekih 100-150km offa i sve je savrseno radilo.  Manje vise ja sam bio zadovoljan sa svim uljima sem sa motulom 5100 i 300v ta ulja moji motori vise nece videti.

Lazic

Da budem iskren, ELF koristim 20 godina na svim vozilima, u odnosu na cenu nikad nisam imao nikakvih zamerki... Na kolima koja ne smem da pominjem sam ga menjao na 20.000, sintetiku... Moglo je da gura i duplo... Na motoru æu valjda ovih dana... Ne tro¹i ga, menjaè radi ok... Najvi¹e ga volim zbog cene...

Gavrolini

Sve je dobro ako je original. Dok sam vozio lagunu a elf bio preporucen za reno, drugar koji drzi ovlascen servis mi je rekao nemoj kod nas da kupujes elf. Sipao mi neki texico ili tako nesto se zove.

Lazic

Ovi iz Profaca mi deluju ok, ¹ta znam nadam se da jeste...

Hurricane

@gavra

To sam i ja hteo napisati, iz licnog iskustva, ja sam u Ondu sipao i iz Profaca i od RBobana, elf kupljen kod Rbobana je bolje radio od onog kupljenog u kancelariji uvoznika, taj sam prosuo posle nesto malo km, uzas bio, zasto ne znam..

Lazic

Ja znam... Druga brzina... :D Sad mu sipaj 20w60, mo¾da pomogne... :o

Hurricane

Onda bratac, Onda

Menjaci samo kod jamahe i suzukija gecrknu

Lazic

Pa gde u ondu francusko ulje...? :D

Gavrolini